1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kafkas dilini dünyada tek konuşan kişi

Konu, 'Guinnes Rekorları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

81 sessiz harften oluşan bir Kafkas dilini dünyada tek konuşan kişi, Tevfik Esenç (1992 yılında vefat etti.)

2. HaLLoWeeN*

HaLLoWeeN* Forum Okuru

Kafkas dilini dünyada tek konuşan kişi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kerim Tekin - Haykırsam Dünyaya

Kerim Tekin - Haykırsam Dünyaya

Bu haince veda niye Çok sevmiştim ölesiye Ateşlerinde hicranım Yandım kavruldum Hüzünün denizinde kaybolup gittim ya Tuzakta aşkın bana Kandım kahroldum Canımın baharında Yok olup bittim ya Bu gidişi aklım almadı Yüreğim yine yarım kaldı Ateşlerinde hücranım Yandım kahroldum Hüzünün denizinde kaybolup gittim ya Tuzakta aşkın bana Kandım kahroldum Canımın baharında Yok olup bittim ya...
  2. Türkçenin Dünya Dillerine Etkisi

Türkçenin Dünya Dillerine Etkisi

TÜRKÇENİN DÜNYA DİLLERİNE ETKİSİ TÜRKÇENİN DÜNYA DİLLERİNE ETKİSİ Prof. Dr. Günay KARAAĞAÇ Öğrenme ve öğretmeler sürecinin bir sonucu olan bu diller arası alışverişler, o dillerin konuşurlarının türlü düzlemlerdeki karşılıklı ilişkilerinden ortaya çıkar. Dillerin dünya üzerinde kapladığı coğrafya ile bu coğrafyada yaşayanların ilişkiler süreci, yani tarih, bu konunun ana eksenleridir;...
  3. Dünya Dili Türkçe

Dünya Dili Türkçe

Dünya Dili Türkçe Dünya Dili Türkçe Yine kendine has koltuğunda oturuyordu. Büyükçe salon ve salonun duvar diplerinde çeşitli çiçekler sanki misafirlere tebessüm ediyorlardı. Gün ışığı pencereden içeriye alçak gönüllü bir yolcu gibi süzülüyordu. Bazen misafirlerin saçlarını okşuyor ve bazen de koltuğunda mütebessim oturan nur adamın çehresine aydınlık sunuyordu. Hayır hayır bu...
  4. Türkçe Dünya Dilidir

Türkçe Dünya Dilidir

Türkçe Dünya Dilidir Türkçe Dünya Dilidir Taksim''deki Atatürk Kültür Merkezi, Salı akşamı muhteşem bir törene ev sahipliği yaptı. Yüreği Türkçe sevdâsıyla, gönlü Türk dilinin muhabbetiyle dolu olan yüzlerce meraklının doldurduğu salonda dilimiz konuşuldu, tarihî birikimi ve geniş coğrafyadaki te''siri üzerinde duruldu, yeryüzündeki gücüne temas edildi. Türk Kültürüne Hizmet...
  5. Dünyada Kaç Dil Konuşuluyor?

Dünyada Kaç Dil Konuşuluyor?

dünyada konuşulan diller, dünyada kaç dil var, dünyada konuşulan kaç dil var Hiç düşündünüz mü dünyada kaç dil var hangi ülkenin vatandaşı hangi dili konuşuyor? Dünya da milyarlarca kişinin yaşadığını düşünürsek her ülkenin insanı farklı dili kullanıyor. Fakat halen kayıtlara geçmemiş yada bilinmeyen farklı diller de mevcut. Sizlere dünyada konuşulan diller hakkın da merak ettiğiniz bilgiler...

Sayfayı Paylaş