Kadınlar suçsuz!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kadınlar suçsuz!
170844alisveris.jpg


Amerikalı araştırmacılara göre, kadınların alışverişi erkeklerden daha çok sevme nedeni, ilkçağlarda yaşayan hemcinslerinin 'değerli gıdaları' bulmadaki başarısı! Bu başarı genlerle taşınıyor.
ABD'DE yapılan bir araştırma, kadınların alışverişi erkeklerden daha çok sevmesinin, kadınların içgüdüsel olarak 'değerli gıdaların' yerini bulmakta erkeklerden daha başarılı olmasına bağlı olduğunu ortaya koydu. Araştırma, ABD'deki University of California'daki uzmanlarca yapıldı.

45 erkek ve 41 kadından, daha önce gezdikleri büyük bir süpermarkette belirli gıda maddelerini bulmaları istendi. Kadınların sebze ve meyvelerin yerini hatırlamakta erkeklere göre yüzde 27 daha başarılı oldukları görüldü.

Yüksek kalorili hafızada kalıyor!

Araştırmada kadınların, çikolata, kek gibi yüksek kalorili yiyeceklerin yerini düşük kalorili yiyeceklere göre 4 kat daha doğru hatırladıkları gözlendi. İki cinsiyet arasında yön bulma yeteneği konusunda bir farklılık olmadığını söyleyen uzmanlar, sonuçların ilkçağlarda cinsiyetler arasındaki işbölümüne bağlı olduğunu belirtti.

Uzmanlar ilkçağlarda, erkeklerin avlanmak için uzun yolculuklar yaparken kadınların meyve ve sebze toplamakla uğraştığı ve bu nedenle yiyeceklerin yerini hatırlamakta erkeklerden daha başarılı olabileceklerini kaydetti.
 
Üst