1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Karayalçın'a kaset şoku

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Murat Karayalçın açtı ağzını yumdu gözünü.. Ankara'da dağıtılan on binlerce kaset CHP adayını isyan ettirdi.
  2004 yerel seçimlerinde 'Biji Apo' sloganları altında DTP'li Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'e oy istediği kaset Murat Karayalçın'ın fena kızdırdı.
  CHP'nin Ankara adayı Murat Karayalçın, ''Daha önce Keçiören Belediye Başkanı Altınok'u tasfiye etmek için iğrenç görüntüleri hazırlayan kim ise şimdi de bu yalan belgesini hazırlayan da odur'' dedi.  Karayalçın, eski CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, kendisi ile ilgili korsan kasetler dağıtıldığını ancak kasetlerin altında isim olmadığından bunları kimin hazırladığı ve bu büyük harcamayı kimin yaptığının bilinmediğini söyledi.


  Geçmişte büyükşehir belediye başkanlığı, milletvekilliği, bakanlık ve başbakan yardımcılığı, Milli Güvenlik kurulu üyeliği görevlerinde bulunduğunu anımsatan Karayalçın, ''Kim benim hangi kararım, hangi uygulamam ya da hangi davranışım ile PKK bağlantısı kurabilir, böyle bir iddiayı ileri sürebilir?'' diye sordu. DİYARBAKIR MİTİNGİNDE YAPTIĞI KONUŞMA

  Karayalçın, kasette yer alan Diyarbakır mitinginde yaptığı konuşmada, İstasyon Meydanı'nda toplananlara devletin, ulusun ve yurdun bölünmez bir bütün olduğunu söylediğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

  KİM BU KADAR REZİLLEŞEBİLİR?
  ''(Fırat;ın doğusu da Fırat;ın batısı da bizimdir) dedim. Yüzbinlerce yurttaşımız bu konuşmamı dakikalarca alkışladılar. O mitingde kimi PKK unsurlarının olması herhalde benim değil, o mitinge katılanların üstlerini arayarak alana alan güvenlik güçlerinin sorunudur. Bu korsan kasetleri kim hazırlamış olabilir? Kim bu kadar rezilleşebilir? Gerçeği halkın gözleri önünde kim bu kadar saptırabilir?

  ALTINOK'U TİK TASFİYE ETMİŞSE BU KASETLER DE ONLARIN
  Ankaralılar bu soruların cevabını çok iyi bilir. Daha önce Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok;u tasfiye etmek için iğrenç görüntüleri hazırlayan ahlaksız kim ise şimdi de bu yalan belgesini hazırlayan da odur. Bu haysiyetsizliği, ahlaksızlığı ve şerefsizliği yapan, siyasetin düzeyini de düşürmekte ve siyaseti kirletmektedir.''

  KASETLER MONTAJ
  Hakkında asılsız iddialarda bulunanları mahkemeye verdiğini belirten Karayalçın, montajlanmış kasetleri dağıtanları önce Allah'a sonra da Ankaralılara havale ettiğini söyledi.

  Karayalçın, Diyarbakır'da yaptığı konuşmanın siyaset hayatında yaptığı konuşmalar arasında en sevdiği konuşmalarından biri olduğunu da dile getirdi.

  Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karayalçın, bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, SHP'nin Kürt sorununa ilişkin geçmişteki açılımlarına yönelik sözlerini hatırlatması üzerine, ''Benim bugün CHP;nin Anakent Belediye Başkan Adayı olmam o iddiaların geçersizliğinin anlaşılmış olmasındandır'' dedi.

  Karayalçın, hakkındaki iddialardan milliyetçi kesimin oylarının AK Parti lehine etkilenip etkilenmeyeceğine ilişkin soruya, ''Diyarbakır'daki konuşmamda devletin tekliği, ulusun ve milletin bölünmez bütünlüğünü vurguladım. Bu mesajdan daha önemli bir şey olabilir mi? Cumhuriyetin kutsal üçlemesi olarak nitelediğim bu anlayışla milliyetçi arkadaşların oylarının bize geleceğini düşünüyorum'' karşılığını verdi.

  Karayalçın, korsan kasetlerle ilgili bir başka soru üzerine de kasetlerin altında isim olmadığından bir kişiye yönelik iddiada bulunamadığını ancak montajlanmış görüntüleri isimsiz dağıtılmasını ''korkaklık'' olarak değerlendirdiğini ifade etti.


   
Karayalçın'a kaset şoku konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Zaman Kıracın kaset kapağından

  Zaman Kıracın kaset kapağından

  Zaman Kirac bilgi sahibi olmadan fikirlerle dolmusuz bir yerlerde bir cift elin tuttugu silahta kursun olmusuz kalem sahibi olmadan kiliclar kusanmisiz yasayip yasatmak dururken hem ölmüs hem katil olmusuz gözlerimiz var ama görmek istemedikce yüreklerimiz var ama hissetmedikce hic islanmadan yüzmek ne kadar mümkünse hic yanmadan atesle ne kadar oynanabilirse icinde yasamak varken teget...
 2. Şok

  Şok

  Degişik nedenlerle kalbin pompalama etkinli inin zayıflaması, ya da, damarlarda pompalanacak yeterli kan olmaması halinde, ciltte, bilinçte ve kaslarda ortaya çıkan ilerleyici nitelikte belirtilerin tümüne şok denir. Müdahale edilmezse, belirtiler ilerler, kişi ölebilir. Aşırı kanamalar, ishal, yanıklar, kusma, kalp krizi, aşırı korku ve heyecan, allerjik olaylar, aşırı a rılı olaylar şok...
 3. Eski Kasetlerden Cüzdan Yapımı

  Eski Kasetlerden Cüzdan Yapımı

  örgü cüzdan yapımı kottan cüzdan yapımı boncuktan alıntı
 4. şok şok şok sandığa gidiyoruz...

  şok şok şok sandığa gidiyoruz...

  duyduğum haberlere göre fısıltı (gazetesinden) artık denem mod mod vesaire tipi yöneticilik için sandığa gidlecek ve üyelerin oylarıyla belirlenecekmiş. bu dönemde bizlere bol bol rep vaat edilebilirmiş. anlaşılan yönetici aday adaylatı ve aday olanlar iş başına düşecekmiş.:laugh::laugh: (tabiki espürük)
 5. Şok...Şok...Şok...Şok

  Şok...Şok...Şok...Şok

  Kızlar başlığı görünce eminim ne kadar şaşırtıcı birşey olduğunu anlayabilmişsinizdir.Açıklama yapmak istemiyorum lütfen sadece resimlere bakın:S:S:S * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * size ŞOK olduğunu söylemiştim:piha::piha::piha:

Sayfayı Paylaş