Kanuna aykırı şekilde grev gözcülüğü ve diğer fiiller

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kanuna aykırı şekilde grev gözcülüğü ve diğer fiiller
Madde 79 - 48 inci maddede gösterilenden fazla sayıda veya işyerinde grevi ilân etmiş olan işçi sendikasının mensubu olmayan grev gözcüsü koyanlar veya aynı şekilde fazla sayıda ve bir arada veya işyerinde grevi ilân etmiş olan işçi sendikasının mensubu olmaksızın grev gözcülüğü yapanlar iki aydan altı aya kadar, aynı maddenin ikinci fıkrasına aykırı hareket eden grev gözcüleri de dört aydan bir yıla kadar hapis cezasına mahkûm edilirler. Grev uygulanan işyerinde, "Bu işyerinde grev vardır" lokavt uygulanan işyerinde de, "Bu işyerinde lokavt vardır" ibareleri dışında, sözü edilen işyerleri çevrelerinde afiş, pankart gibi ilân araçlarını asan veya yazı yazanlarla, işyeri ve çevresinde uygulanan grev sebebiyle kulübe, baraka, çadır gibi barınma yerleri yapanlar veya yaptıranlar bir aydan altı aya kadar hapis ve beşbin liradan onbeşbin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılır.

Uygulanan grev veya lokavtın kanuna aykırı olması hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Kan testinde gebelik nasıl belli olur Kan testinde gebelik nasıl belli olur
Kan testi yaptırırsam açıkcası ordaki insanlara gebe miyim diye sormaktan çekiniyorum. Gebeysem onlar kendileri bunu belirtirler mi? Hcg hormonu kaç olursa gebe olurum?
Soru-Cevap 1
Regl geciktirici mi yoksa ilk cinsel iliski yuzunden mi kan geliyor? Regl geciktirici mi yoksa ilk cinsel iliski yuzunden mi kan geliyor?
Merhaba. Birkac sorum olacak. Oncelikle durumu anlatmak istiyorum. Ben regl oldum ve ilk uc gunu majezik adli agri kesiciyi ictim. Agrimi ve kan akisimi azaltmak amacli. Daha sonra hali hazirda uc gunluk reglken uc gun gunde iki veya uc defa...
Soru-Cevap 1
beta hcg de düşüş ve kan parçasının düşmesi beta hcg de düşüş ve kan parçasının düşmesi
merhabalar son adet tarihim 18 mayis hamile oldugumu ogrendim kese gozukmuyordu hcg sonucum ilk 665 iki gun sonra 1995 dort gun sonra 3212 cikti sonra pembemsi bir kan geldi doktora gittim hemen kese yerinde dort haftalik bunlar olabilir dedi eve...
Gebelik 1
Adetli iken gebelik kan testi yapılması doğru mudur Adetli iken gebelik kan testi yapılması doğru mudur
Herkese merhaba Düzensiz adet görüyorum şüpheli ilişkiden sonra adetli iken beta hcg testi yaptırsam adetli olmamdan dolayı test sonucunun yanlış çıkmasına etkisi olur mu?
Soru-Cevap 1
Uygulanan grev veya lokavtın kanuna aykırı olması Uygulanan grev veya lokavtın kanuna aykırı olması
Madde 71 - Grev veya lokavt kararının bu Kanun hükümlerine uygun olarak alınmasına rağmen, kanunda yazılı şart ve usuller dışında uygulanması halinde, bu kararı uygulayanlar, uygulanmasına veya devamına zorlayanlar veya teşvik edenler veya bu...
Toplu İş Hukuku 0