Kalbura Bastı

M

Monera

Forum Okuru
Kalbura Bastı
emine beder kalbura bastı emine beder tatlı tarifleri şekerpare tarifi kalbura bastı tarifi
Tarif Emine Beder'e ait.
Malzemeler:

1 çay bardağı erimiş margarin 1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı maden suyu
1 paket kabartma tozu
3,5 su bardağı un
100g. ceviz içi
Şerbeti:

3 Su bardağı su 2,5 Su bardağı şeker
yarım tatlı kaşığı limon suyu
Yapılışı;
Hamuru yoğuracağımız kaba eritip ılıttığımız margarini, sıvı yağı, maden suyunu, kabartma tozunu ekleyip çırpma teli ile karıştıralım.
Unu ekleyip özlü bir hamur yoğuralım.
Hamurdan ceviz iriliğinde parçalar koparıp yuvarlak hale getirelim.
Hamurları, rendenin iri tarafı üzerine bastırarak hafifçe yayvanlaştıralım.
Orta kısımlarına iri dövülmüş cevizi koyup hamuru, iki kenarını üste doğru çevirip kapatalım ve hafifçe margarinle yağlanmış tepsiye dizerek 190° ısılı fırında altları ve üstleri pembeleşene dek pişirelim.
Fırından alır almaz önceden hazırlayıp soğuttuğumuz şerbeti üzerine dökelim.
Şerbeti için, şekeri, suyu, limon suyunu 5dak. kaynatıp ateşten alarak iyice soğutalım.
Afiyet Olsun.

kalbura bastı tatlısı tarifi nasıl yapılır burada hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Tarkan Soma'da Yakınlarını Kaybedenler İçin Düğmeye Bastı! Tarkan Soma'da Yakınlarını Kaybedenler İçin Düğmeye Bastı!
tarkan konseri, tarkan haberleri, tarkan soma faciası Sevgili melekler, dünyaca ünlü şarkıcımız Tarkan Soma'da hayatını kaybedenlerin yakınlarına duyarsız kalmadı ve gelirini kazazedelere bırakmak üzere düzenleyeceği bir konser dizisinin...
Magazin 0
Seksenler Dizisi Ben Bilmem Eşim Bilir Stüdyosunu Bastı! Seksenler Dizisi Ben Bilmem Eşim Bilir Stüdyosunu Bastı!
Bu sayfa; Seksenler Dizisi Ben Bilmem Eşim Bilir Stüdyosunu Bastı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, TRT!'in komedi dönem dizisi Seksenler'in ekibi geçtiğimiz gün çekim yapılan Ben Bilmem Eşim Bilir setine baskın yaptı...
Tv Yarışmaları ve Programlar 0
sivilceler bastı yardım edinnnn.imdat sivilceler bastı yardım edinnnn.imdat
yardım edin .yüzümü sivilceler bastı.ne yapabilirim.... aynaya bakamayacak durumdayım.bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Güzellik ve Bakım Önerileri 3
kalbura bastı tatlısı kalbura bastı tatlısı
kalbura bastı tarifi verirmisiniz
Soru-Cevap 1
kalbura bastı tatlısı tarifi nasıl yapılır burada kalbura bastı tatlısı tarifi nasıl yapılır burada
kalbura bastı, kabura bastı tarifi, yapılışı, malzemeleri, ramazn tatlısı burda meleklerim... [FONT=comic sans...
Tatlılar 1