1. göknur

  göknur Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2008
  Mesajlar:
  822
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Almanya

  kadir topbasini su götürecek

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında göknur tarafından paylaşıldı.

  Kadir Topbaş'ı su götürecek CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, su tasarrufuna çağıran Kadir Topbaş’ı sert biçimde eleştirdi.

  CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin; ‘Sadece 138 günlük suyumuz var’ diyerek İstanbulluları su tasarrufuna çağıran Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı sert biçimde eleştirdi.

  “Bir hafta önce yeterince suyumuz var diyordun. Şimdi kalkmış 138 günlük suyumuz kaldı diyorsun. Belediye Başkanı olduğun kentin su durumunu bilmiyorsun. Su gibi dalgalanıp duruyorsun” dedi.

  Kadir Topbaş’ın İstanbul’da susuzluk tehlikesi bulunduğunu belirterek, “Sıkıntımız var. Tehlikeli çizgideyiz. Susuzluk tehlikesi her daim gündemde. Melen’de bir eksilme var. Su tedariki konusu zaman istiyor. 3-4 yıl daha çalışmamız gerek. Melen rezervinden su gelmesi 1 yılı bulur” sözlerine tepki gösteren CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin şunları söyledi:


  TOPBAŞ SEMPOZYUMU İZLESEYDİ
  “Bilim ve Danışma Kurulumuzdaki hocalarımızın uyarıları doğrultusunda aylardır İstanbul’daki susuzluk tehlikesine dikkat çekiyoruz. Hatta bu amaçla ilk kez bir siyasi parti olarak İstanbul’un Su Politikası Sempozyumu düzenledik. Bu sempozyumda ülkemizin su konusundaki en önemli isimleri İstanbul ve Türkiye’ye ilişkin su sorununu tüm yönleriyle kamuoyuna deklare ettiler. Bu yaparken amacımız İstanbul’un su sorununa bilimin ışığında çözüm yolları geliştirmekti. Bunun sonuçlarını da İstanbul’un geleceği için herkesle paylaşmaya hazırız. İsterseniz bu bilgileri size de sunabiliriz. Bizim derdimiz siyasi çıkar değil. İçinde yaşadığımız kentin geleceğidir. Biz isterdik ki Belediye Başkanı Kadir Topbaş yanına İSKİ Genel Müdürü’nü de alıp bu sempozyumu izleseydi. Ama o ne yaptı? Tıpkı Başbakan Erdoğan gibi su sempozyumu düzenleyip İstanbul’un üstü örtülmeye çalışılan en önemli sorununa dikkat çektiğimiz için bizi eleştirdi. İstanbul’da su sıkıntısı yok. Melen bize yeter dedi.”

  Topbaş’ın bu açıklamasının üzerinden bir hafta geçmeden bu kez tam aksine “Su sıkıntımız var. Tehlikeli çizgideyiz. Melen rezervi ancak 1 yıl sonra gelir” şeklinde açıklama yapmasının İstanbullarla dalga geçmek olduğunu ve bunun İstanbul Belediye Başkanı’na yakışmadığını ifade eden Gürsel Tekin; şöyle devam etti:

  SUYLA GELDİNİZ SUYLA GİDECEKSİNİZ

  “Kadir Topbaş ve İSKİ Genel Müdürü ne yazık ki Melen’in kirli sularında boğulmuşlardır. Biz, İSKİ eski Genel Müdürü’nün beyanına dayanarak İstanbul’un su havzalarındaki 24 bin kaçak yapının akıbetini sormuştuk. Bunlar İstanbul’un suyunu bitiriyor demiştik. Şimdi soruyorum. Bu kaçak binalarla ilgili ne yaptınız? Bilim adamlarının bu konudaki uyarılarını neden dikkate almadınız? Su gerçeğini halktan niye saklıyorsunuz? Unutmayın ki aldattığınız İstanbullu sizden er geç hesap soracak. AKP iktidarı suyla geldiği İstanbul’dan yine suyla gidecek.”

   
kadir topbasini su götürecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bİzİ Cennete GÖtÜrecek Yol

  Bİzİ Cennete GÖtÜrecek Yol

  Ey kardeşim! Bilmelisin ki, cennete giden yol, aslında Allah’ın kendileri için kolay kıldığı kimseler adına bu öyle zor bir yol değildir. Çünkü bu yol salih amel işlemekten geçer ve temeli inanmaya dayanır. Zira temeli imana dayanmayan her amel boşunadır, hiçtir. İşte sana bu yolu, seni Firdevs cen­netine götürecek olan yolu Kur’an’ı Kerim’den alarak öğre­teceğim. Yüce Allah şöyle...
 2. Su

  Su

  Genel anlamda su görmek hoş bir hayata, güzel rızka, iyiliksever insana, sadık dosta, büyüklere yaklaşmaya, din güzelliğine; Bulanık ve çamurlu su görmek üzüntü ve kedere, geçim darlığına, fitne ve karmaşaya; böyle bir suda yıkanıp çıkmak üzüntüden ve haastalıktan kurtulmaya, Berrak su içmek temiz hayata, rızıkza, Sıcak su içmek hastalık ve hüzne, İçtiği suya kanmak din ve inanç güzelliğine,...
 3. SU

  SU

  SU SU, kendine sırdaş arıyordu Önce buluta verdi sırrını. Ağır geldi sır buluta. Sağanak sağanak döktü suyun tüm sırlarını. Sonra göle gitti su. Ona anlattı derdini. Bu arada bulut suyun sırrını yağmur yapıp, dolu yapıp, kar yapıp savurduğu için, zaman zaman taşıyordu göl ve suyun sırrı iyice açığa çıkıyordu.* Sonra nehre verdi su sırrını. Nehir aldı suyun sırrını...
 4. Muhteşem Yüzyıl'da Kan Gövdeyi Götürecek

  Muhteşem Yüzyıl'da Kan Gövdeyi Götürecek

  Muhteşem Yüzyıl'ın senaristi Meral Okay, dizinin gelecek sezununa dair ipuçları verdi... Muhteşem Yüzyıl'ın senaristi Meral Okay, NTV'de Mehmet Barlas'ın konuğu oldu. Okay, dizinin en önemli karakterlerinden Pargalı İbrahim Paşa'nın geniş biçimde tartışıldığı programda ikinci sezonun çok iddialı olacağını söyledi. PARGALI İDDİASI BENİ DE ÇOK ŞAŞIRTTI Okay, dizide Süleyman'ın...

Sayfayı Paylaş