Etiketler:
 1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Kanser Kapınızı çalmadan Tedbirinizi Alın

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  Evde, sokakta giydiğimiz ayakkabılarla dolaşılmamalı. Çünkü dışarıda giydiğimiz ayakkabı ile eve soktuğumuz pestisitler (tarım ürünleri, kimyasallar, egzozdan çıkan gazlar, vs.) kanserin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. Kanserle mücadele anne karnında başlar. Anne adayları aşırı vitamin almaktan kaçınsınlar. Doktor bir tane hap yutun diyor ama çocuk gelişsin diye bir kaç tane yutuyorlar. Bu çocukta birikime ve kansere sebep olabilir.
  >> Gebeler haftada 2 defa özellikle balıkla beslensinler.
  >> En tehlikeli yer halıdır. Bu yüzden halıların temizliğine dikkat edin. Kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Sirkeli su ile silin.

  PLASTİK ELDİVEN KULLANMAYIN>>
  Deterjan kullanınca muhakkak eldiven kullanın. Plastik eldiven kullanmayın, içine pamuk eldiven giyin.
  >> Bulaşık makinasında kullandığınız deterjan petrol ürünüdür, kanserojendir. Ne kadar yıkanırrsa yıkansın kalıntılar kalabilir. Çıkardığınız kapları sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.
  >> Her türlü deterjandan kaçının. Zeytinyağı, fıstık yağı ve defne yağından yapılan sabunları kullanın.

  >> Beyaz olan her türlü iç çamaşırınızı yeni aldığınızda en az 2 kere kaynatın. >> Sebzeleri mevsiminde dondurup saklamakta fayda var. Yalnız bir defa çözülünce muhakkak pişirin. Mikro dalgada veya ateşte bir kere ısıtın. Çünkü bir dahaki sefere değeri ölür. DNA’yı bozar. Bu da kanserojene yol açar.
  >> Radyasyon kronik olarak kansere en çok yaklaştıran faktörlerden biridir. Televizyondan çok uzak durun.
  >> Kanola yağı, kızartma için en uygun yağdır. Onun dışında birinci seçeneğimiz zeytinyağı ve fındık yağıdır.
  >> Çocuklarımız fastfood türü yiyecekleri 15 günde bir yiyebilirler. Ama haftada 3 defa yedikleri takdirde beyin tümörlerinde, lenfomalarda ve lösemilerde 3 kat artış gözükecektir.
  >> Çocuklara meyve ve yoğurdu bol yedirelim. Ancak yoğurdu prebiyotik ve ev yoğurdu olarak kullanalım. Yoğurdunuzu evde yapın. Peynir ve çökelek fazla miktarda yiyin. Ailemizdeki herkesi beyaz un, beyaz şeker ve tuzdan koruyalım.
  >> Kaya tuzunu tercih edin. Çünkü tuz da kanserojendir.
  >> En faydalı gıdalar; ceviz, fındık ve bademdir. Ayçiçeği açık alın. İşlemden geçmemiş olacak, kavurup yiyebilirsiniz. Ama fındık, ceviz gibi yiyecekleri kabuklu alın. Günde bir avuç muhakkak tüketin.

  PORSELENİ TERCİH EDİN>>
  Plastik, bakır, alüminyum kaplardan uzak durun. Porselen, cam ve çelik kullanın. Meyveleri de bu tür kaplarda yıkayın. Bunların içine litresine göre 9-10 çorba kaşığı elma sirkesi atın. Aşağı yukarı yarım saat bekletin. Sonra tekrar yıkamayın.
  >> Meyvelerin üzerine parlak görünmesi için mum sürülüyor. Bunları hakiki zeytinyağlı sabundan geçirdikten sonra elma sirkeli sudan geçirin. Meyveyi kabuğuyla tüketin eğer sterilse.
  >> Lahana, marul gibi yiyeceklerin ilk dört kabuğunu çöpe atın. İstediğiniz kadar yıkayın bunların üzerindeki pestisitleri temizleyemezsiniz.
  >> 3 ayda bir suyunuzu değiştirin. Satın aldığımız sularda az miktarda da olsa kanserojen dozlar karışabilir. Bunlar kontrollü sular ama 3 ayda bir değiştirmek gerekiyor.
  >> Plastik her yerde zehir. Plastik bardaklar, kaplar, plastik herhangi bir şey... Ben ona girmiyorum bu lafı söylersem yer yerinden oynar. Bu plastikler ev yapımına girdiler. Doğrudan doğruya inşaat malzemesi olarak kullanıyorlar. Çok bilinçli olun, çok iyi markalar kullanın.

  SUNİ ÇİMLERE DİKKAT>>
  Meyve suyu yerine posasıyla tüketin. Meyve suyuna geçmeyen çok madde posada kalıyor ve mide kanserinden korunmuş oluyorsunuz.
  >> Bakır, özellikle beyin tümörlerinde ön plâna çıkıyor. Çok iyi kalaylı olursa bu etki azalıyor. Ama kulağınıza bakır küpe bile takmayın.
  >> Çocuklarınızı yeşil plastik sahalarda oynatmayınız. Plastik çimenler sentetiktir ve kanserojen madde alabilirler.
  >> Havuzların iyi temizlenmesine dikkat edin. Ozonla temizlemek en fazladır. Aşırı klorluysa yine kansere hazırlık yapıyorsunuz, spor yerine.
  >> Bütün beyazlatıcılardan kaçınız. Çocuklarımızın kullandığı o pırıl pırıl bembeyaz defterler klorla temizleniyorlar. Kullandıkları boyalarda da kanserojen etkisi vardır.   
Kanser Kapınızı çalmadan Tedbirinizi Alın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kazalara karşı tedbir alın

  Kazalara karşı tedbir alın

  soba korkuluğu cam kırığı yutmak cam yutmak balkon koruması evde karşılaşabileceğimiz tehlikeler Çocukları bekleyen en büyük tehlikelerin başında ev kazaları geliyor. Kaza durumunda anne ve babalara önemli bir rol düşüyor. Çocuklarınız yürümeye başladığında onları bekleyen bir tehlike oryaya çıkar; ev kazaları... Çocukların çevresindeki nesnelere ve olaylara olan aşırı merak ve ilgileri ev...
 2. D vitamini al, kanseri yen!

  D vitamini al, kanseri yen!

  Meme kanseri teşhisi koyulduğunda D vitamini eksikliği olan kadınların ölme riskinin diğerlerine göre daha fazla olduğu bildirildi. Kanadalı araştırmacılar, D vitamini eksikliği olan ve meme kanseri teşhisi konulan kadınlarda, metastaz riskinin D vitamini seviyesi normal olanlara göre yüzde 94, bu hastaların meme kanserinden ölme riskininse yüzde 73 fazla olduğunu belirtti. Bu verilerin D...
 3. Domuz gribi için kişisel tedbirlerinizi alın

  Domuz gribi için kişisel tedbirlerinizi alın

  gebelikte domuz gribi hamilelikte domuz gribi Sevgili meleklerim, Tehlike çok yakınınızda olabilir... Tedbir almakta fayda var... Doç. Dr. Kenan Keskin, “Domuz gribinin Türkiye’deki seyri” ve “Domuz gribine karşı alınması gereken önlemler” hakkında bilgi verdi. Tehlike çok yakınınızda olabilir Ülkemizde şu ana kadar 274 kişiye domuz gribi tanısı konulmuş ve bu vakalar Sağlık Bakanlığı’nın...
 4. ölüm kapını çalmadan

  ölüm kapını çalmadan

  Peygamber efendimiz,ölüm gelmeden yapmamız gereken hazırlıkları şöyle buyuruyor.... İzin ver yâ ResulAllah (c.c.), ölümümü temenni edeyim. Peygamber efendimiz: Ölüm öyle bir şeydir ki onun için hazırlıklı ol! Yol uzun, azık ister. Ölümü temenni edenin on hediye hazırlaması lazım. O kimse sordu: Hediyeler kime yâ ResulAllah (c.c.)? Peygamber efendimiz buyurdu 1- Azrail’in hediyesi....
 5. Kanseri önlemek için alınabilecek tedbirler

  Kanseri önlemek için alınabilecek tedbirler

  Aşağıdaki tedbirlerle kanserlerin en az üçte ikisi önlenebilir; Un ve şekerden kaçınarak insülin direncini yenin. Hiçbir şekilde tatlandırıcı ve tatlandırıcı içeren 'light' hafif yiyecek veiçecek tüketmeyin. Katkı maddesi ilave edilmiş, paketlenmiş gıdaları yemeyin. Taş devri diyetiniuygulayın. Bol taze sebze ve meyve yiyin. Yeterli omega-3 alın; ayçiçeği, mısır, soya, pamuk ve margarin gibi...

Sayfayı Paylaş