1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kar Geliyor

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Türkiye, yeni bir yağışlı havanın daha etkisi altına giriyor. Doğu'da sıcaklık eksilerde gezecek, kar ise demir atacak!
  Yurdun önemli bölümde yağışlar, karla karışık yağmur ya da kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görüleceği tahmin ediliyor.

  Meteorolojiden edinilen bilgilere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu (İstanbul'un kuzeydoğu çevreleri ve Kocaeli), Karadeniz ile sabah saatlerinde Ankara, Çankırı ve Sivas çevreleri aralıklı yağışlı, diğer bölgelerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
  Yağışların; yağmur ve karla karışık yağmur, sabah saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'de kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görüleceği tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı Kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  BÖLGELERDE HAVA

  Marmara: Genellikle parçalı, kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, İstanbul'un kuzeydoğusu (Şile çevreleri) ile Kocaeli aralıklı karla karışık yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya kesimi (Edirne ve Kırklareli) ile güneydoğusunda (Bilecik, Balıkesir ve Bursa) buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Ege: Parçalı ve az bulutlu geçecek. İç kesimlerinde (Afyon, Uşak ve Kütahya çevreleri) bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Akdeniz: Parçalı bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde (Isparta ve Burdur) buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  İç Anadolu: Parçalı, kuzeydoğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Ankara, Çankırı ve Sivas çevreleri kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ve Düzce çevreleri ile sabah saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Düzce, Kastamonu, Karabük) bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Orta Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, sabah saatlerinde Amasya, Tokat ve Çorum, gece saatlerinde Doğu Karadeniz bölümü kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Doğu Anadolu: Parçalı zamanla kuzeyi çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde sis görülecek.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Kar Geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Salı Gününden İtibaren Kar Geliyor

  Salı Gününden İtibaren Kar Geliyor

  Meteoroloji yurdun iç kesimlerinde salı gününden itibaren yağışların kara dönüşeceği uyarısında bulundu. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan "meteorolojik uyarı"ya göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisinde bulunan Türkiye, bu yağışlı hava kütlesine ilave olarak, hafta başından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın etkisine...
 2. Balkanlardan kar geliyor

  Balkanlardan kar geliyor

  Arkadaşlar aldığım duyumlara göre Balkanlardan kar geliyor sizde bu konudan haberdar mısınız
 3. İstanbul ' Kar Geliyor !

  İstanbul ' Kar Geliyor !

  Bu konu; istanbula kar geliyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, havalar soğudu soğuyacak , kış ne zaman gelecek derken meterolojiden beklenen haber geldi. Sıcaklardan hoşlananların üzüleceği bu haber kar haberi. Evet melekler, İstanbul ' kar geliyor ! İşte haberin detayları... Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre Marmara Bölgesi'nde perşembe gününden itibaren...
 4. Haftasonu İstanbul'a Kar Geliyor!

  Haftasonu İstanbul'a Kar Geliyor!

  Bu konu; Haftasonu İstanbul'a Kar Geliyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, İstanbul'da bugünden havanın bozuk oluşu haftasonunun da habercisi. Eğer bu haftasonu için planlarınız varsa ertelemeniz gerekebilir melekler çünkü kar geliyor! İşte meterolojiden yapılan açıklamalar... Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre bugün akşam saatlerinden...
 5. İstanbul'a Kar Geliyor!

  İstanbul'a Kar Geliyor!

  istanbul kar yağışı, istanbula kar uyarısı, istanbul hava durumu Sevgili melekler, meteorolojiden İstanbul'a kar uyarısı yapıldı. Cumartesi gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giren ülkemizde yağışla birlikte yurt genelinde sıcaklıkların da hissedilir derecede düşmesi bekleniyor. Cumartesi günü, poyrazla birlikte İstanbul'da kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor....

Sayfayı Paylaş