Kar Yağışı Okulları Tatil Etti

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kar Yağışı Okulları Tatil Etti
Kar yağışı tüm yurtta etkisini sürdürüyor. Bugün bazı il ve ilçelerdeki okullarda eğitime ara verildi.

SAMSUN VE SİNOP

Samsun ve Sinop’ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Dün gece yarısından itibaren yoğun bir şekilde yağan kar hayatı olumsuz etkiledi.

Kar yağışı nedeniyle bir çok köy yolu ulaşıma kapanırken, okullara da ara verildi. Samsun’un Çarşamba ve Tekkeköy İlçesi’ne bağlı köylerde 30 santimi aşan kar kalınlığı nedeniyle bugün okullar bu iki ilçede tatil edildi. Sinop’ta ise kar yağışının yoğun olduğu il merkezinde okullar bugünden itibaren 2 gün süreyle tatil edildi.

SİİRT
Siirt'e bağlı bazı ilçelerde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilköğretim okullarında eğitime ara verildi.
Siirt Valisi Necati Şentürk konu ile ilgili yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Aydınlar ilçesine bağlı köylerde taşımalı eğitime bir gün ara verildiğini, Eruh, Pervari ve Şirvan ilçelerindeki bazı köy okullarının ise iki gün tatil edildiğini bildirdi. Vali Şentürk, geceden itibaren başlayan ve gün içinde etkili olan kar yağışının, ilköğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerin ulaşımda can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacağını gözlemledikleri için eğitime ara verileceğini söyledi.
GİRESUN
Giresun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve bazı ilçelerdeki köy ilköğretim okullarında eğitime bugün ara verilecek.
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yörede iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ile Keşap, Görele, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki köy ilköğretim okulları bugün tatil edildi.
Çanakçı ve Eynesil ilçelerinde de taşımalı öğrenim gören öğrencilerin eğitimine bugün ara verilecek.
Ayrıca, il merkezinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli personelin bugün izinli sayılacağı kaydedildi.
ERZURUM
Öte yandan, Trabzon'un Hayrat ilçesindeki okullar kar nedeniyle bugün ve bugün tatil edildi.
Erzurum'un Aşkale ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Aşkale Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve Kandilli beldesindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği, ilköğretim ve liselerde eğitime bugün devam edilmesinin planlandığı kaydedildi.
ORDU
Ordu'da devam eden kar yağışı nedeniyle merkez ve bazı ilçelerde eğitime bugün ara verileceği bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, bölgede devam eden kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulunda mevcut durum değerlendirildi.
Kurul yaptığı değerlendirme sonrasında, il merkezi ile Çamaş, Çaybaşı, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Ulubey, Perşembe, Gölköy, Kabataş ve Ünye ilçelerindeki ilköğretim ve liselerde eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı.
RİZE
Rize'de etkili kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve liselerde eğitime bugün ara verilecek.
Rize Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun il genelinde kar yağışının devam etmesi dolayısıyla toplandığı belirtildi.
Kurulun, bugün il genelinde ilköğretim ve liselerde, dengi eğitim kurumlarında, dershaneler, rehabilitasyon merkezleri ve halk eğitim merkezlerinde eğitime ara verilmesini kararlaştırdığı bildirildi.
TRABZON
Trabzon merkez ile Van'ın Gevaş, Erciş ilçeleri ve Kastamonu'nun Küre ilçesinde, kar yağışı nedeniyle okullarda bugün eğitime ara verilecek.
Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı'nın Vali Nuri Okutan başkanlığında gerçekleştirildiği belirtildi.
Açıklamada, kurul tarafından il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçeler dahil, ilköğretim ve liselerde eğitime bugün ara verilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.
VAN
Van Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Erciş ve Gevaş ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.
Kastamonu'nun Küre ilçesinde de merkez dahil ilçeye bağlı 34 köydeki yatılı bölge okulları dışında kalan eğitim öğretim kurumlarında, kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi.
IĞDIR
Yoğun kar yağışı nedeniyle Iğdır'ın merkeze bağlı köyleri ile Aralık ve Karakoyunlu ilçelerinde eğitime ara verildi.
Iğdır Valiliğinden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle Iğdır merkeze bağlı köyler, Aralık ve Karakoyunlu ilçeleri ile bu ilçeler ve Tuzluca ilçesine bağlı köylerde ilköğretim ve liselerde eğitime bugün ara verildiği belirtildi.
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]ZONGULDAK[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Zonguldak Ereğli'de yoğun kar nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

KASTAMONU

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Kastamonu Abana ilçesinde, ilçe hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.[/FONT]
[/FONT]
 
Üst