Etiketler:
 1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Kanserde Erken Tani MÜmkÜn..

  Konu, 'Kanser ve Tedavi' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  İSMEK, her yıl Nisan ayının ilk haftası düzenlenen “kanser haftası” etkinlikleri kapsamında 9 Nisan Çarşamba günü Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi'nde "Kanserde Erken Tanı" başlıklı bir seminer gerçekleştirdi. Seminerin ikinci ayağı, 10 Nisan Perşembe günü Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Dr. Fulya Ağaoğlu, kanserde erken tanının, meme kanseri, rahim ağzı kanseri, prostat kanseri, akciğer kanseri gibi kanser türlerinde mümkün olduğunu ifade etti.
  İSMEK, 2007–2008 eğitim döneminin ikinci yarıyılında "Kanserde Erken Tanı" başlıklı halk seminerleri ile İstanbul’lularla buluştu. 9 Nisan 2008 tarihinde Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi'nde Dr.Yavuz Dindar’ın verdiği "Kanserde Erken Tanı" konulu seminer, 10 Nisan 2008 tarihinde saat 10:00'da Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi'nde tekrarlandı. Doç.Dr. Yeşim Eralp ve Dr. Fulya Ağaoğlu konuşmacı olarak katıldığı ikinci "Kanserde Erken Tanı" seminerine halkımızın ilgisi yoğun oldu. Açılışını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürü Mehmet Doğan’ın yaptığı seminere çok sayıda vatandaş katıldı..

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürü Mehmet Doğan yaptığı açılış konuşmasında, İSMEK olarak İstanbul’luları bilgilendirme amaçlı pek çok seminer düzenlediklerini ve bu seminerlerin çok verimli geçtiğini ifade etti. İSMEK seminerlerinden biri olan ve kanser haftası münasebetiyle düzenlenen “Kanserde Erken Tanı” seminerinin önemi üzerinde duran Doğan, kanserin çağımızın illeti olduğunu ve bu hastalıkla savaş için yöntemleri öğrenmek gerektiğinin altını çizdi.

  Dr. Fulya Ağaoğlu, kanserin çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olduğunu belirtti. Kanserin tanı ve tedavisindeki yeniliklere değindiği konuşmasında Ağaoğlu, kanserde erken tanının, meme kanseri, rahim ağzı kanseri, prostat kanseri, akciğer kanseri gibi kanser türlerinde mümkün olduğunu ifade etti.

  Kanser oluşumunda en büyük rolü sigaranın oynadığını belirten konuşmacı, akciğer kanserlerinin %85'inin sigaradan kaynaklandığını söyledi. Buna ilaveten, güneş ışınlarındaki zararlı maddelerden uzak kalarak cilt kanserinden korunmanın mümkün olduğunun altını çizen Ağaoğlu, sigara içmeyerek, beslenme alışkanlıklarına ve yaşam tarzına dikkat ederek, düzenli muayeneden geçerek kanserden korunmanın mümkün olduğunu belirtti. Seminerde ayrıca bitkisel kaynaklı besinlerin fazla tüketilmesi, özellikle hayvansal kaynaklı yüksek yağlı gıdaların sınırlandırılması, bitkisel yağların tercih edilmesi, fiziksel olarak aktif olup, egzersiz yapılarak ideal ağırlığın korunması ve alkol tüketiminin sınırlandırılmasının kanserden korunmada etkin rol oynadığını belirtildi..

   
Kanserde Erken Tani MÜmkÜn.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kanserden korunmak mümkün mü

  Kanserden korunmak mümkün mü

  Sigara ve alkol kullanımı ile gelişen kanserlerin önlenmesi mümkün. Bu maddelerin kullanılmaması ile tam koruma mümkün olur. Ayrıca güneş ışınlarından korunma ile deri kanserinden çok yüksek oranlarda korunmam mümkün. Kanserden korunmada beslenmenin de rolü büyük. Sigara içmeyerek, beslenme alışkanlıklarına ve yaşam tarzına dikkat ederek, güneş ışınlarından korunarak kanserden korunmak...
 2. Kanserden kurtulmak ne oranda mümkündür?

  Kanserden kurtulmak ne oranda mümkündür?

  Tüm kanser türleri birlikte değerlendirildiğinde erişkin kanserlerinde % 60, çocuk kanserlerinde ise % 77 oranında iyileşme mümkündür. Ancak hastalığın cinsi, yaygınlığı, uygulanan tedavi gibi bazı faktörler tedavi şansını doğrudan etkiler.
 3. Pankreas kanserine idrar testiyle erken tanı

  Pankreas kanserine idrar testiyle erken tanı

  pankreas kanseri pankreas kanseri ölümcülmüdür erken teşhis testleri kanserı Yüksek ölüm oranlarından birine sahip olan Pankreas kanseri artık korkulu rüya olmaktan çıkıyormu? Hadi bakalım inşallah:) Dünya genelinde en yüksek ölüm oranlarından birine sahip olan pankreas kanseri artık korkulu rüya olmaktan çıkıyor. Dünya genelinde en yüksek ölüm oranlarından birine sahip olan pankreas...
 4. Akciğer kanserinde erken teşhis

  Akciğer kanserinde erken teşhis

  akciğer akciger akciğer resmi Uzman adamları artık bir teşhis koymuş meleklerim günümüzde bu tedavinin tüm türkiyeye yayılcağının haberlerini vermiş inş böyle birşey olurda insanlar kurtulur... Hastalıkların genelinde tedavi aşamasında olumlu sonuçlar alabilmenin yolu erken teşhisten geçmektedir. Uzmanların çalışmaları da hastalıkların tedavisi aşamasında olduğu kadar erken...
 5. Erken doğumu önlemek mümkün müdür?

  Erken doğumu önlemek mümkün müdür?

  erken doğum nedir,erken doğumun nedenleri nelerdir,erken doğum neden olur,erken doğumu önleyebilirmiyiz,erken doğum riski olanlar,erken doğum hakkında bilgiler Anne karnındaki bebeğin 36. Haftasına henüz gelmeden anne adayının doğum belirtileri göstermesine E.D.T (Erken Doğum Tehdidi) tanısı, doğum gerçekleştiğinde ise praterm yani zamanından önce doğum veya erken doğum adı verilir....

Sayfayı Paylaş