Karıncalar nasıl yok edilir, karıncalardan nasıl kurtulurum

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Karıncalar nasıl yok edilir, karıncalardan nasıl kurtulurum
Karıncalar mutfağımızı işgal eden küçük canlılardır. Birçok yiyecek etrafında o istemediğimiz görüntüyü zaman zaman görürüz. Etrafı karıncalarla çevrili yiyecek kalıntılarını görmekten bıktığımız anlar olur. Bu konu maalesef ki benim mutfağımda da özellikle yaz sezonu karşılaştığım durumlar arasında. Siz de benim gibi bu konuyu dert edenler arasında yer alıyorsanız size vereceğim basit doğal yöntemleri denemeden geçmeyin derim.
karincalardan-kurtulma-yontemleri-karinca-ilaci-2.jpg


Karınca istilasından kurtulmak istediğiniz zamanlarda faydalanabileceğiniz bazı kokular vardır. Mesela kahve, kuru nane, tarçın, bebek pudrası ya da narenciye kabuğu kokuları fayda sağlayacaktır. Pek çok haşerenin nefret ettiği bu kokular karıncaların yoğun olduğu bölgelere döküldüğü zaman sonuç olumlu olabilmektedir. Aynı zamanda yuva yakını ya da çevresine dökeceğiniz bu kokular karıncaları mutfağınızdan uzak tutmaya yardımcı olabilecektir. Bebeklerde kullandığımız bebek pudrası kullanımıyla da karıncaları istemediğiniz bölgelerden uzak tutma fırsatını yakalayabilirsiniz. Karıncalara zarar vermeden onları yiyeceklerinizden uzak tutma fırsatını değerlendirmeye devam ederek mutfağınızda hijyenik ortamlar elde edebilirsiniz.
maxresdefault (1).jpg


Karıncalardan kurtulmak için faydalanabilecek daha farklı ürün kullanımları da vardır. Mesela kabartma tozu ya da karbonat tozunu döktüğünüz bölgelerden uzak duracaklardır. Limonu ortadan ikiye kesip naneye bulayarak da karıncaların uzak durmasına yardımcı bir seçenekten faydalanma olanağı yakalayabilirsiniz. Karanfil kokusu da karıncalar için sevilmeyen kokulardandır. Kimisi karanfili limona batırıp kimisi yuva kenarlarına attığı karanfil taneleri ile karıncaları mutfaktan uzak tutma fırsatını yakalama fırsatında bulunabilmektedir.
maxresdefault.jpg


Karıncalar için parfüm ya da sinek kovucu sprey gibi kullanımlarda bulunarak da fayda sağlayanlar bulunmaktadır. Siz de bu tarz ağır koku seçimleri ile onları evinizden uzak tutma seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Mutfağınızdaki yaşam alanınızı karıncalardan arındıracak olan bu uzak tutucu seçimler harici öldürücü sprey ya da ilaçlarda vardır. Karınca yemi diye de satılan seçimleri alarak bunlardan kurtulma şansını değerlendirmek size kalmış. Tercihiniz olan bu ürünleri n11 ya da hepsi burada gibi kolay ürün bulabileceğiniz web site ziyaretleriyle inceleme şansınız var. Bu konuda kendinizi kötü hissetmeyecekseniz öldürücü çözüm yolu denemelerinde de bulunabilirsiniz.
 
Üst