1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Kadınlar Kimin için Giyinir?

  Konu, 'Kadınca' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  Elbise ile Kendine Güveni Artanlar Güzel elbiseler giymek bazı kadınların kendine güvenini arttırıyormuş. Bu gruba giren kadınlar �Kendime güvenim artıyor. Kendimi güçlü ve dolayısıyla seksi hissediyorum. Böylece erkeklerin dikkatini çekiyorum� diyorlar.
  Bu gruptaki kadınlara şunları söyleyelim. İş ya da özel hayatta başarılı olmanın ilk şartı �kendini sevmek ve kendine güvenmektir�. Eğer kıyafetleriniz buna yardımcı oluyorsa, tabi ki güzel giyinin. Ancak güzel giyinmek, illa etiketi olan pahalı şeyler giymek değildir. Kendinize yakışanı giyinmektir. Modern, klasik, minimalist ya da folklorik bir şeyler giyebilirsiniz. Ama kendiniz olmayan bir şeyleri giymeyin.
  Başka Kadınları Etkilemek ya da Kıskandırmak için Giyinenler
  Bazı kadınlar, kendilerine güveni, başka kadınları etkileyerek elde ederler. Bu tür kadınların hedefi, hemcinslerinden, kıyafetleri için verilmiş bir tepki görmektir. Bunu da çoğunlukla alırlar.
  Ancak unutulmaması gereken husus, kadınlar için giyindiğiniz zaman, erkekler tarafından beğenilmeme riski yüksektir. Kadınlar etikete ve şekle daha çok bakarlar. Renk beğenileri de erkeklerden farklıdır. Bunu aklınızın bir köşesine not edin.
  [​IMG]
  Her Daim Seksi Giyinenler
  Bazı kadınlar, kadınca taraflarını öne çıkaran kıyafetler giymeyi severler. Örneğin bacaklarını gösteren, dar ya da dekoltesi derin kıyaferlere öncelik tanırlar. Bu tür kadınlar �Kendimi seksi hissetmeyi çok seviyorum. Erkeklerin ilgisini çekmek hoşuma gidiyor. Böyle zamanlarda kadınların da, kaçamak bakışlarla beni incelediklerini hissediyorum� diyorlar.
  Kendini seksi hissetmek kadınların en tabi hakkı. Ancak burada farkında olunması ve karar verilmesi gereken bir husus var. O da bu giyimle verilmek istenen mesajdan emin olup olmadığınız.
  Kadınların, hem hemcinsleri hem de erkekler tarafından önyargılı değerlendirildiği bir ortamdaysanız, giyiminiz yanlış insanların yaklaşmasına, doğru insanların kaçmasına neden olabilir. Ancak bu söylediğimiz bir tavsiye değil. Karar verecek olan sizsiniz. Ortamınız önemli. Sizi olduğunuz şekilde değerlendirecek insanları da bulabilirsiniz.
  Kendi Stili olan kadınlar
  Bu tür kadınlar sanki doğuştan stile sahiptir. Kıyafetleri daima ilgi çeker ve herkesten farklıdır. Kişiliklerini sanki kıyafetleri ile dışarı vururlar. Modanın ne olduğu ya da olmadığı önemli değildir. Genellikle de aksesuarlara önem verirler.
  Benim stilim yok diyorsanız, hemen stilinizi oluşturmaya bakın. Geç kalmış değilsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, eğer yoksa bir boy aynası sahibi olmanızdır. Sonrasında, bu aynanın karşısında çeşitli kıyafetleri ve aksesuarları deneyerek, sizi ifade edecek, güzel yerlerinizi vurgulayacak stili bulmayı deneyin. Göreceksiniz, 1-2 günlük uğraş sonunda stilinizi tespitedeceksiniz.
  Çoğu kadın modayı takip etmekten, kendi stilini yaratamıyor. Siz de bu sınıftaysanız, artık vazgeçin ve stilinizi tespit etmek için harekete geçin.

  Bu yazıda tabi ki, giyinmekle ilgilenmeyen yani ne giydiğini farkında olmayan kadınlardan bahsetmedik. Bahsetmeyeceğiz de.. Kadın demek giyim demektir. Spor, Şık, ucuz ya da pahalı, kadınsanız bunun tadını çıkarın ve kıyafetlerinizi amacınıza uygun bir şekilde seçin.​

   
Kadınlar Kimin için Giyinir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nasıl Giyinirsiniz?

  Nasıl Giyinirsiniz?

  nasıl şık giyinirim Melekler, Gündüz bir yere giderken, alışveriş yaparken, akşam arkadaşınızla buluşurken ya da ev gezmesine giderken, gece dışarı çıkarken, bir partiye ya da davete/organizasyona giderken neler giyersiniz genelde? Nelere dikkat edersiniz? Nelerin kombinasyonlarını yaparsınız? Nelerin uyumu sizin için önemlidir?
 2. Kadınlar için ne söylemişler ...

  Kadınlar için ne söylemişler ...

  iyi bir kadın bir erkeği etkiler zeki bir kadın onda ilgi uyandırır güzel bir kadın büyüler anlayışlı bir kadın ise ona sahip olur. Helen Rowland Kadın kendi basına ne gül goncasıdır, ne de diken. Koklamasını bilirsen gül, tutmasını bilmezsen diken olur. Refik Halid Karay Kadın, insanin gölgesi gibidir; kovalarsanız kaçar, kaçarsanız kovalar. Chamfort Kadınların gözleri keskin, zekaları...
 3. Çalışan kadınlar için makyaj

  Çalışan kadınlar için makyaj

  İş yerine tam saatinde varabilmek için çektiklerinizin farkındayız. Saatin sesiyle fırla, aceleyle giyin, trafiğe gir... Peki, dakikalar son hız koşarken, bakımı, güzel ve hoş görünmek için ihtiyacınız olan zamanı nasıl yaratacaksınız? Aslında bu o kadar da zor değil. Tek yapmanız gereken, vakit kazandıran yollarımızı okumak. Böylece, yarın sabah alarmınızı 15 dakika ileriye...
 4. Kadınlar kimin için giyinir?

  Kadınlar kimin için giyinir?

  Kadınlar kimin için giyinir??? Sevgilileri için mi? yoksa diğer kadınlarla yarıştıkları için mi? yoksa aynaya bakınca kendilerini iyi hissetmek için mi? ben kendimi iyi hissetmek istiyorum, ondan giydiğimde kendimi iyi hissettiğim şeyleri tercih ediyorum..( tabi kocamada güzel görünmek için) ama farklı fikirler var... sizin ki hangisi?bu kadar para döküp alışveriş yapıyoruz... ne için?...
 5. Kadınlar İçin Sözler

  Kadınlar İçin Sözler

  Kadınlar İçin Sözler arıyorum ben böyle güzel ve yeni ve mümkünse oldukça anlamlı güzel olan Kadınlar İçin Sözler yazarsanız çok iyi olur hanımlar:)

Sayfayı Paylaş