1. melegim

  melegim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  kadınların duymak istemedığı sözler

  Konu, 'Kadınca' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

  "Benimle konuşmuyorsun", "Beni dinlemiyorsun" kadınların en sık kullandıkları şikayet cümleleri. Kadınlar için önemli olan sorunlar erkekler için çoğunlukla ya "hiç mühim değil" ya da "pek mühim değil." Bu iki uyuşmazlık bir araya gelince ilişkilerin çıkmaza girmesi kaçınılmaz.
  Eşlerden biri, her ne kadar sorunları tartışma ve uzlaşma zemini arama eğiliminde olursa olsun, uzlaşmak pek kolay olmuyor genellikle. Mali sorunlardan, akrabalık ilişkilerine birçok konuda, tartışmadan kaçınmak sorunları halletmiyor, aksine daha içinden çıkılmaz bir hale getirebiliyor. En kötüsü de, kimi konuları "yasak bölge" ilan etmek. Bu yasak bölgelerin sayısı artınca çiftler arasındaki iletişim de giderek zayıflıyor ve sonunda yüzeysel cümleler yumağına dönüşüyor. Sorunun çözümü, bu "yasak bölge"leri birer birer tartışma alanları (savaşma meydanı değil) haline getirmek ve konuşa konuşa, tartışa tartışa "yasak bölge"siz bir ilişki oluşturmak.

  Para "yasak bölge" mi?

  "Paranın ne önemi var" deriz ama paranın ne denli önemli olduğunu biliriz. Yine de, para konularını konuşmaktan pek hoşlanmayız. Ama, "hayat müşterek olunca" bütçede ortak ve mali konuları tartışmak kaçınılmaz. Diğer konularda olduğu gibi, bu konda canımızı sıkan şeyleri, konuşa konuşa halletmeye çalışmak gerekir.

  İşlerini paylaşıyor musunuz?

  Yeni evlendiğinizde ya da birlikte yaşamaya başladığınızda sevdiğiniz erkek için her şeyi yapmayı istersiniz. Fakat bir süre size yardımcı olmadığı için ona kızgınlık duymaya başlarsınız. İşi kendi başınıza yapmak için hızlı ve kolayken, paylaşmak, özellikle eşit koşullarda paylaşmak sabır ister ama bu gelecekte sizi bir çok ciddi anlaşmazlıklardan kurtaracaktır.

  Ailelerinizi birlikte mi ziyaret ediyorsunuz?

  Çocuğumuz için aile önemlidir ve ciddi bir ilişkiye girdiğimizde çoğunlukla eşimizin ailesinin de sahipleniriz. Kişilik çatışmalarından kaçınmak zordur ama annesiyle neden anlaşamadığını tartışırsanız uzlaşmanın yolunu bulabilirsiniz.

  Cinsellik konusunda konuşabiliyor musunuz?

  Sevişmek için hiçbir zaman bir kördüğüme dönüşmemelidir. Birçok çifte cinsellikten söz etmek zor değil. Eşinizle iletişim kurabilirseniz, sevişmek daha doyurucu olacak, sorunlar daha kolay çözümlenecektir. Cinsel ilişkide yeni bir fikir karşısında neler hissettiğinizi sözcüklere dökmek zor olabilir, hele eşinizin ne yapmasını istediğinizi söylemeye kalkışmak daha da zordur. Birçok kadın, eşlerinin bunu bir eleştiri olarak göreceğinden korkar, oysa istediğinizi söylemek ile de tehdit edici ya da moral bozucu olmak zorunda değildir. Olumlu olun, hoşunuza giden bir şeyi yaptığı zaman ona söyleyin. Geçmişteki şeyleri hatırlatmak, güzel bir ortamın yaratılmasına yardımcı olur.   
kadınların duymak istemedığı sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Parlak kadınların özlü sözleri

  Parlak kadınların özlü sözleri

  kadın özlü sözler kadınlar özlü sözler kadınlara kadınlar için kadın söz Parlak kadınların özlü sözlerini derlemişler. Biz de size bunları sunuyoruz. Jan King �Mammogram� kelimesini ne zaman duysam �göğüslerimden birisini bir zarfa koyup, başkasına göndereceğim� gibi bir his duyuyorum. Rhonda Hansome Erkekler yapmak zorunda olduklarını yaparlar. Kadınlar ise, erkeklerin...
 2. Her erkegin duymak istedigi sözler

  Her erkegin duymak istedigi sözler

  erkeklerin duymak istediği sözler erkekler sevgilisinden ne ister erkeğin duymak istediği sözler erkeklerin yatakta istedikleri erkekler yatakta ne ister Erkekler çoğu zaman kadınların çok konuştuklarından şikayet eder ancak duymak istedikleri şeyler de yok değil. İşte her erkeğin eşinden, sevgilisinden duymak istediği şeyler.. 1- Pırlanta yüzük mü? Ben böyle hediyelerle mutlu olmam ki!!...
 3. Anelerrrrr çocuklarımız bu sözleri duymak istemiyormuş

  Anelerrrrr çocuklarımız bu sözleri duymak istemiyormuş

  pipini keserim çocuklarıma güzel sözler çocuklarıma sözler Valla çoğumuz sinirlenince bu sözlerden birini veya bir kaçını ağzımızdan kaçırmak suretiyle sarfedebiliyoruz ne yazıkki ama gelin görünki işte bu küçük insanlar bu sözleri duymak istemiyorlarmış sizce haklılarmı? haklılar haklılar daha hoş görülü ve sabırlı olmak ümidiyle... -adam olamazsin -adin batsin -ahmak -akilsiz...
 4. kadınların duymaktan nefret ettiği şeyer..

  kadınların duymaktan nefret ettiği şeyer..

  sakalın çıkmış. pantolonunda kırmızı bir leke var. @2741221 ''sen biraz kilo mu aldın?'' sorusu ve bu soruyu ima eden cümle çeşitleri. @2741235 (bkz: emir kipi) kalçaların geniş ve bacakların kısa @2741258 hayatım galiba ben gene başlamadan boşaohşsşşşaalohhdım. @2741273 (bkz: hadi berbere gidip favorilerimizi düzelttirelim) @2741312 erkek kişiye sinirlenildiğinde erkek...
 5. kadınların sevdiği sözler

  kadınların sevdiği sözler

  Kadınların duymaktan hoşlandığı etkili güzel ve anlamlı sözler arıyorum var mı teşekkürler.

Sayfayı Paylaş