Kamyondan sarkan demir öldürdü

Kamyondan sarkan demir öldürdü
Yoldan geçen kamyonun kasasından sarkan demir çubuk kafasına çarptı, öldü

Pendik'te, kullandığı kamyonun mazotu biten eniştesine yardım etmek için benzin getiren Nevzat Baydur, seyir halindeki başka bir kamyonun kasasındaki demir çubuğun başına çarpması sonucu hayatını kaybetti. Baydur'un olay yerine gelen eşi, sinir krizleri geçirdi. Baydur'a çarpan kamyonun sürücüsü ise polise teslim oldu.

Kaza, saat 06.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 34 RB 125 plakalı kamyonuyla D-100 Karayolu üzerinden İstanbul istikametine seyreden Hüseyin Zengin, kamyonun mazotu bitince Güzelyalı Köprüsü altında durmak zorunda kaldı. Kamyonu emniyet şeridine çeken Zengin, kayınbiraderi olan Nevzat Baydur'u (35) arayarak yardım istedi. Baydur özel otomobiliyle söz konusu yere bidonla benzin getirdi. Benzini depoya koymak için uğraşırlarken, Mustafa Erdem yönetimindeki 34 DR 6428 plakalı kamyonun kasasındaki demir bir çubuk, Baydur'un başına çarptı. Kafası parçalanan Baydur, olay yerinde hayatını kaybetti. Erdem ise olay yerinden kaçtıktan kısa bir süre sonra polise teslim oldu. Kaza sonrası Baydur'un eşi ve yakınları olay yerine koştu. Sinir krizleri geçiren kadını yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle eşinden benzin isteyen Hüseyin Zengine de saldıran kadını polis engelledi.

Olaya tanık olan Hüseyin Zengin, kullandığı kamyonun benzini bittiği için kayınbiraderi olan Baydur'dan yardım istediğini, benzini depoya doldurmaya çalışırlarken başka bir kamyonun kasasındaki demir çubuğun Baydur'a çarptığını anlattı.

Polisin olay yerindeki incelemelerinin ardından Baydur'un cesedi Kartal Lütfi Kurdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

haber7.com
 
Üst