Kadinin Yatmadan Önce Yaptiklari

M

Misafir

Forum Okuru
Kadinin Yatmadan Önce Yaptiklari
KADININ YATMADAN ÖNCE YAPTIKLARI

Evli bir çift televizyon seyrediyordu. Bayan “yoruldum, ben yatmaya gidiyorum” dedi. Ertesi gün ev halkı öğle yemeklerinde yemek üzere yanlarında götürmeleri için sandviçler yaptı. Mısır patlatma kabını temizledi, ertesi akşam yemek yapabilmek için buzluktan et çıkardı. Kahvaltıda yenen tahıllı besinlerin ne kadar kaldığına baktı, şeker kabını doldurdu, çatalları ve kâseleri masaya koydu, sabah hemen kahve yapılabilmesi için gereken hazırlıkları yaptı. Sonra ıslak çamaşırları kurutucuya, kirli çamaşırları da çamaşır makinesine koydu. Bir gömlek ütüledi ve gevşek duran bir düğmeyi dikti, masada bırakılan oyun malzemelerini toplayıp kutusuna ve telefon rehberini de çekmeceye koydu. Oturma odasındaki çiçekleri suladı, bir çöp kutusunu boşalttı, bir havluyu kuruması için astı, esnedi, gerindi ve sonunda yatak odasına doğru ilerlemeye başladı. Yatak odasına giderken, masaya oğlunun öğretmenine iletilmek üzere sınıfça çıkacakları gezi için biraz para bıraktı. Bir sandalyenin altına sakladığı defterini çıkarıp, bir arkadaşının doğum günü için bir kart yazdı. Sonra bunu bir zarfa koydu, zarfa adres yazıp pul yapıştırdı. Alışveriş listesi hazırladı. Ertesi günü planladı. Doğum günü kartını ve listeyi çantasına koydu.

Sonra banyoya gidip yüzünü yıkadı, dişlerini fırçalayıp-diş ipiyle aralarını temizledi ve tırnaklarını düzeltti. Bu arada eşinin hâlâ ayakta olduğunu fark eden kocası “sen yatmadın mı daha?” diye seslendi. Kadın “yatmak üzereyim” diye cevapladı. Ama hâlâ yapılacak şeyler vardı. Önce köpeğin su kabına su ekledi, sonra kediyi dışarı çıkardı. Kapıların kilitli olup-olmadıklarını kontrol etti. İki çocuğunun yanına gidip-üstlerini iyice örttü. Açık kalmış olan bir yatak kenarı lambasını kapattı. Bir gömleği yerine astı, yerdeki bazı çorapları kirli çamaşır sepetine attı. Hâla ödevini yapmakta olan çocuğuyla biraz konuştu. Odasına geçince saati kurdu. Ertesi gün giyecekleri şeyleri hazırladı, ayakkabı rafını şöyle bir düzeltti, ertesi gün yapacağı şeylerin listesine birkaç şey daha ekledi. Aynı anda, kadının eşi televizyonunu kapattı ve kendi kendisine “artık yatmalıyım” dedi.

ERKEĞİN YATMADAN ÖNCE YAPTIKLARI

Ayağa kalktı, gerindi, “çok uykum var” dedi ve doğruca yatak odasına gitti.

Aslında yaptığımız daha çok şey var.Aman makine gibiyiz valla

aynı ben ya bukadarmı olur hahahahahah bazen kadın değilde gerçektende robotmuşuz gibi gelior yav bide o yaptıklarımız yetmiyormuş gibi gece gece adamla uğraşma gibi bi riskimizde var ya başımız ağrımalı yada hasta olmalıyız:D:D:d

Geri