Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Kullanımı İle İlgili Bilgiler

  • Konbuyu başlatan TİTAN
  • Başlangıç tarihi
T

TİTAN

Forum Okuru
Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Kullanımı İle İlgili Bilgiler
Kara üzüm çekirdeği tozunun kullanımı
Kara Üzüm Çekirdeği Tozu FaydalarıTürkülerimize bile konu olan kara üzümün çekirdeğinin tosu bakın ne gibi rahatsızlıklar için kullanılıyormuş melekler :tik:

kuzum-39a.jpg1 tatlı kaşığı üzüm çekirdegi tozu bal ya da yoğurtla karıştırılıp alınabilir. Açıkta satılan öğütülmüş üzüm çekirdeği kullanmaktan kaçınılmalıdır. Havayla temas etmesi üzüm çekirdeği tozunun sterilize özelliğini kaybetmesine neden olabilir.

Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Faydaları

En güçlü antioksidan olan üzüm çekirdeği başka bir anti oksidan olan C vitamininden 20 kat daha güçlüdür.

Proantosiyanidinler antioksidan kaynaklı bileşenler arasında önemli bir yere sahiptir. Araştırmalar kalp damar sağlık açısından faydalı olduğunu göstermektedir. Üzüm çekirdeği başlıca proantosiyanidin kaynakları arasında yer alır.

Yapılan bir deneyde 14 gün boyunca bu tip bileşenler açısından zengin üzüm içeceği verildiğinde kanı sulandırdığı ve kan akımının hızlandığı tespit edilmiştir.

Üzüm çekirdeği proantosiyanidinlerinin beyin ve karaciğer hasarı üzerinde beta karoten, C vitamini ve E vitamini gibi antioksidanlardan daha güçlü koruyucu etki göstermesi yine bir çalışma sonucunda görülmüştür.

Üzüm çekirdeği faydaları denilince ilk akla gelen güçlü antioksidan etkisidir. Üzüm çekirdeğinin faydası proanthocyanidin adlı maddeden kaynaklanır. Bu madde bugüne kadar tespit edilmiş en güçlü antioksidandır. Mitolojide tanrıların besini olarak sözedilen üzümün bugün de çekirdeğindeki faydaları araştırmalarla ortaya çıkmakta ve doğal ilaçlar arasındaki yerini sağlamlaştırmaktadır.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
5K
M
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
986
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst