1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Kadınlar Ne İster? Aşık olduğu adamla evlenmek tabiki***

  Konu, 'Kadınlar' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  kadın ve erkeklerin birbirlerinde hoşlanmadığı yönler HATİCE YAŞAR (Arşivi)

  Erkekler feminen, destekleyen, ilgi gösteren geyşavari ve annelerine benzeyen kadınları tercih eder. Kadınlar ise âşık oldukları adamla evlenmek ister, duygusal anlamda doyurucu birliktelik arar
  Kadın, evlenme beklentisi içindedir. Zaten uzun yıllardır beraberdirler ve ilişki geleceği noktaya gelmiştir. Erkek, evlilik lafını duyar duymaz alerjik reaksiyon gösterir. Bu, birliteliklerde sıkça rastlanan bir durum. Çünkü kadın kolay bağlanıyor ve ilişkiden beklentileri oluyor. Erkek ise korkuyor. Evlilik terapisti Psikiyatr Doç. Dr. Armağan Samancı’ya göre erkek, onu destekleyen, kendisine bakan, fiziksel olarak çekici ve yalnızca ‘kendisine ait’ kadını tercih ediyor evlenmek için. Kadınlar ise âşık oldukları erkeklerle evlenmek istiyor.
  Çiftlerin sık karşılaştıkları sorunlar neler? Duygusal beklentiler karşılanmıyor. Kadınlar çok daha bağlanıyor, erkeklerin korkuları oluyor. Bu devirde erkek olmak da zor. Çekinceleri oluyor, ilişkiyi gereğinden çok uzatabiliyor. Benim bir teorim var. Bir ilişki, iki yıl içinde netliğe kavuşmalı. Nişan, evlilik, birlikte yaşanacaksa geleceğe dair plan yaparak belirlenmeli. Bu tarz bir statü almayan ilişki geri gidiyor ve yıpranıyor. Evlilikler daha güçlendirilmiş kurumlar. İlişkinin bir adı olmadığında yıpranma daha fazla. Kadınlar için sorun daha büyük. Çünkü 25 yaşında bir kadın ilişkiye başladığında bunun evlilikle sonuçlanması beş altı yılı buluyor. Ayrılık durumunda 30’lu yaşlarında oluyor. Biten ilişkinin bir iki yıl yası tutuluyor. Kadın, birden kendini çok daha yalnız hissettiği, hayatı sorguladığı bir dünyada buluyor. Erkek de ilişkide yıpranıp kapanıyor. Bu kapanmayla bir evlilik yapıyor. Adı evlilik olsun, hayatına düzen gelsin istiyor. Bu durumda da karşısındaki insana duygu veremiyor. Kendi içinde hırpalanmış, kırılmış oluyor.

  Çift arasında yaş farkı olması ilişki açısından avantaj mı?
  Belli bir yaş farkının olması önemli. Çok genç yaşta evlenmiş, gençliğini yaşamamış, görmemiş olanlar evlendikten sonra, özellikle de ileri yaşlarda (özellikle erkekler) bunları telafi etme yoluna gidebiliyor. 18-20’li yaşlarında evlenen kadın da kendini çocuklara bakan, ev işlerini yapan bir konumda görmek istemiyor. Onda da sorunlar oluyor. Kendi hayatını yaşama arzusu olunca, evde çatışma başgösteriyor veya ayrılıyorlar veya başka ilişkileri olabiliyor. Gençlikte yaşayamadıkları ilişkileri ileri yaşlarda yaşama eğilimine girebiliyorlar.

  Yaşanmamış şeylere her zaman bir özlem vardır. Evlilik konusunda ülkemizde genelde kadınlar nettir. Erkek hep bundan kaçma eğilimindedir. Evlilik konusunda erkekler otomobilin gaz ibresi gibi aşağı gidip geliyor. Ülkemiz şartlarında 20’li yaşların ortasından önce evlenmek hiç uygun değil. Tanışma, sağlıklı bir flört en az bir iki sene alıyor.
  Kadın ve erkeğin birbirini anlaması neden hep zor oluyor?
  Yüzyıllardır kadın erkek farkları belirgin. Günümüzde çok maskulen kadınlar da var. Erkek kadar yarışmacı, para düşkünü. Ülkemizdeki erkek modeli bu tip kadınlardan hoşlanmıyor. Sıcaklık alamadığı kadın onun için cazip değil. Kadının erkekten güçlü olması ilişki açısından risk faktörüdür. İlişkide sorun oluyor.

  Erkekler nasıl kadınları tercih ediyor?
  Türkiye’de daha feminen modeller cazip erkekler için. Sıcaklık aldıkları, ilgi gösteren, sevildikleri, ilgi aldıkları, daha modern geyşavari kadınlar tercih ediliyor. Türk kadını daha feminendir, İskandinav kadını gibi değildir. Kadınlar, feminen erkeklerden hoşlanmaz. Metroseksüel erkekler geçmez burada. Duyguları kısıtlı, bağlanmayan, annelik duyguları zayıf kadın modelini erkekler tercih etmiyor.

  Acaba bu modeli tercih eden erkekler, annelerini mi arıyorlar sevdikleri kadında?
  Anne üniversal bir model. Sıcak, seven, koruyan, kollayan, besleyendir. Anneliği kötü olan kadınlar da var. Erkekler bu modeli aramıyor. Sıcak, üniversal modeldeki anneye yakın bir modeli bulduklarında tercih ediyorlar. Annelerine benzeyen kadını tercih etmelerinin nedeni, feminen, koruyan kollayan kadın olmasından. İnsanlar daha çok vereni ister, verici olanı...

  Bu denge de genelde kadın aleyhinedir. Yani verici olan kadındır...
  Ülkemizde öyle. Birçok ilişkide erkeğin de verici olması söz konusu. Bazı alanlarda kadın, bazılarında erkek çok verici. Eşitlik mümkün değil.

  Bir erkek, bir kadının kendisi için ‘doğru’ olduğuna nasıl karar veriyor?
  Ülkemizde erkekler ilişkinin sadece kendilerine ait olmasını arıyor. Onun için bekâret kavramı hâlâ önemli. Genç jenerasyon açıkmış gibi görünmesine rağmen hâlâ evleneceği kızın bâkire olmasını istiyor. Kendilerine iyi bakacak, destek olacak birini istiyorlar. Fiziksel anlamda çekicilik de önemli.

  Kadınların kriterleri ne?
  Kadınlar âşık oldukları insanla evlenmek istiyor. Duygusal olarak doyurucu bir birliktelik arıyorlar. Bu, kadınların ‘dezavantajı’. Erkeğin güçlü, kollayıcı olması isteniyor. Her halükârda sosyal statü göstergesi olarak koca arıyorlar, her halükarda bir baba, para kazanan bir koca, güven arıyorlar.

  Bir ilişkide olması gereken en temel şeyler neler?
  Güven... Sevgiden de önce gelir. Sorun çözme yeteneği önemlidir. Nasıl anlarsınız? Evlenmeden önce, bazı sorunlar çözülmüyor, çatışmaya dönüşüyorsa devamında da bu olur. Lay lay lom, herkesin birbirine gereğinden fazla iyi davrandığı bir ilişki yaşarsanız hiçbir sorun göremezsiniz. Çoğu ilişki böyle yaşanıyor. İlişkiler, kendini zorlandıkları alanda gösterirler. İlişki, natürelliği içinde yaşanırsa bazı şeyler görülebilir.

  Mutlu ilişkinin tanımı var mı?
  İnsanların uyumlu, sevgi içinde, güven duydukları, problemin olduğu değil, problem oluştuğunda çözebildikleri ilişki mutludur. Problemler çözüldükçe ilişki güçlenir.

  Tartışma, kavga olması o ilişkinin doğru olmadığı anlamına gelir mi?
  Tartışmanın faydası var, ortaya çıkmayan sorunları gösterir. Ama kavga, aşağılama, fiziksel, duygusal şiddetin izahı olamaz.
  ***
  Günde bir iltifat etmek bile ilişkide huzuru sağlar
  İlişki kalitenizi artırmak için küçük şeyler bile yeterli olabilir.
  Onaylayıcı kelimeler

  • Bir hafta boyunca eşinize söylediğiniz onaylayıcı kelimelerin yazılı kaydını tutun. Haftanın sonunda oturun ve kayıtları birlikte gözden geçirin.
  • Bir ay boyunca eşinize her gün farklı bir konuda iltifat edin. Nasıl günde bir elma doktoru evin dışında tutarsa günde bir iltifat da huzursuzluğu sizden uzak tutabilir.
  • Gazete, dergi okurken, TV izlerken insanların kullandığı onay kelimelerine dikkat edin. Bunları bir deftere yazın. Unutmayın, kelimeler önemlidir.
  • Eşinize bir aşk mektubu, bir aşk paragrafı veya bir aşk cümlesi yazın. Sessizce veya gösterişli bir şekilde ona verin.
  • Eşinize ebeveynlerinin veya dostlarının yanında iltifat edin. Bu size iki kat puan kazandırır. Eşiniz sevildiğini hisseder, ailesi de böylesine harika bir damat ya da geline sahip oldukları için mutlu olur
  • Eşinizin güçlü yönlerini keşfedin ve bu yönleri takdir ettiğinizi söyleyin. Muhtemelen o yönlerini geliştirmek için uğraşacaktır.
  • Çocuklarınıza anne veya babasının harika olduğunu söyleyin.
  • Onaylayıcı kelimeler kullanmak size zor geliyorsa ayna karşısında prova yapın. Şair değilseniz duygularınızı ifade eden bir kartpostal alın.
  Kaliteli sohbet
  • Konuşurken göz göze olun.
  • Eşinizi dinlerken başka bir şeyle uğraşmayın.
  • Duygulara kulak verin.
  • Beden dilini gözlemleyin.
  • Sözünü kesmeyin.
  Fiziksel temas önemlidir
  • Arabanızdan alışveriş merkezine yürürken eşinizin elini tutun.
  • Birlikte yemek yerken dizinizi veya ayağınızı eşinizinkine dayayın.
  • Eşinize yaklaşıp, “Son zamanlarda seni sevdiğimi söyledim mi hiç?” deyin. Onu kollarınıza alın, sırtını okşayın. (Yatak odasına koşma dürtüsüne direnin) Sonra ayrılın ve işinizle ilgilenin.
  • Eşiniz otururken, arkasından yaklaşın ve omuzlarına masaj yapın. Eşinizi durmanızı istemediği sürece birkaç dakika devam edin.
  • Seksi, eşinize ayak masajı yaparak başlatın. Eşinize keyif verdiği sürece vücudun diğer bölgeleriyle masaja devam edin.
  • Küvette suyu açın ve eşinize size katılacak bir arkadaş aradığınızı söyleyin.
  • Arabada giderken uzanıp eşinizin bacağına, karnına, koluna, eline vs. dokunun. Eğer size ‘Dur!’ derse her anlamda frene basın.
  Duygusal puan kazanın
  • Akrabalarınız veya dostlarınız ziyarete geldiğinde onların yanında eşinize dokunun. Bir sarılma, elinizi kolunda gezdirme, koluna girme gibi hareketler, size fazladan duygusal puan kazandırabilir.
  • Eşiniz eve geldiğinde onu her zamankinden daha erken karşılayın ve sıkıca kucaklayın. Normalde kapıda karşılıyorsanız garaja veya apartman önüne inin. Eşinizi öpün. Ona sarılın   
Kadınlar Ne İster? Aşık olduğu adamla evlenmek tabiki*** konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kadınlar ne ister...

  kadınlar ne ister...

  kadınlar ne ister
 2. Kadınlar ne ister?

  Kadınlar ne ister?

  KADIN OLMAK!!?? NASIL BİR DUYGUDUR... HEM EŞTİR,HEM ANADIR, HEM DE SIRDAŞ, ARKADAŞ... KADIN OLMAK ZOR İŞTİR ASLINDA, ÖZELLİKLE DE SİZİN KADIN OLDUĞUNUZU HİSSETTEREMEYEN ERKEKLER VARSA HAYATINIZDA , DAHA DA ZORLAŞIR KADIN OLMAK..! Bir kadın ne ister ? Kadınları anlamak gerçekten zor. Hayatınızda her şeye çare bulabiliyorsunuz da, bir tek kadına çare bulamıyorsunuz. Gerçi bir kadına...
 3. erkekler kadınlardan ne ister?

  erkekler kadınlardan ne ister?

  erkeklerin kadınlardan ricasıymış:D:D bence çok beklerler :haha: ERKEKLERİN KADINLARDAN RİCASIDIR (Yakarış) * Pembe dizilerdeki sahte aşk nağmelerini bizden duymaya çabalamayın, çünkü onlar gerçekten rol yapıyor ve kabak bizim başımıza patlıyor. * Bir SMS gönderdiğiniz zaman ilk 10 saniyede cevap gelmeyince ikinci SMS'te 'Orda mısın' diye sormayın. Kesinlikle oradayızdır..! *...
 4. kadınlar ne ister?

  kadınlar ne ister?

  meleklerim biz kadınlar bazen gerçektende erkekler için zor olabilioruz. peki erkeklerin hep merak ettiği bu soruyu kendimiz ele alalım NE İSTİYORUZ?
 5. Kadınlar Ne İster???

  Kadınlar Ne İster???

  Karikatür Komik Karikatürler Kadınlar ne istermiş karikatür gözünden bakalım birde :D:D Kadınlar hep ister ama anlayan olmaz ...Ancak kadın kadının halinden anlar bana kalırsa...:D:D Erkeklerin bizleri anlamasını beklemek 1 asır olur heralde :D:DKeyif alacağınız karikatürleri sizler için seçtim getirdim...Yorumlarınızı beklerim...Kadın erkek karikatürleri buradan.....

Sayfayı Paylaş