Karadayı Dizi Oyuncusu Feride (Berguzar Korel) Kimdir?

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Karadayı Dizi Oyuncusu Feride (Berguzar Korel) Kimdir?
Bu konu Karadayı dizi oyuncusu Berguzar Korel hakime Feride hakkında bilgilere yer vermektedir.

Karadayı dizisinin kadın başrol oyuncusu Berguzar Korel namı diğer Feride Şadoğlu, dizide yeni mezun olmuş ve ilk davasın da en adil şekilde olaylara yaklaşan adaletli bir hakimeyi canlandırıyor.

Dizide davasına baktığı Nazif Kara'nın oğlu Mahir Kara'ya gün geçtikçe duyguları yoğunlaşan Feride, Mahir'i staj yapan ve tuttuğunu kopartan cesur ve hırslı bir genç avukat olarak biliyor.

Bakalım önümüzde ki günlerde Mahir'in gerçek kimliğini öğrendiğin de nasıl bir tepki verecek merakla bekliyoruz.

Bergüzar Korel hakkında bilgi sahibi olmak isteyen hayranları için sanatçının dizide canlardırdığı karakter ve biyografi bilgilerini sunuyoruz.

Feride Şadoğlu (Hakim)

Yeni mezun bir hâkim olarak adliyede göreve başlamış ve kendisini yer altı dünyasının karışık olayları içerisinde bulacak olan Feride, her durumda hakkaniyetli davranabilmek için kendisiyle savaşmaktadır. Dışarıdan bakıldığında soğuk ve mesafeli gözüken bu kadın, aslında oldukça sıcakkanlıdır. İlk başta çabuk kaynaşamaz ancak inandığı ve güvendiği insanlar için elinden gelen her şeyi yapar. Yardım sever bir kadındır. Gerek davaları gerekse hayatı olsun her zaman doğru kararı vermeye çalışır. Çalışkan bir kadındır. Tekel ve Gümrük Bakanı olan babası Mehmet Saim’in, maddi gücüyle var olmak yerine kendi başarısıyla, ayakları üstünde durmayı seçmiştir. İlkelerinden ödün vermeyen bu genç kadın, yeri geldiğinde kardeşi Melih’e karşı durmayı bilecek, yeri geldiğinde inandığı ve güvendiği Mahir’in yolundan gitmeyi bilecektir.Bergüzar Gökçe Kore 27 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul'da doğdu. Tanju Korel, Hülya Darcan çiftinin kızlarıdır.

Bergüzar Korel'in Yaşamı

Çocukluğunu Ulus'ta geçiren Korel, ilk öğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Yıldız Koleji'nde yaptı. Kolej'den mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü tamamladı. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde voleybol oynadı. Okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer oynadı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Bir süre Nicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile çalıştı ve Özay Fecht’in workshop çalışmalarına katıldı.

https://www.meleklermekani.com/imagehosting/berguzar korel-262.jpg

Bergüzar Korel'in Kariyer Yaşamı

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar'da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel'in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin "Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi" sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolune hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak'ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı.Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Kanal D'nin "2006'nın en fazla reyting alan dizisi" ünvanını alan Binbir Gece'deki Şehrazat Evliyaoğlu rolüyle yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Bergüzar Korel sosyal sorumluluk projelerinde de faaliyet göstermektedir. Yapı Kredi ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen “Okuyorum Oynuyorum” projesin de çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenledi onlara oyuncu koçluğu yaptı..

Türk sinema televizyonlarında ve özellikle tiyatro da kalıcı olmak istediğini ve bunun için de çok çalıştığını her fırsatta söyleyen yıldız, voleybol, buz pateni,rüzgar sörfü gibi sporların yanı sıra dans ve piyano eğitimi de almıştır.

Bergüzar Korel, tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç ile evlidir. Çift, Ali isminde bir erkek çocuğa sahiptir.

Oyuncu, Binbir Gece dizisinden sonra gelen film ve program tekliflerini değerlendirerek Tolgahan Şayışman ile romantik komedi Aşk Geliyorum Demez filmini çekti ,star tv içinde Çocuktan Al Haberi isimli yarışma programını yapmıştır.

Totally Spies Casus Kızlar Her şey Nasıl Başladı? filminde Sam karakterini seslendirdirmiştir.

2010 - 2011 senesinde Bergüzar Korel, başrolunu Bülent İnal ile paylaştığı atv de yayınlanan Bitmeyen Şarkı dizisinde rol almıştır. Aynı sene Muhteşem Yüzyıl dizisinde konuk oyuncu olarak katılmış Monica Teresse karakterini canlandırmıştır. En son olarak Karadayı adlı dizide Savcı Feride rölünü canlandırmaktadır.

48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Ve Kadın Dünyaya Dokundu ana teması doğrultusunda kadınlardan oluşturuldu.Bergüzar Korelde jüri üyesi olarak görev yapmıştır

Filmografi

2009 - Aşk Geliyorum Demez / Sinema Filmi /Yön: Murat Şeker
2006 - Kurtlar Vadisi Irak / Sinema Filmi / Yön: Serdar Akar
1999 - Şen Olasın Ürgüp / TV Filmi /

TV Dizileri

2012 - Karadayı / TV Dizisi / Yön: Uluç Bayraktar / ATV
2011 - Muhteşem Yüzyıl / TV Dizisi / Yön: Taylan Biraderler / Show TV
2010 - Bitmeyen Şarkı / TV Dizisi / Yön: Sadullah Celen / Yasemin Türkmenli / ATV
2006 - 2009 Binbir Gece / TV Dizisi / Yön: Kudret Sabancı / Şehrazat / Kanal D
2005 - Zeytin Dalı / TV Dizisi / Yön: Hakan Gürtop / İklim / TRT
2001 - Cemalim / TV Filmi / Yön: Aydın Sayman / Suna /Show TV
1998 - Kırık Hayatlar / TV Dizisi / Yön: Hüdaverdi Yavuz / TGRT

TV Program

2009 - Bergüzarla Çocuktan Al Haberi

Reklam Kampanyaları
2011 - Penti
2010 - Konzum
2007 - Pantene
2003 - Ülker Golf

Ödülleri

2006 - Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncusu
2007 - RTGD'nin “TV Yıldızı” ödülü
2008 - Burç Okulları En Başarılı Kadın Oyuncusu
2010 - Aslan Max En Sevilen Çocuk Programı
 

Benzer İçerikler

T
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
TİTAN
T
THESECRET
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
THESECRET
THESECRET
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
Üst