gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Kalbİnİz İÇİn Altin Önerİler

Konu, 'Kalp Hastalıkları' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

KALBİNİZ İÇİN ALTIN ÖNERİLER [​IMG]Antalya’da düzenlenen 23. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde 3 binin üzerinde uzman, kalp hastalıklarını en aza indirmek için buluştu.23. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde kroner kalp hastalığında Türkiye’nin ülke sıralamasında en başta gelen ülkelerden biri olduğu vurgulandı.20.10.2007 12:38
    Antalya’da düzenlenen 23. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde 3 binin üzerinde uzman, kalp hastalıklarını en aza indirmek için buluştu.23. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde kroner kalp hastalığında Türkiye’nin ülke sıralamasında en başta gelen ülkelerden biri olduğu vurgulandı.
    19-23 Ekim tarihleri arasında devam edecek olan; yurt dışından ve yurt içinden tanınmış kardiyoloji uzmanlarının katıldığı kongreyi Türk Kardiyoloji Derneği (TKD) düzenliyor.
    Görüntülü interaktif eğitim programlarının yanı sıra bir çok eğitim programı ve oturumun düzenleneceği kongrede kalp hastalıklarına dair bütün konular tartışılıyor.
    BU ÖNERİLER KALBİNİZ İÇİN
    Tüm dünyada en çok hayat kaybına neden olan kalp hastalıklarından korunmak o kadar da zor değil. Alınabilecek küçük önlemlerle hastalık riskini en aza indirmek mümkün. TKD Genel Başkanı Prof. Dr. Çetin Erol devam eden kongrede kalp sağlığı için altın önerilerde bulundu. Çocukluktan başlayarak sağlıklı yemek alışkanlığının edinilmesinin önemi vurguluyan Erol, “Şu uyarılar dikkate alınırsa kalp hastalığına yakalanma riski en aza iner” dedi.
    - İdeal kilonuzu koruyun. Hayvani yağlardan uzak durun, sebze ve meyve ağırlıklı beslenin.
    - Faastfood tarzı yemekten kaçının.
    - Her yere arabayla gitme alışkanlığından vazgeçin, asansör kullanmamaya özen gösterin. Hareketsiz bir yaşam biçimine son verip egzersiz yapın.
    - Haftada sadece 150 dakikalık tempolu bir yürüyüşle hastalık riskini %25 azaltabilirsiniz.

- Sigaradan kesinlikle uzak durun. - Alkol kullanmamaya özen gösterin.
    - Yılda bir defa kan şekerinizi, kolesterolünüzü ve kan basıncınızı ölçtürün.
    SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ÇAĞRI
    Kongrede, stent kullanımının mutlaka kontrol altına alınması gerektiğini belirten Prof. Dr. Ömer Kozan da, Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu.
    Prof. Dr. Kozan, “Sağlık Bakanlığı, ilaç ruhsatlandırması gibi, insanların damarının içine koyulan stentleri mutlaka ruhsatlandırmalı. 'Şunlar kullanılabilir' diye mutlaka belirtilmeli” dedi.
    Hürriyet

Kalbİnİz İÇİn Altin Önerİler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakan Altun - Bu Kalp Senin İçin Atacak

Hakan Altun - Bu Kalp Senin İçin Atacak

En zor animda tanidim seni Bütün dünyam degisti Raziyim senle ölmeye Unutma bunu sevgilim Günes olup Üstüme dogdugun Nedenim var Dünyada Ellerin gözlerin sözlerin Siir tadinda Deliler gibi asigim sana Duydugun her söze ne olur inanma Hayatdan seninle zevk alir oldugum Bu mutlulugu cok görme bana Yer yüzünde gökyüzünde bu kalp senin icin atacak Duygularim bir anlik degil bir ömür...
  2. Kalp sağlığı için beslenme önerileri

Kalp sağlığı için beslenme önerileri

kalp sağlığı için beslenme Kalp sağlığımız için uzmanların tavsiye etmiş olduğu en sağlıklı beslenme önerilerini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.Kalp sağlığına önem veren herkesin uymak zorunda olduğu bu beslenme kuralları ise şöyle Bıkıp usanmadan çalışan kalbimiz hiç yorulmaz mı? Yorulur elbette… İlerleyen yaş, kalıtım, yoğun stres ve hazır ve hızlı yenen yemekler kalbimizin...
  3. Sağlıklı kalp için beslenme önerileri

Sağlıklı kalp için beslenme önerileri

Kalp sağlığımız için çay içilmesi gerektiğini biliyordum ama bezelye ve elmanın kalp sağlığına iyi geldiğini ilk defa duydum...Kızlar kalp sağlığımız için neler yemeliyiz ve neler neler yapmalıyız işte cevabı :tik: Özellikle mor renkli besinlerin sağlıklı dokuları ve hücreleri koruyucu maddeler içerdiğini belirten uzmanlar, kalp sağlığı için patlıcan, üzüm, böğürtlen ve kırmızı lahananın bol...
  4. Kalp hastaları için öneriler

Kalp hastaları için öneriler

Soğuk hava ile karşılaşan, kalp damarları tıkalı olan hastalarda göğüs ağrısı sıklıkla görülür. Soğuk damarlarda kasılmaya neden olarak tansiyonda düşmeye ve ayrıca pıhtı oluşumunda artmaya neden olur. Bu nedenle soğuk kış günlerinde kalp krizi geçirme ihtimali daha fazladır. Bunlara ek olarak dışarı çıkamayıp daha çok ev içinde kalmak, stres, güneş yetersizliği nedeni ile D vitamini azalması...
  5. Kalp sıkışması için öneriler

Kalp sıkışması için öneriler

Vücudumuzun en önemli organı olan kalpteki koroner dolaşım tahribatıyla alakalı olarak kalp kasının yeterli düzeyde oksijen alamaması sonucunda meydana gelen sızılı vaziyete kalp sıkışması denilmektedir. Kalp sıkışması ilk etapta önemi bir rahatsızlık gibi görünmese de ilerleyen dönemlerde kalp krizi gibi ölümcül riski olan sorunların oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Kalp sıkışmasının...

Sayfayı Paylaş