1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Karısık Danslardan Bilgiler

  Konu, 'Dans' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Dansın kaynağı İrlanda dansının solo adımlarından, İngiltere’ nin Clog Dansı' ndan ve Afrika dansından gelmektedir. 19. yüzyılda Güney Amerika’ da köleler arasında bu dansların karışımı olmuştur. Seri olarak ayak ucu ile yere vuruşlar dansın temel özelliğidir.
  Meditatif dans bilince açılan bir köprü. Amacımız öncelikle kendi doğamızı keşfetmek, kendi potansiyelimize ulaşmak.

  Şehir hayatında bize en yakın doğa parçası kendi vücudumuz. Meditatif dansta vücudumuzu nasıl kullanmamız, ona nasıl davranmamız gerektiği Yoga, Klasik Bale, Modern dans ve diğer tekniklerle sunuluyor. Böylece varlığını bile bilmediğimiz kasları kullanmayı öğreniyoruz. Yanlış baskılar veya sakatlanmaya yol açabilecek kullanımlardan uzaklaşıyoruz. Şehir hayatının doğal sonuçları olarak bizi bekleyen iç ve dış hastalıkları engellemek için doğal yöntemlerimiz olduğunu öğreniyoruz. Güçlenen sırtımızla düzgün duruşu yakalıyor, taban düşüklüğünden, menisküse, kireçlenmelere, fıtıklara, disk kaymalarına karşı önlemimizi alıyoruz.

  Endüstri devriminden itibaren hiç olmadığı kadar artan kalp, damar hastalıkları, sinir, tansiyon, şeker ve kansere karşı bir zırh kuşanıyoruz. İç organlarımızı hissetmeye başlıyor, onlara yardım ediyor ve üzerlerindeki baskıyı kaldırıyoruz. Nefes teknikleriyle gerçek ve doyumsuz bir nefese ulaşıyor, bu nefesle fiziksel ve ruhsal sağlığımızı korumayı, hücrelerimizi ve düşüncelerimizi yenilemeyi öğreniyoruz.

  Meditatif dans temelini bir his ve hareket konsantrasyonu olan Mevlevilerin dansından alıyor. Hareket konsantrasyonunu, bilinçli egzersizlerle birleştiriyor.

  Kasma ve gevşetme yaşam demektir. Vücudumuzu germeyi batı teknikleri Klasik Bale ve Modern Dansla, gevşetmeyi ise yoga ve diğer doğu teknikleriyle öğreniyoruz. Böylelikle hem güç kazanıyor, hem de bu gücü kontrol etmeyi öğreniyoruz. Kazandıklarımızı paylaşarak artırıyoruz.

  Meditatif dansla insan düşüncesinin ve vücudunun nasıl işlediğini, mükemmelliğini, karışıklığını ve düzenini bilinçli hareketlerimizle kavramaya başlıyoruz. Öncelikle dik duruşu kazanıyor ve sonra bu duruşla ve bilinçle harekete geçiyoruz. Bilincimizi durağanlıkta ve yavaşlıkta buluyor ve sonra hıza ve harekete yöneliyoruz.

  Meditatif dans doğadan ve onun parçası olan vücudumuzdan hislerimiz aracılığıyla bilgi kazanmamızı ve bu bilgileri geliştirmemizi sağlıyor. Doğa ile iletişimimiz ise bizi sağlıklı, bütüne yönelik ve doğru düşünmeye yöneltiyor. Böylelikle takıntılarımızdan, saplantılarımızdan uzaklaşırken, huzur ve güven gibi saf duygularla bütünleşiyoruz. Meditatif dansı spor ya da jimnastik gibi algılamamak gerekiyor. Çünkü yalnızca meditatif dansta, bedenimiz araç olarak değil amaç olarak öne çıkıyor. İlerleme için gerekli olan gücü rekabet ve hırs ile değil, uyum, bilinç, anlayış ve duygu ile kazanabileceğimizi öğretiyor.

  Meditatif dans, bilim dünyasının maddeci tavrına yine bilimin bulgularıyla yanıt veriyor, ve gözle görülmeyen enerjilerin gücünü hissedip keşfetmemizi sağlıyor. Beyin ve kalp gibi organların nasıl çalıştığını inceliyor, onları geliştirmemizi ve alanlarını keşfetmemizi sağlıyor. Bizi kuşatan dünya ile iletişimimizi kolaylaştıracak ve renklendirecek bilgi ve becerilerle kuşanırken, hey şeyi anlamlandıracak bir anlayışa ulaşıyoruz.

  İnsanın varlığına ve bedenine nasıl yaklaştığını, tarih boyunca insanlıkla tekrar öğreniyoruz. Doğa ile iletişimimizde bize en köklü ve derin bağı hissettiren yoga ve meditasyonla doğamızı ve bir varlık olarak kendimizi keşfediyoruz. İnsanların kendi aralarında kurduğu sistemi, insan olma gururunu ve tarihini, klasik bale kalıpları ve modern dans ile öğreniyoruz.

  Meditatif dans, insanlığın uzun ömürlü çelişkisi madde ve ruh ikiliğini senaaale çözümlüyor ve parçayı bütünle buluşturuyor. Bu ikiliğin çevremize ve düşünme biçimimize akıl ve duygu, doğu ve batı, erkek ve kadın, sol beyin ve sağ beyin olarak yansımalarını incelerken, ne maddenin, sol beynimizin zincirleme çalışma biçimini öne çıkarıyor, ne de ruhsal gelişim için aklı yadsımayı öneriyor.

  Meditatif dans gerçeğe kurduğu köprüden, bu ikiliğin insanı oluşturan iki temel güç olduğunu görüp, her ikisini de geliştirip, uzlaştırmaya çalışıyor. Batı teknikleriyle koordinasyon yeteneklerimizi, doğu teknikleriyle ise konsantrasyon yeteneklerimizi artırıyor. Altyapıya ise kendi tarihimizden bir bakışı koyuyor; ve bu bakış gerçeği özünden yakalamış Tasavvuf felsefesine uzanıyor..Günlük hayatımızı, uzun süreli bakışımızı, andaki mutluluğumuzla birleştiren meditatif dans, bedenin, düşüncenin ve enerjinin limitlerini araştırıyor.

  Meditatif dans bir çocuk bakışı için çocukluğunuza, zindelik için gençliğinize, kökleriniz için tarihinize, saflık için benliğinize ulaşabileceğiniz bir köprü. Sağlığınız için yapabileceğiniz en bilinçli ve etkili çalışma. Gerçekte olduğunuz yeri bütünlüğüyle görmenizi sağlıyor ve geleceğe şekil vermek isteyenleri buluşturuyor.  Meditatif dans sistemin olumsuz etkileriyle baş etmeniz ve şehir hayatında sağlığı yakalamanız için tek çare. Postmodernizmin sıkıntısını kaybolan vücut bilincine bağlıyor, duygular için mantık sistemlerinde yer açıyor ve çatışma yerine uyum koymayı amaçlıyor.

  Her şeyin değişmekte olduğu ve değişmeye devam edeceği dünyamızda yerini görmek isteyenlere ve onun dönüşüne eşlik edenlere duyurulur....
  Medİtatİf DansIn YararlarI

  · Bedenimizi tanımak ve bilinçli olarak kullanabilmek, bize hem eşsiz bir güç ve algılama yeteneği kazandıracak, hem de beynimizin vücudumuzla koordinasyonunu sağlayarak günlük hayatımızda bilinçli, doğru ve sağlıklı hareket etmemizi sağlayacaktır.

  · Her hareketimiz bir ritimdir. Hareketlerimizin doğal ritimlerini yakalamak bizde dışarıdan görünür bir uyum yaratacaktır.

  · Hareketlerimizin içimizden gelen akışını hissettiğimiz zaman, dokunduğumuz her şeyin varlığını duyumsayacağız ve bu bize mutluluk verecek. Gündelik hayatta yapmak zorunda olduğumuz her şeyde; yürürken, otururken, çalışırken, yaşadığımız dünyayı daha farklı algılayacak ve onu daha çok seveceğiz.

  · Meditatif Dansın daimi hedefi DURUŞLA ilgilidir. Duruşunuzu düzeltmek uzun süreli bir amaçtır. Bu teknikle kullandığınız her kasın onlarcasına sahip olacak; bazı kaslarınıza gereğinden fazla yüklenip sakatlanma olasılığınızı tamamen ortadan kaldıracaksınız. Meditatif Dans, vücudun akışkanlığını kullanarak sizi vücutla ilgili kısıtlı tutumunuzdan kurtararak, kendiliğinden hissi veren bir geniş kullanma ağında potansiyel gücünüzü kullanma yeteneği verecektir. Bu size hayatınızın sonuna kadar kullanabileceğiniz yepyeni güçler hediye edecektir.

  · Meditatif dans, insanların günlük hayatında eksik tuttuğu Sezgisel akıl ve doğal yaşam gibi tarihsel birleşenlerini, varlığının geçmişte oluşan sihirli mutluluk ve yeteneklerini, beynimizin altında, rahatça ulaşabileceğimiz yerlerde bulmanın anahtarlarını sunar. Bunların yokluğu,yirmili yaşlardan itibaren büyüme ve sürekli yenilenme becerilerinin üstünü kapatır. Bedenin isyanı ağrılar, ve sürekli tutulan yanlış alışkanlıklarla kendini gösterir. Devamını öngöremeyen beden, kendini kalıplaşmış hareketlere hapseder; bu da bazı kas ve hareketlerimizle beraber bazı duygularımızı da kaybetmemize neden olur.

  · Omuriliğin açılması ve dengesi kişisel esneklik ve yaratıcılıklarınızın dışavurumunda size destek olacaktır. Meditatif Dans, omuriliğin akordeonel yapısının bozulmasıyla onu hareketsizlikten kireçlenmeye götüren süreci durduracak ve ona çok eski ve yeni yeteneklerini sunacaktır. Bilinçli hareketleriniz, geçmişte ruhunuzda oluşmuş ve varlığını üstünüzde tutan tüm duygularınıza yeni bir yön ve size sonsuz bir güven verecektir.

  Medİtatİf DansIn Vücudunuza KazandIracaklarI

  · vücut bilgisi

  · duruş&çizgi

  · denge

  · esneklik

  · uzama

  · akıl-vücut koordinasyonu

  · rahatlama

  · performans ve güç

  · konsantrasyon  NELER ÖĞRENECEĞİZ?  · Fiziksel, duygusal ve sinirsel gerilimi azaltabilme yeteneği

  · Hareketle rahatlama bilgisi

  · Zihinsel odaklanma ve tüm vücut konsantrasyonunu geliştirme

  · Vücudunuzu dinleme

  · Nefesinizi tüm hareketlerinizin bilinçli ve tamamlayıcı bir parçası haline getirme

  · Zihninizi rahatlatmak ve sezgilerinizi açmak

  · Yeni tekniklerle vücut açmak

  · İnsanlarla ve doğayla kurduğumuz denge ve uyumu diğer insanlarla kuracağımız ilişkilerde, oluşturduğumuz yaratıcı kombinasyonlarda sunmak
  Meditatif dans doğu ve batı teknikleri senaaaiyle; vücut farkındalığı, nefes ustalığı, rahat ve akıcı hareket için tasarlanmıştır.

  Sıfır noktasından başlayarak bedenin potansiyel gücünü ortaya çıkarır. Modern hayatın ve şehir yaşamının beden ve zihin üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerden insanı kurtarırken, sağlık, bütünlük hissi, akıcılık, güç ve kondisyon verir.

  Meditatif dans, paralel gelişimi hedefler.

  Konsantrasyon yeteneklerini belirgin bir şekilde artırır.

  Zihin gücü ve motivasyon kabiliyetini somut ifadelerle yükseltir. Bütünsel gelişim için, katılımcıları, beden, zihin ve ruh ile barışık, grup enerjisiyle aktif, yaratım gücüyle zengin, sanatsal evren ile tatminli kılmayı hedefler.

  Meditatif dans, anı kendimizin kılmak için geçmişi biriktirir.

  İlkçağ ve ortaçağda oluşmuş teknik ve öğretilerle ~ Helen tekniği, Yoga, sufi dönüşleri, şamanik çemberler ~ yeni ve yakınçağda oluşan metot ve disiplinleri ~ Klasik bale, Modern teknikler, Alexander, Pilates, Risk, Contact ~ bir araya getirir. Beden ve zihin gücünü artırır, sınırları ve limitleri sorgular...

  Meditatif dans, ilhamını topraklarımızın karışımından alır.

  Meditatif dans, özümüzün dansıdır. Kollarını özgürce doğuya ve batıya açar. Derinliğini tasavvuf felsefesinin açıklığından, yüksek tahayyülünden ve eşitlik prensibinden alır. Hızını ve çevikliğini batıya, durağanlıktaki huzurunu doğuya borçludur. Tutarlı ve bütünsel gelişimi hedefler. Zamanı tersine çevirerek algıyı ve bedeni, her daim genç, diri, meraklı ve açık tutar. Bütünlük, kendi içindeki birleşenlerine, diğerlerine ve evrene dönüktür. Tüm basamakların ilkeleri farklı, fakat uyumludur. Doğruluğunun ispatı, eşsiz harmonisidir.

  Yaşamı, kaostan çıkararak fraktal organizasyona dönüştürür.  Meditatif dansın doğal gelişimiyle ifade yetenekleri gelişir.

  Düşünceler, harekete dönüşür. Potansiyel, kullanılabilir hale gelir. Uyuyan kaslar, hayat bulur. Ölü kütleler canlanır. Endişeler dizginlenir. Beden çizgileri uzamaya ve düzelmeye başlar. Sırt, dikliğini bulur. Sembolik ifadesi hafıza olan sırt, meditatif dansın temel noktasıdır. Her yeni gelişim sonunda sırtta yeni bir diklik, benlikte yeni bir güven hissi ve ifadede cesaret oluşur. Sadece omurgada bulunan altı yüzü aşkın kas, bir seneye yayılan sürede canlanır ve güçlenir.

  Hafızamızda ve geçmişimizde saklı, bilinçaltında her zaman canlı pişmanlık, tutarsızlık ve suçlululuk hislerinden kaynaklanan korkular, yerini sonsuz bir güvene, sorumluluk hissine ve olgunluğa bırakır. Böylece kendi geçmişimizi bir kambur gibi taşımaktan vazgeçer, onun doğruluk ve saflıklarını ayırt ederek, vicdanımızı yok saymak yerine, onunla anlaşmaya başlarız.

  Ve hafızamızın üstünde, esnek bir çizgiye sahip oluruz. Tüm özelliklerimize ifade canlılığı ve birleşenlerimize uyum getiririz.  Kişi ve Grup

  Meditatif dans, bireysel ve modern dünyada hareket yeteneği, estetik sunumlar, sağlık ve gelişim vurgusuyla ön plana çıkar. Meditatif dans ben içinde, zihine bağlı yaşamı açarak, doğayla bütünleşmişlik hissi, ve diğerleriyle kaygısız ve içten bir şekilde iletişime geçmek için bir fırsattır. Ben, sen ve o’yu keşfederken biz’den yardım alan meditatif dans öğrencileri, zihnini tutarlı bir biçimde senaaaleyerek gelişimin, öğrenmenin formülünü çözüyor

  NEPHES TEKNİĞİ

  Meditatif dans gerçek bir keşiftir. Dünyada yeni yeni oluşmaya başlayan bu akımın Türkiye’de ilk defa gerçek yerini bularak ve genişletilerek sunulması Quote araştırma grubunun çalışmaları ve vücut eğitmeni NEPHES’in zengin altyapısı, üstün yeteneği ve yaratıcı ruhu ile geliştirdiği ders tekniği ile başlamıştır.

  Meditatif dans modern dünya sisteminin gelişimi ile birlikte insanlığın kaybettiği vücut bilinci, sezgisel akıl ve doğal yaşam gibi varlığının geçmişte oluşan sihirli mutluluk ve yeteneklerini, odaklanma ve meditasyon, ve özel olarak tasarlanmış vücut çalışmaları yoluyla sahiplerine geri kazandırır. Duruşu düzelterek ve omuriliğin akordeonal yapısını koruyup güçlendirerek insana hak ettiği güveni ve sağlığını verir. Aksi halde oluşacak yanlış alışkanlıklar, ağrılar, rahatsızlıklar ve hastalıklardan vücudu sonsuza dek korur.

  Vücut bilinciyle vücudunuzu baştan şekillendirebilirsiniz. Gerçek, güçlü bedene ulaşırsınız. Hastalıklarınızı, sakatlıklarınızı kontrol altına alırsınız. Bedeni dinler ve onu yönlendirirsiniz. O da sizi dinler ve kendinizi dilediğiniz gibi yansıtmanızı sağlar; kendinizle ve diğerleriyle kurduğunuz ilişkileri, oluşturduğunuz yaratıcı kombinasyonlarla ifade etmenize, yaşamınızla uyum içinde varolmanıza yardımcı olur..

  Beden üzerindeki binlerce yıllık insan düşüncesini ve deneyimini bu geniş yelpazede yepyeni ve ışıltılı bir zekayla yorumlayan Nephes tekniği; vücuda güç, form ve esneklik kazandırır. İnsan bilincini vücut üzerinde gerçekleyerek duygu ve beden dünyası arasındaki dengeyi sağlamak, katılımcılarda sınırsız bir yaratıcı enerji oluşturur. Grup enerjisinin iyileştirici gücü, hareketin ve dansın sonsuz varlığı, insanı köklerine, gizli dünyalarına ulaştırır ve onu geleceğe taşırken hak ettiği güveni ve saf neşeyi verir. Meditatif dans, Doğunun birikimini, duygusunu ve evrenle bütünleşme tarzını, Batının tekniğini ve hızını kendi saf gerçekliğimize yansıtarak, insana yeni açılımlar ve ihtiyacı olan anlayışı vaat eder. Bu çalışmadan varlığımızın tüm birleşenleri yararlanır:

  Bedenimiz güç, uzama, esneme; bilincimiz konsantrasyon; ruhumuz güven ve anlayış kazanır ve böylece aralarındaki sağlıklı dengeye ulaşılır.

  MEDİTATİF BİLİNÇ

  Meditatif Dans kendimizi keşfetmek için benzersiz bir sistemdir. Kendimizle, diğer insanlarla ve evrenle kurduğumuz ilişkilere yeni bir gözle bakmak için harika bir fırsattır. Yaşadığımız dünyanın karmaşasından, benliğimizde oluşan yabancılaşma duygusunundan kurtulmayı; kendimizi ve bedenimizi tanımayı, bilerek varolmanın sihrini tatmayı, ruhunuzu rahatlatmayı ve canlı tutmayı amaçlar. Meditatif Dans kendimizi denetlemek için varolan yeteneklerimizi besler; vücudumuz ve aklımız arasında bütünleşme sağlar, bilinçliliğimizi ve yaratıcılığımızı artırır.

  Meditatif dans tek bir sisteme veya tekniğe bağlı kalmadan, doğu ve batı disiplinlerini kendi amacı doğrultusunda senaaaleyerek birçok teknik ve çalışma metodunu buluşturur.

  Klasik Bale, Yoga, Modern Dans, Alexander, Risk Teknik, Contact Improvisation, Pilates, Helen ve Horton gibi köklü vücut disiplinleri ve teknikleri meditatif dansın temelini oluşturur. Dünyanın dört bir yanında oluşan bu tekniklerle dengeye bakış açıları ve vücut formları buluşur. Katılımcılarda eşsiz bir form, enerji ve bilinç oluştururken, bedene gerçek gücünü iade eder.

  Bedeni gerçekten keşfetmek, tüm iç ve dış kas sistemlerini harekete geçirerek gerçekliği yakalamak; duruşu düzeltmek ve gerçek nefes teknikleriyle bedeni tüm potansiyeline ulaştırmak, birçok rahatsızlığa, hastalığa karşı koyar. Bedene tüm potansiyelini kazandırır, iç organlar üstündeki baskıyı kaldırır, ve katılımcılarda köklü bir değişim sağlar.

  Duruş&Çizgi
  İlk hedef duruşu düzeltmektir. Meditatif dans bu amaç için ilk önce duruş çizgisine odaklanır, omuriliğin akordeonel yapısını koruyup, güçlendirir, çizgisini doğrular.

  Türkiye’de sekiz kadından birinde oluşan disk kaymaları ve çağımız hastalığı bel fıtığı ve kireçlenme gibi rahatsızlıklar bu çalışma ile insanı sonsuza kadar rahat bırakır.

  Vücut Bilinci
  Çağımız insanının yaşam biçimi bedenin ve beyinin büyük ölçüde potansiyelini kullanmamasına, bu da zamanla çoğu özelliğini yitirmesine neden olmuştur. Zincirleme öğrenme becerilerini barındıran sol beyinin gelişimiyle sağ beyin ve ürünü olan sezgisel bilgi yitirilmeye başlamış, aralarındaki denge bozulmuştur. Sağ beyinin özellikleri, sezgisel akıl bu çalışmayla tekrar canlanmaya başlar, insana kaybettiği yarısını bulmasının mutluluğunu verir.

  Vücut Kondisyonu
  Kendi ağırlığımızı, dengemizi ve yerçekiminin yarattığı baskıyı kullanarak, vücut çizgilerini keşfedip düzelterek, bedenin potansiyelini ortaya çıkardıktan sonra, çeşitli tekniklerle limitlerimizi zorlamak bizi enerjik, sağlıklı ve güçlü bir bedene ve tatminli ve yaratıcı bir ruha ulaştıracaktır.

  Meditasyon ve odaklanma
  Bilimsel olarak alt-beyinin keşfi konusundaki çalışmalar artmıştır. Meditatif dans alt beyine ulaşmanın en etkili yolu olan meditasyon ve odaklanma metotlarını kullanır. Beyin ve beden arasındaki uyumu yakalar, akıl vücut koordinasyonunu geliştirir. İnsanı stresten, sıkıntıdan, seçeneksizlikten ve depresyondan uzaklaştırır.

  Grup enerjisi
  Sanayi devrimi ile birlikte rekabet ve iş bölümü insanı grubundan ve tarihinden ayırmıştır. Ancak insan tek başına bir birey olarak yaşayamaz ve duygusuna ve gücüne ulaşamaz. Meditatif dans hem kişi hem de grup üzerine yoğunlaşır. Grup, enerji birleşimi ve uyum için vardır. Grup enerjisinin bireye sağladığı olumlu duygular, insanı kendi egosundan uzaklaştırması, önüne uçsuz bucaksız bir yol açar.

  NEPHES derslerinde, grup enerjisini eşi bulunmaz bir motive edici güce dönüştürür, ortak bir amaç, sağlık ve mutluluk etrafında varolan grubun zekasını tüm arınmışlığıyla ortaya çıkarır. Katılımcıların bedensel farklılıklarına tek tek yaklaşır, her sorunu inceler ve çözümler oluşturur.

  Kişi, grup enerjisinin itici ve destekleyici gücüyle, açığa çıkan kendi gücüne, köklerine, bedenine, düşünce dünyasına ve oradan evrene yansıyan görüntüsünün gerçekliğine ve uyumuna ulaşacaktır.

  Meditatif dans insanı yalnız bir birey değil, enerjinin doğa ve dünya yüzündeki tüm canlılarla paylaştığı ortak gerçeği olarak görür. İnsana hafızasının hak ettiği güveni hediye eder. O hafızada hepimizin yerini ve rengini görmek elimizdedir.


  Ve dans...
  Gezegenimizin hareketi, bizi oluşturan tüm hücre ve atomların hareketleri bir ritim ve uyum oluşturur. Bu hareketin sihrini yakalamak, onunla uyum sağlamak, dansla mümkündür. İnsanlığın en eski ortak noktası dans ve ritimdir.

  Vücut kondisyonu, grup enerjisi ve binlerce yılda oluşmuş teknik ve duyguların birikimiyle çalışma başlar. Derste öğrenilenlerin uygulamaya dönüşü ve verimi yine derste açığa çıkar. İnsana güven ve güç duygusu ve eşi bulunmaz bir tatmin verir. Doğan enerji modern dans teknikleri ile kendini yaratıcı kombinasyonlarla ifade eder. Medeni cesaret, güven ve uyum duyguları gelişir.

  Etrafımızdaki her şeyin, gezegenimizin ve tüm evrenin ortak özelliği hareket ve değişimdir; bu sonsuz dansa uyarsak yaşamı ve onun sihrini, sağlığımızı ve geleceğimizi güven altına almış oluruz.

  Hafızanın ve bilincin sırlarını çözmek, tüm tarihle ve insanlıkla paylaştığımız ortak anahtarımız olan Bedenimizle ve onu güçlendirmekle mümkündür. Unutulmamalıdır ki düşünceyi üreten bedendir ve geleceği hazırlayan düşüncedir.​   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Cevap: Karısık Danslardan Bilgiler
  teşekkürler rüyam:)
   
Karısık Danslardan Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karışık Danslardan Bilgiler

  Karışık Danslardan Bilgiler

  Dansın kaynağı İrlanda dansının solo adımlarından, İngiltere’ nin Clog Dansı' ndan ve Afrika dansından gelmektedir. 19. yüzyılda Güney Amerika’ da köleler arasında bu dansların karışımı olmuştur. Seri olarak ayak ucu ile yere vuruşlar dansın temel özelliğidir. Meditatif dans bilince açılan bir köprü. Amacımız öncelikle kendi doğamızı keşfetmek, kendi potansiyelimize ulaşmak. Şehir...
 2. dans hakkinda bilgi ,,ama ne bilgi

  dans hakkinda bilgi ,,ama ne bilgi

  Amerikalı dans tutkunları baleden break–dance'a, hora‘dan hip-hop'a değişen figürlerle kıtayı bir ucundan diğerine adımlıyor. Ana rahminde atılan ilk tekmeden, son "Yıldönümü Valsi"ne... Bedenimizin ritmine ve çevremizdeki seslere uyum gösteriyor ve her zaman dans ediyoruz. İnsanlar sözcükleri yazıya dökmeden önce dans dilini konuşuyordu... Aslında sadece bedenimizi kullanmıyor,...
 3. Dans

  Dans

  kişinin ve ev halkının ev içinde dans etmesi sevinç ve neşeye, Dans pistinde yahut başka insanların bulunduğu yerlerde eşiyle, yalnız yahut başkası ile dans etmek musibet ve hayasızlığa, Dans yorgun kimse için rahatlamaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; EEğlence, Oyun.)Bu rüyalar iyi yorulmazlar. Ancak rüyasında güzel bir yerde, çok tatlı bir müzik duyarak dans edenleri seyreden insan için bir...
 4. karısık cızgı fılm wallpaper

  karısık cızgı fılm wallpaper

  çizgi film wallpaper

Sayfayı Paylaş