Kanuna aykırı şekilde grev gözcülüğü ve diğer fiiller

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kanuna aykırı şekilde grev gözcülüğü ve diğer fiiller
Madde 79 - 48 inci maddede gösterilenden fazla sayıda veya işyerinde grevi ilân etmiş olan işçi sendikasının mensubu olmayan grev gözcüsü koyanlar veya aynı şekilde fazla sayıda ve bir arada veya işyerinde grevi ilân etmiş olan işçi sendikasının mensubu olmaksızın grev gözcülüğü yapanlar iki aydan altı aya kadar, aynı maddenin ikinci fıkrasına aykırı hareket eden grev gözcüleri de dört aydan bir yıla kadar hapis cezasına mahkûm edilirler. Grev uygulanan işyerinde, "Bu işyerinde grev vardır" lokavt uygulanan işyerinde de, "Bu işyerinde lokavt vardır" ibareleri dışında, sözü edilen işyerleri çevrelerinde afiş, pankart gibi ilân araçlarını asan veya yazı yazanlarla, işyeri ve çevresinde uygulanan grev sebebiyle kulübe, baraka, çadır gibi barınma yerleri yapanlar veya yaptıranlar bir aydan altı aya kadar hapis ve beşbin liradan onbeşbin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılır.

Uygulanan grev veya lokavtın kanuna aykırı olması hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Beta hcg kan testi 8.4 çıktı hamilemiyim kızlar yardım lütfen Beta hcg kan testi 8.4 çıktı hamilemiyim kızlar yardım lütfen
Merhabalar ilk defa böyle bir yere yazıyorum bilgi almak istiyorum cevap yazarsanız cok sevinirim 5 aylik evliyim son adet tarihim 09 Eylül 2018 bu zaman kadar hep korunduk 24 Eylül de karşılıklı korunmasız birliktelik oldu bir de 27 Eylül de...
Soru-Cevap 1
Kan testim negatif hamile olabilirmiyim Kan testim negatif hamile olabilirmiyim
Hocam Merhabalar, ayın 7sinde sürtünme ile ilişki olduysa diğer ayin 7sinde yapılan kan testi de negatifse hala risk var mıdır ilişkinin 30.gününde geç döllenme olsa bile çıkarmıydı testte (beklenen adetten 4 gün sonra yapıldı test)
Soru-Cevap 1
Pembe renkli akıntım oldu kan testi yapsam sonuç belli olur mu Pembe renkli akıntım oldu kan testi yapsam sonuç belli olur mu
Arkadaslar merhaba. Esimle 12 gun once iliskiye girdik ve bende pembe renkli bir akıntı basladi suan sehir disinda yarına dönecek kan testi yapsam sonuc belli olur mu ve sizce esime guzel haber verebilir miyim
Gebelik 2
Gebelik TESTİ POZİTİF KAN testi negatif hamile miyim Gebelik TESTİ POZİTİF KAN testi negatif hamile miyim
Adetime on üç gün var ama tedavi görüyordum şuan hamilelik beşirtileri var evde gebelik testi yaptım pozitif çıktı kanda gebelik testi yaptırdım negatif çıktı acaba hamilemiyim
Gebelik belirtileri 1
Uygulanan grev veya lokavtın kanuna aykırı olması Uygulanan grev veya lokavtın kanuna aykırı olması
Madde 71 - Grev veya lokavt kararının bu Kanun hükümlerine uygun olarak alınmasına rağmen, kanunda yazılı şart ve usuller dışında uygulanması halinde, bu kararı uygulayanlar, uygulanmasına veya devamına zorlayanlar veya teşvik edenler veya bu...
Toplu İş Hukuku 0