Kanun dışı grev ve lokavt

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kanun dışı grev ve lokavt
Madde 70 - Bu Kanunda belirtilen şartlar gerçekleş-meden grev veya lokavt kararı verenlerle, bunu teşvik edenler, zorlayanlar veya propagandasını yapanlar bir aydan üç aya kadar hapis ve otuzbin liradan seksenbin liraya kadar ağır para cezasına mahkûm edilirler.
Yukarıdaki fıkrada sözü edilen grev veya lokavt kararının uygulanması halinde; grev veya lokavta karar verenler, böyle bir grev veya lokavta karar verilmesine veya uygulanmasına veya bunlara katılmaya veya devama zorlayan veya teşvik edenler veya bu yolda propaganda yapanlar ile lokavta katılanlar veya devam edenler üç aydan altı aya kadar hapis ve ellibin liradan yüzbin liraya kadar para cezasına mahkûm edilirler.

Grev veya lokavt kararı alınmasında gerçekleşmeyen şartlar yalnızca süre veya tebligata ilişkin ise yukarıdaki fıkralara göre verilecek cezalar üçte birden yarıya kadar indirilir.

Bu maddede belirtilen kanun dışı greve katılanlar veya devam edenler beşbin liradan seksenbin liraya kadar ağır para cezasına mahkûm edilir.

Dr. verdiği kan ilaçı oğlumun dişlerini karartı:( hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Hamilelikte idrardan kan gelmesi tehlikeli midir? Hamilelikte idrardan kan gelmesi tehlikeli midir?
8. Haftaya girdim . Aşırı kusma ve mide bulantım var suyu bile zor içiyorum . ayrıca idrar da kan renginde geliyor . Normaldir diye kafaya takmadım sürekli doktora gitmek de istemiyorum . Sizce bu durum normal mi idrarın bu renk olması ?
Hafta Gebelik Belirtileri ve Değişiklikler 1
Adetime iki gün var kahverengi akıntı ve kan var sebebi nedir acaba Adetime iki gün var kahverengi akıntı ve kan var sebebi nedir acaba
Adetime iki gün var dünden beri kahverengi akıntım vardı simdide azar azar kan gelmeye başladı sebebi nedir acaba
Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
Kanun dışı grev ve lokavtın sonuçları Kanun dışı grev ve lokavtın sonuçları
Madde 45 - Kanun dışı grev yapılması halinde, işveren, böyle bir grevin yapılması kararına katılan, böyle bir grevin yapılmasını teşvik eden, böyle bir greve katılan veya böyle bir greve katılmaya veyahut devama teşvik eden işçilerin hizmet...
Toplu İş Hukuku 0
Kararlara tesir maksadıyla kanun dışı grev ve lokavt Kararlara tesir maksadıyla kanun dışı grev ve lokavt
Madde 73 - Yasama, yürütme ve yargı organları ile merkezî veya mahallî idarelerce bir karar alınmasını veya alınmış bir kararın değiştirilmesini veya kaldırılmasını sağlamak veya alınmış bir kararı protesto etmek amacıyla kanun dışı grev veya...
Toplu İş Hukuku 0
Dr. verdiği kan ilaçı oğlumun dişlerini karartı:( Dr. verdiği kan ilaçı oğlumun dişlerini karartı:(
kan ilacı ferrum şurup ferro sanol şurup kan şurubunun yan etkileri ilaçlarının yan etkileri Oğlum çok iştahsız..geçen sene kan tahlili yaptırdığımda kanı baya düşük çıktı kan şurubu kullandık..geçen sene ferrum fort kullanmıştık hiç bi yan...
Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 16