Karın Çatlaklarına En Etkilil Çözümler

ßeLeN

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Karın Çatlaklarına En Etkilil Çözümler
karın çatlaklarına çözüm doğum çatlaklarina etkili çözümler
Karın Çatlaklarına En Güzel ve Etkili Çözümler burada melekler hamişlik sırasında oluşan, doğum sonrası, fazla kilo kaybı ertesi ..

Karın çatlakları yani göbek çatlaklarının oluşumuna sebep olan iki ana temel vardır.
• Hamilelik sonrası oluşan karın çatlakları
• Aşırı kilo alıp vermekten oluşan karın çatlakları
Her iki neden sonrası oluşan karın çatlaklarının yok edilmesi oldukça zor bir süreçtir. Ancak imkânsız değildir.

fft99_mf6088335.Jpeg

Göbek çatlakları yani karın çatlakları için yapılabilecek en etkin ve en kısa sürede sonuç veren yöntem, estetik karın ameliyatıdır. Estetik karın ameliyatı ile göbek kısmında oluşan karın çatlarının olduğu alan kesilerek alınır ve karın tekrar dikilir. Böylece ortaya düz, çatlaksız bir karın çıkar. Ancak estetik karın ameliyatı bazı kadınlar için fiyatının yüksek gelmesi, bazı kadınlar için estetik karın ameliyatı olma korkusu sebebiyle tercih edilemeyebilir. Böyle durumlarda karın çatlaklarını gidermekte etkili olduğu iddia edilen bazı çatlak kremleri devreye girer. Çatlak kremleri, aşırı kilo alıp verdiğinizde oluşan karın çatlaklarını, gebelik sonrası oluşan karın çatlaklarını gidermek için uzun bir zamana ihtiyacınız olan ve düzenli kullanmanız gereken, sabır gerektiren bir uygulamadır.
Piyasada satılan birçok çatlak kremi, kozmetik dünyasını sunduğu birçok karın çatlaklarını tedavi edici kremler bulunmaktadır. Genelde karın çatlakları için satılan kremlerin fiyatları 50 dolar gibi fiyatlardan başlayabilmektedir. Karın çatlakları için üretilen bu kremleri düzenli olarak her gün 1 veya 2 kez masaj yaparak kullanmanız ve aylar süren bir uygulama sürecini tamamlamanız gerekebilir. Karın çatlaklarını gidermede, kremle tedavi sürecinin en başarılı sonuçlar doğurduğu evre, karın çatlaklarının yeni başladığı yani mor çizgiler olduğu evredir. Karın çatlakları mor çizgiler halinde iken çeşitli çatlak kremleri ile yapacağınız masajlar daha kısa sürede etki göstermektedir. Karın çatlaklarınız şayet hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanıyorsa, bu karın çatlaklarından kurtulmanız daha kolay olabilmektedir. Ancak karın çatlaklarınız gebelik sonrası oluşmuş ise, bu tür karın çatlaklarını yok olması daha uzu zaman almaktadır. Piyasada var olan birçok karın çatlakları kremlerinden ayrı size tavsiye etmek istediğimiz üç kremin karıştırıp kullanmanız, çatlakları geçirmekte oldukça etkilidir.


Karın çatlakları için önerebileceğimiz kremler
• Madecassol
• Hametan
• Acnelyse
isimli bu üç kremden her gün düzenli olarak çok az miktarda, mümkünse nohut tanesinden daha ufak miktarda elinizin ortasına sıkın ve parmağınızla karıştırın. Ardından bu üç kremin karışımını, karnınızdaki çatlakların üzerine masaj yaparak sürün. Bu işlemi günde bir kez sabah, bir kez akşam yapmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz sadece karın bölgenizdeki değil, bütün vücudunuzdaki çatlaklar için bu karışımı kullanabilirsiniz. Bu üç kremin karışımı ile şayet hızlı kilo alıp vermekle oluşmuş karın çatlaklarınız veya vücudunuzun herhangi bir bölgesinde cilt çatlaklarınız varsa ortalama 6 ay içersinde çatlaklar gözle görülür derecede azalıyor, hatta fark edilmez hale gelebiliyor. Ancak gebelik sonrası yani hamilelik sonrası oluşmuş karın çatlaklarınız ve vücut çatlaklarınız varsa bu çatlak kremi karışımı ile 1 yıl kadar bir sürede karın çatlaklarınız ve cilt çatlaklarınız gözle görülür derecede azalıyor.
Kendimiz kullandığımız için kendi tecrübelerimize dayanarak, bu üç kremden Acnelyse olan krem müthiş bir deri soyucu olduğu kanısına vardık. Zira ölü deriyi soyarak atılmasını sağlıyor. Böylece çatlakların olduğu deri yok oluyor. Ancak bu kremi diğer iki kremden daha az sıkmanızı tavsiye ederim zira etkili bir deri soyucu. Bu yüzden fazla kullanırsanız canlı deriyi de soymaya başlıyor ve böylece kıpkırmızı acıyan bir deriniz oluyor. Hametan isimli krem ise üzerinde de yazdığı gibi tahriş olmuş deriyi onarıyor. Genelde yanık tedavisinde kullanılıyor. Karın çatlaklarınızın olduğu bölgedeki tahriş olmuş deriyi atarken sanırım karın çatlaklarınızı atıyor. Diğer üçüncü krem ise Madecassol harika bir kokusu olan ve harika bir nemlendirici özelliği bulunan bir krem. Bu kremde sanırım diğer iki kremin ardından cildi nemlendirerek onarıyor. Bu iç kremi doktorunuza da yazdırabilirsiniz, eczaneden gidip kendinizde alabilirisiniz. Diğer çatlak kremlerine nazaran oldukça ucuz ve etkili kremler olduğunu söyleyebilirim. Karın çatlaklarından veya diğer cilt çatlaklarından daha kısa sürede kurtulmak adına sakın gün içinde 2 defa uygulama sayısını artırmaya kalkmayın. Zira her şeyin fazlasının zarar olduğunu cildinizin tahriş olmasıyla bir kere daha anlıyorsunuz. Bu sebeple sabırlı olun ve günde sadece bir ya da iki kez üçünü birlikte karıştırıp masaj yaparak uygulayın ve 6 ay ile 1 yıl gibi bir sürede karın çatlakları ve diğer cilt çatlaklarından kurtulmanın tadını çıkartın.


 
Moderatör tarafında düzenlendi:
C

cansın..

Forum Okuru
??

arkadaşlar ben o üç kremi (hametan,acnelyse,madecassol)kullnmaya başladım 10 gündür düzenli kullanıyorum karnımda hamilelik sonrası çatlaklar vardı bakalım sabırlı olup 1 yıl boyunca kullanıcam şu an kaşınma var karnımda bakalım bi değişme olursa ya da 1 yılın sonunda işe yaramazsa buraya yazıcam bu arada çatlak olalı baya oldu 11 yaşında çocuğum var
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Selam, kremler´den sonuc alabildinizmi ? catlaklar ne durumda ?
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Karın çatlakları için özellikle gebelik sürecinde köylü pazarlarında ve güveneceğiniz aktarlarda satılan Kantaron yağı var arkadaşlarım, Gerilme ve kaşınma hissettiğinizden itibaren üstelik bebeğinize de zarar vermeyen bir bileşen.

Bunu mutlaka bildiğiniz yerlerden almanız gerekiyor. Kantaron yağını sabah ve akşam olmak suretiyle ilgili bölgelere elinizle yediderek süreceksiniz. Bulamayanlara daha değişik fikirler sunabilirim.
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Hamilelik sonrasında alınan kilolardan dolayı özellikle bu karışımı kullananlar var kantaron yağını lütfen bildiğiniz yerden temin edin kesinlikle işe yarıyor kantaron kullananlar diye arattırırsanız google amca üzerinden bir çok siteye ulaşabilir ve kullanıcıların yorumunu bulabilirsiniz.
 
Üst