1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

Kapatılamayan kapı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir zamanlar valilik yapan birisinin çok güzel bir bahçesi vardı. Rengarenk çiçeklerle donatılmış, tam bir zevk ve sefa yeriydi. Bir gün vali, bu bahçeye geldi. Orada bahçıvanın hanımını gördü. Kadın çok güzeldi. Vali, bir bahane ile kadının kocası olan bahçıvanı, bir iş için dışarıya gönderdi. Kadına da dedi ki:
    - Bahçenin kapılarını kapat. Hiçbir kapı açık kalmasın!

Kadın, akıllı ve namuslu idi. Valinin kendisine kötü niyet taşıdığını anladı. Gidip bir ağacın arkasına saklandı ve biraz sonra gelip dedi ki:
    - Kapıları kapattım. Yalnız bir tanesi kaldı. Onu kapatmaya gücüm yetmiyor. Ne kadar uğraşsam da kapatamıyorum.
    -O, hangi kapıdır?
    -Bu kapı, Allahü teâlânın bizi gözetlediği kapıdır.

Vali, bu sözü duyunca, pişman olup tevbe etti. Kendisini ilme ve ibadete verdi. Allahü teâlânın sevgili kullarından biri oldu.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kapatılamayan kapı
    emeğine sağlık

Kapatılamayan kapı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Toprak kap

Toprak kap

Helal para, helal mal, zevkle harcanacak paradır
  2. Yılbaşı Kapı Süsleri

Yılbaşı Kapı Süsleri

yılbaşı kapı süsleri 2011′e merhaba demeye sayılı günler kaldı.Evinizde yışbaşı dekorasyonuna önem veriyorsanız yeniyıl kapı süslerinden ilham alıp sizde yapabilirsiniz.Kapınıza asacağınız kırmızı ve yeşil renklerde ki süsler evinizde yeniyıl coşkusunun olduğunu haber verecektir.
  3. Kağıttan Kapı Süsü

Kağıttan Kapı Süsü

kapı süsü modelleri kağıttan süsler nasıl yapılır Kızlar hemen yapalım hepimiz... Çok hoş durmuyor mu :) Bunu vermek isterseniz aşağıdaki malzemelere ihtiyaç duyacaksınız 1-2 yaprak - Ben 2 farklı renk şekilde aynı kağıt kullanılmıştır. Kağıt seçimi ile kare dışında düşünün - ambalaj kağıdı kullanmak gerekmez, o dergi sayfaları, düz eski beyaz ofis kağıdı, eski çizgi romanlar, bir şey...
  4. Kapı kolları

Kapı kolları

Gerçektende ilginç modeller peki siz böyle kapı kolları olsun istermisiniz evinizde :minik:
  5. hastane kapı süsü aldınızmı?

hastane kapı süsü aldınızmı?

bebek çukulatası bebek hediyeleri Selam kızlar hastanelerde kapıya asmak için süs aldınızmı bazı hastaneler kendiliğinden asıyor siz nasıl bir süs aldınız

Sayfayı Paylaş