1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  KadıNLar tarafından erkek gerçekleri

  Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  "Bütün erkekler birbirine benzer" lafında doğruluk payı büyük galiba... Kadınların erkekler hakkında gözlemlerini derleyen Rita Rudner (ABD) şu noktaları sıralıyor:
  *Erkekler kadar kendini ciddiye alan ve abartan bir başka yaratık yoktur. Erkek, televizyonda maça konsantre olmasıyla takımına maç kazandıracağını düşünen tek canlıdır.

  *Kulağında küpe olan yeni nesil erkeklerle evlenmekte sakınca yoktur. En azından acının anlamını ve mücevherin değerini bildikleri kabul edilebilir.

  *Erkeklere iş yaptırmak için işin içine "tehlike unsuru" katmak gerekir. "Aman yangın çıkmasın" dediğiniz anda, erkek, mangalın başına geçer.

  *Kel ve zengin olanlara dikkat edin, paranın verdiği hava basmaca kelliğin verdiği seksiliği gölgelemesin.

  *Erkekler üzerinde mümkün olduğu kadar çok düğme bulunan telefonları severler. Çok düğme olunca kendilerini büyük adam zannediyorlar (bakınız aynı masada üç telefon!).

  *Erkek sabahları gazeteyi ilk okuyan olmak ister, ilk siz okursanız "Ben"likleri yara alır.

  *Bir adamın aynada kendisine bakışından, bir başkasına ihtimam gösterme potansiyeli olup olmadığını anlarsınız.

  *Topluluk içinde asla bir adama bir şey öğretmeye çalışmayın. Erkekleri sadece onlarla başbaşa olduğunuzda eğitebilirsiniz. Toplum önünde hep her şeyi biliyor olurlar.

  *Bütün erkekler kirpik kıvırma aletinden ürker, yastığın yanına koysanız tabanca zannediyorlar.

  *"İlişkimiz hakkında biraz konuşsak" lafı kadar erkeğin kanının donduran başka cümle yoktur.

  *Bütün erkekler kendilerini çok sempatik zanneder, çoğu değildir.

  *Bir erkek asla kadınların mayo satın almasının neden bu kadar vakit aldığını kavrayamaz.

  *Erkekler kendilerinin de alışverişten nefret ettiklerini bildiklerinden mağazalarda "Erkekler" bölümü hemen giriş kapısının yanındadır.

  *Dört adam yanyana geldiğinde spor konuşur, dört kadın yanyana geldiğinde erkekleri konuşur.

  *Bir erkek hiç bir aşk filmini ikinci kez izlemez.

  *Kadınlar "Onu gerçekten seviyor muyum, mutlu olur muyum" diye düşünürken erkekler "Bu arabanın 240 bastığı dış görünüşünden de belli oluyordur, değil mi" türü düşüncelere dalarlar.

  *Eğer bir erkek "Seni ararım" dedikten sonra aramamışsa... Telefon numarasını kaybettiğinden veya öldüğünden değil, görmek istemediğinden aramıyordur.

  *Kocanızı tenis maçında yenerseniz akşama sırtını dönerek uyur.

  *Erkek sevgilinizi onun kalbini kırmadan terk etmek istiyorsanız "Senden çocuk sahibi olmak istiyorum" diyerek hedefe kestirmeden ulaşabilirsiniz.

  *Pantolonunun altına body giymiş bir kadının tuvalette çektiği sıkıntıyı sadece, üzerinde kayak kıyafeti varken sıkışan adam anlar.

  *Karısına "Kilo aldın" diyen adam, kendi durumunu -gözünüzün içine bakarak- "Bu pantolon yıkanırken daralmış" diye açıklar.

  *Erkeğin algılaması o kadar zayıftır ki ağır çekimde tekrarı görmedikçe golün nasıl atıldığını anlamaz.

  *Genelde klasik müzik dinlemeyi seven erkekler yere tükürmez.

  *Erkek herşeyi unutur, kadın herşeyi hatırlar.

  *Erkeklere psikanaliz yapması çok daha kolaydır çünkü hiç çıkmadıklarından çocukluklarına dönmeleri gerekmez.   
KadıNLar tarafından erkek gerçekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkekler Tarafından Sarfedilmiş sozler

  Erkekler Tarafından Sarfedilmiş sozler

  - Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır. Benjamin Franklin 2-Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir. Aldous Huxley 3- Tabii ki Tanrı beni affedecektir, bu onun işi. Heinrich Heine (Ölüm döşeğinde) 4- Senin ruhun yok, sen zaten ruhsun, senin bedenin var. C.S. Lewis 5- Allah kahretsin! Sessiz dua etmeyi unuttuk. Dwight D. Einsenhower 6- Aşk, acı...
 2. Ben onurlu ömrün tarafındaki kadınlardan yanayım

  Ben onurlu ömrün tarafındaki kadınlardan yanayım

  Cinsiyet eşitsizliği konusunda Türkiye 115 ülke arasında hâlâ 105. sırada. Farklı kadınlar var. Yüzlerinde şehvet boyalarından, kadınlık adına hiçbir iz kalmayanlar. Ama gazetelerin sağ üst köşelerinde ve züppelerin koynunda her zaman yerleri olan kadınlar. Alın terine yer yok hayatlarında. Eskittikleri yüzlerinin yerine yenisini takıyorlar, estetik hüneriyle. Yağma Hasan'ın...
 3. Kadınlar hakkında ki gerçekler

  Kadınlar hakkında ki gerçekler

  İşte size 'bir türlü çözemediğiniz' kadınlar hakkında açıklayıcı bilgilerle dolu bir yazı! Onların iç dünyasını anlamanın tam zamanı. * Gerçek olmasa bile güzel olduğumuzu duymak genelde çok hoşumuza gider. * 'Kolay kadın' imajı vermemek için çok istesek bile en az 3 kere 'hayır' deriz. Ancak gerçekten sabırlı olanlar istediğini alır. * Bir ortama girdiğimizde tüm kadınları süzüp...
 4. Osmanlı kadınları hakkında gerçekler

  Osmanlı kadınları hakkında gerçekler

  osmanlı kadınları osmanlı kadını osmanli kadinlari osmanlının en güçlü kadını osmanlının en güçlü kadınları Osmanlılar döneminde yaşayıp bir osmanlı kadını olmak isterdim.Osmanlı kadını diyince böyle bir gururlanıyorum.Neden mi?Çünkü geçmişteki kadınlar o kadar başkaymış ki ne kadar gurur duysak az.Bence anlatmama gerek yok buyrunuz okuyunuz meleklerim.. Amerikan asıllı Aslı Sancar'ın,...
 5. Erkeklerde 15 gerçek...

  Erkeklerde 15 gerçek...

  Erkeklere dair gerçekler gerçek yakışıklı erkek fotoları gerçek erkek fotoları *Erkek, televizyonda maça konsantre olmasiyla takimina maç kazandiracagini düsünen tek canlidir. *Kulaginda küpe olan yeni nesil erkeklerle evlenmekte sakinca yoktur. En azindan acinin anlamini ve mücevherin degerini bildikleri kabul edilebilir. * Erkeklere is yaptirmak için isin içine "tehlike...

Sayfayı Paylaş