1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  14.833
  Beğenilen Mesajlar:
  1.092
  Ödül Puanları:
  113

  Kadınlar ne ister, erkekler ne arar

  Konu, 'Magazin' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  İŞTE ARAŞTIRMA SONUÇLARI [​IMG] KADIN-ERKEK İLİŞKİSİ BİR ALIŞVERİŞ OLARAK DÜŞÜNÜLÜRSE 'AŞK' SÖZCÜĞÜNÜ NASIL TANIMLAYACAĞIZ?

  Kalbinizin anahtarını kime vereceğiniz, psikoloji bilimini yakından ilgilendiriyor Amerikan üniversitelerindeki psikoloji profesörleri, modern toplumda kadın ve erkeklerin eş seçerken izlediği süreçleri 25 yılı aşkın bir süredir inceliyor.

  Modern toplumda kadın-erkek ilişkisinin evrimi ve genel olarak insan psikolojisinin geçirdiği değişiklikler konusunda pek çok bilimsel araştırmanın sonuçlarını Los Angeles Times açıkladı

  Pennsylvania Üniversitesi’nden psikolog Robert Kurzban tarafından başlatılan Kadınlar, Erkekler ve Darwin başlıklı araştırmaya; kısa sürede New Mexico, Texas ve California üniversitelerinden saygın psikoloji profesörleri de kendi bulguları ve araştırmalarıyla katkıda bulundu.

  Ortaya çıkan yeni teori, kadın-erkek ilişkisinin bir tür alışveriş olduğunu belirliyor ve bu alışverişe konu olan tarafların hangi parametreler üzerinden eş seçimine yöneldiğini araştırıyor.

  2002 yılında Robert Kurzban, HurryDate adlı bir hizmetin gazetedeki ilanına rastlamıştı. Bu hizmet, 25 potansiyel adayla üçer dakikalık buluşmalar yapabileceğiniz bir özel akşam geçirmenizi öneriyordu.

  Kurzban buna şaşırdı ama bunun nedeni romantik bir ilişki arayışında olması değildi. Pennsylvania Üniversitesi'ndeki evrimsel bir psikolog olarak, bu şekilde hızlı buluşmalarla geçecek bir akşamın, böyle durumlarda insanların nasıl davrandıklarını incelemek adına eşsiz bir fırsat olacağını düşündü.

  Şirketin de onay vermesiyle, Kurzban ve bir meslektaşı, 'hızlı buluşmacılar' üzerinde bir araştırma yürüterek -dini inançlardan çocuk isteyip istememeye kadar uzanan çok değişik konular üzerinde sorular sordular.

  En önemli soruları şunlardı: Katılımcılar, kendileri gibi insanlardan mı hoşlanıyordu? Yoksa 'beraber olma piyasasında' en iyi alışverişi yapabilmek adına genelde herkesin gözettiği -dış görünüş ve yüksek gelir gibi- özellikler mi tercihleri etkilemekteydi?

  Araştırmadan çıkan ilginç sonuçlar

  Araştırmacıların vardığı ilk sonuç, erkeklerin ve kadınların eşlerini 'eş seçme konusunda genel kabul görmüş değerler' üzerinden seçtikleriydi. Bir diğer bulgu ise her iki cinsin de fiziksel çekiciliğe en büyük önemi verdiği; gelir ve sosyal statü gibi hususları geniş ölçüde göz ardı ettikleriydi.

  Araştırmanın sonuçlarını daha sonra bilimsel bir dergide yayınlayacak olan Kurzban şöyle yazacaktı 'HurryDate katılımcılarının nihai karar vermek için üç dakikaları vardı ama çoğu kararlarını ilk üç saniyede verebiliyordu.'

  HurryDate araştırması, evrimsel psikoloji uygulamalarının her gün rastladığımız örneklerinden biri. Hem etkisel hem de aykırı bir yaklaşım.

  Mesela erkeklerin kendilerinden daha aşağı gördükleri konumlardaki kadınlardan, eş seçerken ne gibi konuları göz önünde bulundurdukları veya kadınların hangi sebeplerle evlilik dışı ilişkilere yöneldiklerini ya da her iki cinsin de partner seçimi sırasında nelerin karşılığında ne gibi şeyler verebileceklerini araştırıyor.


   
Kadınlar ne ister, erkekler ne arar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kadınlar ne ister...

  kadınlar ne ister...

  kadınlar ne ister
 2. Kadınlar erkeklerin ne yapmasını ister?

  Kadınlar erkeklerin ne yapmasını ister?

  Kadınlar erkeklerin ne yapmasını ister? Çok şey değil. Aşırı sevgi, sonsuz bağlılık, zaman, bebekler ve ay ışığında romantik geceler.. Liste çok uzayabilir ancak her kadının istekleri farklıdır. Ancak kadınlar hayatları boyunca erkeklere 'lütfen bunu yap, bunu, bunu ve bunu' gibi söylemlerde bulunabilir. Kadınları etkilemek bu kadar zor ve karmaşık değil elbette. İşte kalplerini...
 3. erkekler kadınlardan ne ister?

  erkekler kadınlardan ne ister?

  erkeklerin kadınlardan ricasıymış:D:D bence çok beklerler :haha: ERKEKLERİN KADINLARDAN RİCASIDIR (Yakarış) * Pembe dizilerdeki sahte aşk nağmelerini bizden duymaya çabalamayın, çünkü onlar gerçekten rol yapıyor ve kabak bizim başımıza patlıyor. * Bir SMS gönderdiğiniz zaman ilk 10 saniyede cevap gelmeyince ikinci SMS'te 'Orda mısın' diye sormayın. Kesinlikle oradayızdır..! *...
 4. kadınlar ne ister?

  kadınlar ne ister?

  meleklerim biz kadınlar bazen gerçektende erkekler için zor olabilioruz. peki erkeklerin hep merak ettiği bu soruyu kendimiz ele alalım NE İSTİYORUZ?
 5. Kadınlar Ne İster???

  Kadınlar Ne İster???

  Karikatür Komik Karikatürler Kadınlar ne istermiş karikatür gözünden bakalım birde :D:D Kadınlar hep ister ama anlayan olmaz ...Ancak kadın kadının halinden anlar bana kalırsa...:D:D Erkeklerin bizleri anlamasını beklemek 1 asır olur heralde :D:DKeyif alacağınız karikatürleri sizler için seçtim getirdim...Yorumlarınızı beklerim...Kadın erkek karikatürleri buradan.....

Sayfayı Paylaş