1. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  Kalp rahatsızlıklarında damariçi proaaa ilaçtan daha etkili

  Konu, 'Kalp Hastalıkları' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

  ABD'de yapılan bir araştırmada, aterosiklerozun tedavisinde kullanılan, tıkanmış damarın içine uygulanan damariçi proaaa yönteminin ilaç tedavisinden daha etkili olmadığı belirlendi.

  ''New England Journal of Medicine'' adlı tıp dergisinin bu haftaki sayısında yayımlanacak araştırmada, damarın içine konulan bu ''biyoaktif vasküler endoproaaa'' olarak adlandırılan bu küçük silindirlerle ilaç temelli tedavinin etkinliğini kıyaslamak için klinik deneyler yapıldı.

  Araştırma sonuçlarının yalnızca ABD'de 3,2 milyar dolarlık bir pazarı bulunan damariçi proaaale ilgili tıbbi uygulamalarda değişikliğe yol açabileceğini belirten araştırmacılar, deneyler sonrasında her iki grupta da ölüm oranının yüzde 8 çıktığına işaret ettiler.

  Araştırmacılar, klinik deneyler sonucu ölüm, enfarktüs ve diğer damar rahatsızlığından ileri gelen risklerin damariçi proaaa kullananlarda yüzde 20, ilaç tedavisi uygulananlarda ise yüzde 19,5 olduğunu bildirdiler.


  ABD'de damariçi proaaaleri, Johnson and Johnson ve Boston Scientific şirketleri üretiyor.

   
Kalp rahatsızlıklarında damariçi proaaa ilaçtan daha etkili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. parfümünüz daha etkili olsun

  parfümünüz daha etkili olsun

  Parfüm kullanırken, bazı kurallara uymak, kokunun etkisini artırıyor. Kadınların vazgeçemediği tutkulardan biri olan güzel kokmanın etkisini arttırmak için dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şunlar: "Vücut: Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır. Sıcak ve...
 2. Kansizlik Kalp Hastaliklarinda Etkili

  Kansizlik Kalp Hastaliklarinda Etkili

  ABDde Kuzey Carolina Üniversitesi araştırmacıları, kansızlı ın kalp hastalıkları üzerinde etkisi bulundu unu tespit ettiler. 40 yaş üstündeki Amerikan toplumunun yüzde 25inde kalp yetersizli i görüldü ünü ve bu hastalık sonucu ölümlerin arttı ını belirten uzmanlar, kısıtlı ekonomik imkanların da neden oldu u kansızlık sorununun dikkate alınmamasının, kalp hastalarındaki ölüm oranını...
 3. Adaçayı Omurilik Rahatsızlığının İlacı

  Adaçayı Omurilik Rahatsızlığının İlacı

  Şifalı bir bitki olarak bilinen ve içildiğinde tüm bedeni güçlendiren adaçayı kalp krizi riskini azaltıyor. Uzmanlar adaçayını aynı zamanda kramplarda omurilik rahatsızlıklarında beze hastalıklarında ve organ titrekliklerinde tavsiye ediyor. Hasta karaciğeri olumlu yönde etkileyen adaçayı mideyi ve bağırsakları da rahatlatıyor. Ayrıca kanı ve solunum organlarını temizleyici bir etkisi de var.
 4. Kalp rahatsızlığı nedenleri

  Kalp rahatsızlığı nedenleri

  kalp rahatsızlıkları nelerdir kalp rahatsızlığı belirtileri,kalp rahatsızlığı,kalp rahatsızlığının belirtileri,kalp rahatsızlıkları belirtileri,kalp rahatsızlıkları nelerdir Hayati organlarımızdan biri olan kalp ve kalp rahatsızlıkları hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. En önemli organlarımızdan olan ve yaşam boyunca durmadan çalışan kalp, hastalıklara karşı oldukça...
 5. Bir İlaç Daha Toplatılıyor!

  Bir İlaç Daha Toplatılıyor!

  ilaç haberleri sağlık haberleri Sevgili melekler, en son Theraflu adlı ilacın, içinden kıl çıkması üzerine toplatılmasının ardından yeni bir kıl krizi daha yaşandı. Sağlık Bakanlığı, soğuk algınlığında kullanılan “Enfexia Film Tablet 500 miligram” adlı ilaçta kıl çıkması nedeniyle toplatma kararı aldı. İlaç hem hastanelerden hem de eczanelerden toplatıldı.

Sayfayı Paylaş