Hamilelik varsa kanda gebelik testini ne zaman yaptırırsam belli olur

Z

zeynep1989

Forum Okuru
Hamilelik varsa kanda gebelik testini ne zaman yaptırırsam belli olur

Hamilelik varsa kanda gebelik testini ne zaman yaptırırsam belli olur ?

Kızlar ben acayip şekilde hamilelikten şüpheleniyorum yani artık yalancı gebelik mi hamile kalacağımı istediğimden dolayı beynim bana oyun mu oynuyor tam olarak bilemedim böyle batmalar pırpırlanmalar az akıntılar daha adet olmama iki gün kaldı ama emin olun sabır bile edemiyorum. Hiç daha önceden hamilelik testi yaptırmadım. Eczaneye değil direkt olarak atış yapıp var ise var yok ise yok demek istiyorum. Acaba aranızda kanda gebelik testi yaptıranlar varsa nasıl kesin sonuç veriyor mu testi ne kadara ve nereye yaptırdınız hemen sonuç alabiliyor muyuz bide hamilelik varsa kanda gebelik testini ne zaman yaptırırsam belli olur

Merhabalar zeynebim hayatım tamam daha önceden test yaptırmadın ama çok ince bir zamandasın aslında hamileliğin var ise kandan bhcg ile 2 gün kala regl olmana test yaptırabilirsin. Hamile isen yüzde yüz belirtilerini almana gerek kalmadan ( bazen insan hamile olduğunu düşükte olsa hissetmez ) bu testin sonucu ile yüzde yüz hamilemiyim öğrenebilirsin hayatım.

Hangi hastane ne kadar diye sormuşsun ama özel hastanelerde fiyatlar malesef tutmuyor. Herhangi bir hastanede yaptırabilirsin fiyat bilgisini şimdilik veremiyorum hoş versem de aradan zaman geçse fiyat güncelliğini yitirecek, zira günden güne aldığımız ya da yaptırdığımız şeylerin rakamları malesef yerinde durmuyor malum hayatım ekonomi kötü :)

Bir de bak bakalım aşağıda yer alan belirtiler sende var mı öncesinde bi kontrol et istersen.

İLK HAFTA GEBELİK BELİRTİLERİ BUNLARDIR >>> TIKLA

Hamilelik varsa kanda gebelik testi, hamileliğin en erken dönemlerinde bile yapılabilir. Bu test, hamileliği belirleyebilmek için vücudunuzdaki hCG hormonunun miktarını ölçer. Bu hormon, hamilelik sırasında vücudunuzda üretilir ve hamileliğin erken dönemlerinde oldukça düşük seviyelerde bulunur. Ancak, hamilelik süresince hCG seviyesi hızla artar ve hamileliğin ilerleyen dönemlerinde bu hormonun seviyesi yüksek seviyelerde bulunur. Kanda gebelik testi, hamilelik süresince hCG seviyesini ölçerek hamileliğin varlığını belirleyebilir. Bu testin yapılması için kan örneği alınır ve bu örnek laboratuvar koşullarında incelenir. Hamileliğin belirli bir döneminde yapılan gebelik testi, hamileliğin varlığını doğru bir şekilde belirleyebilir.

Geri