1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Karayalçın tek aday

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  Karayalçın tek adaySHP'nin '3. Olağan Büyük Kurultay'ı yarın..
  < Konu Resmi..>
  SHP’nin 3’ncü Olağan Büyük Kurultayı, yarın Ankara’da gerçekleştirecek. Kurultaya SHP Lideri Karayalçın tek aday olarak katılacak. Kurultayda, önümüzdeki yıl yapılması planlanan yerel seçimlere ilişkin strateji tartışılacak.
  Yerel seçimlere iddialı hazırlanan SHP’de 3’nci Olağan Kurultay heyecanı yaşanıyor. Yarın saat 10.00’da Ankara Anatolia Gösteri Merkezi’nde toplanacak olan SHP kurultayı, çalışmalarına saat 11.00’da başlayacak. Aynı gün tamamlanacak olan kurultay, yerel seçimler öncesinde SHP için önem taşıyor. Kurultayda, yerel seçim stratejisi ve yerel yönetimlere dönük programlar görüşülecek.

  Kurultayda, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın açılış konuşmasının ardından, çalışma ve hesap raporları görüşülecek. Karar tasarılarının görüşülmesinin ardından da seçimlere geçilecek. Kurultayda, genel başkan seçimi, 60 kişilik Parti Meclisi asıl ve yedek üyesi ile 9 kişiden oluşan Merkez Disiplin Kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimleri yapılacak. Seçimlerin ardından kurultay çalışmalarını tamamlayacak.
  KARAYALÇIN TEK ADAY
  Kurultaya, tek aday olarak girecek olan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’a karşı aday bulunmuyor. 2001 yılında CHP’den ayrılarak, 24 Mayıs 2002 tarihinde SHP’nin kurucuları arasında yer alan Karayalçın, 28 Eylül 2002’de yapılan 1.Olağan Kurultay’da SHP Genel Başkanlığı’na seçilmişti. Karayalçın, 2005 yılında yapılan 2. Olağan Kurultay’da da tek aday olarak girdiği seçimlerde 805 oydan geçerli 744 oyun tamamını alarak yeniden genel başkan seçilmişti.
  KARAYALÇIN: “YEREL SEÇİMLERİ KARŞILIYORUZ"
  Kurultaya ilişkin ANKA’ya açıklamalarda bulunan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Türkiye’de ilk defa saatlendirilmiş bir kurultay yapacaklarını söyledi. Karayalçın, “Gündem maddelerinin tamamının saatinin verildiği bir kurultay olacak. Hem temsilciler, hem basın mensupları kurultayı zaman çizelgesi üzerinden izleme fırsatı bulacak" dedi.

  SHP’nin yarın kuruluşunun 6’ncı yılı olduğunu hatırlatan Karayalçın, bu tarihte kurultay yapmalarının da kendileri açısından önem taşıdığına vurgu yaptı. Kurultaya 4 tane rapor sunacaklarını belirten Karayalçın, şunları ifade etti: “Bu kurultayımız şimdiye kadar ki en yüksek katılımlı kurultayımız olacak. Kurultaya, komisyonlar aracılığı ile 4 rapor sunulacak. Bunlar, ‘Genel Sorunlar’, ‘Sol Düşüncede Evrensel Gelişmeler’ , ‘GAP’, ‘SHP’nin Kentleşme ile İlgili Önerileri’ başlığını taşıyor. Önümüzdeki yıl yapılacak yerel yönetim seçimlerini şimdiden bu kurultayımızla karşılıyoruz. Önümüzdeki yıl halkımıza sunacağımız programı kurultaya sunuyoruz."
  Karayalçın, tüzük gereği görev süresinin 28 Eylül 2009’da sona ereceğini hatırlattı ve bu konuda bir değişikliğe gidilmeyeceğini vurguladı.   
Karayalçın tek aday konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aday

  Aday

  Rüyada kendisinin bir ise aday oldugunu gören, bulundugu isinde kazanci artar. Kadin ise evlenir, evli ise kocasindan çok mal kalir. Bir adayin seçilmesi için sandik basina gittigini gören, sevdigi bir arkadasindan büyük bir menfaat görür.
 2. Teke

  Teke

  Dağ keçisinin erkeği, dini sağlam ve itibar sahibi kimseye delalet eder.Rüyada keçinin erkegini görmek, görünüste heybetli, ihtiyar ve ahmak bir kimseye isarettir. Bazen de dini saglam ve sani yüce bir kimseye isarettir
 3. Murat Karayalçın bugün CHP'ye katılıyor

  Murat Karayalçın bugün CHP'ye katılıyor

  SHP Genel Başkanlığı'nı bırakan Murat Karayalçın, bugün CHP'ye katılacak. Yerel seçimlerde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak Murat Karayalçın, bugün CHP Lideri Baykal'ı ziyaret edecek. Edinilen bilgiye göre, Karayalçın bugün saat 12.00'da CHP Genel Merkezi'ne gelerek Baykal'la görüşecek. Karayalçın'ın, Baykal'ı ziyareti sırasında da CHP üyeliğinin sonuçlandırılacağı...
 4. CHP anketi 'Karayalçın' dedi

  CHP anketi 'Karayalçın' dedi

  CHP'nin Ankara'da yaptırdığı seçim anketine göre Murat Karayalçın az farkla önde gidiyor. Gelecek hafta yapılacak yerel seçimlere bir haftadan kısa bir süre kalırken CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Karayalçın bir seçim anketi yaptırdı. Ankete göre, kararsız olan yüzde 10.6’lık kesimin dağıtılması sonrasında Karayalçın yüzde 37.7 AKP Adayı Melih Gökçek ise yüzde 35.9 oy...
 5. Özlem Tekin de Survivor'a Aday!

  Özlem Tekin de Survivor'a Aday!

  survivor, özlem tekin aday, yeni sezon, kimler yarışacak, 2012, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Survivor macerası ünlüleri teker teker çekmeye başladı.Bu gidişle Acun ünlü peşinde koşmayacak,bizzat ünlüler sıraya girecek gibi..Özlem Tekin de Survivora Aday! Bakın katıldığı programda çılgın rockçı Özlem Tekin , Gani Müjde'nin '' Kim katılır oraya?'' sorusuna bakın...

Sayfayı Paylaş