1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kaliforniya'da Onbinlerce mahkum serbest kalacak

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Kaliforniya'da cezaevlerindeki aşırı nüfusu azaltmak amacıyla onbinlerce mahkum serbest bırakılabilecek. Aşırı nüfus yüzünden anayasal haklarının çiğnendiğini öne süren mahkumların toplu başvurusuna bakan üç yargıç, mahkumları haklı buldu.

  Cezaevlerinde kapasitenin üzerinde mahkum bulundurulduğuna işaret eden yargıçlar, bu aşırı nüfus yüzünden mahkumlara yeterli hizmet sağlanamadığına dikkat çekti ve bunun da mahkumların anayasadan kaynaklanan haklarının çiğnenmesi anlamına geldiğine hükmetti.

  Onbinlerce mahkumun serbest bırakılmasından geçecek gibi gözüken tek çözüme eyaletin hazırlanabilmesi için "ara karar" yayınladıklarını vurgulayan yargıçlar, teorik olarak 100 bin kişi bulunması gerekirken cezaevlerinde 170 bin kişi bulunduğunu hatırlattı.

  Yargıçlar, hedefin cezaevlerinde "yüzde 125 ila 140 doluluk oranını" sağlamak olduğunu belirtti ve sistemi rahatlatmanın yolunun, mahkumları serbest bırakmaktan geçtiğinin görüldüğüne hükmetti.


  Eyalet Adalet Bakanı Jerry Brown ise, üç federal yargıcın kararına tepki gösterdi ve bunu "müdahale" olarak nitelendirdi.
  Brown, yazılı açıklamasında, "Federal adalet sisteminin Kaliforniya cezaevi sistemine müdahalesi anlamına gelen bu karar, kamu güvenliğinin gereklerini ve suç işleyenlerin serbest bırakılmasının yaratacağı tehditleri dikkate bile almayan kaba müdahaleden başka bir şey değil" ifadesini kullandı ve bakanlığının asıl görevinin, vatandaşların güvenliğini sağlamak olduğunu belirtti.

  Brown, kesin karar açıklandıktan sonra Yüksek Mahkemeye temyize gideceklerini de açıkladı.


   
Kaliforniya'da Onbinlerce mahkum serbest kalacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. geceye mahkumsun...

  geceye mahkumsun...

  mahkumsun mahkümsun
 2. Mahkum

  Mahkum

  Rüyada mahkum gören kimse kötü haberler alacak demektir. Eğer kendinizi mahkum olmuş gördüyseniz, özel hayatınızda yaşamınızda bazı sorunlar ve üzüntülerle Kötü haberler alacaksınız. karşılaşacaksınız demektir. özel hayatınızda birtakım sorun ve üzüntülerle karşı karşıya kalacaksınız. Ciddi bir sıkıntıdır.
 3. Ata - Mahkum

  Ata - Mahkum

  Ata - Mahkum yalnız savunmasız ben acımasız adaletsiz sen müebbete giden ben aşkın dornt duvar mahkumum b.en elledim mahkum gözlerin mahkum yüreğim mahkum aşkına mahkumum ben aşkını sevdim ben ateşeni sevdim ben cehennemi sevdim ben sabrımı sevdim ben karanlığı sevdim ben hapsini sevdim ben tek seni sevdim ben yalnız savunmasız ben acımasız adaletsiz sen müebbete gidenben...
 4. **mahkum**

  **mahkum**

  MAHKUM Bir sabah uyandırdılar.Tak tak tak.Haydi buraya kadarmış,saklandığın artık kalk."Ne oluyor,anlamadım"bile diyemedim aldılar kapıdan apar topar. HAKİM :o ateşi sen mi çıkardın SUÇLU:ne ateşi hakim bey ne yakması HAKİM : bak biliyorsun bieşeylerin yandığını yoksa nedn sorasın ki SUÇLU :ben birşeyi yakmadım hakim bey HAKİM :hala direnyorsun itiraf etmemek...
 5. yorum serbest

  yorum serbest

  collegehumorp

Sayfayı Paylaş