1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Karnelerde Değişiklikler Yapıldı 2013

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; Karnelerde Değişiklikler 2013 haberi hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, Şubat tatiline girmemize az bir zaman kala, MEB yaptığı bir duyuruyla karnelerdeki değişikliklerden bahsetti. Eskiden beri tek tip olarak basılan karneler, artık ilk ve ortaöğretim olmak üzere iki tip olarak basılacak. İşte haberin detayları...


  < Konu Resmi..>  Daha önce karnelerde yer almayan İstiklal Marşı ve bayrak ilk kez karnelere girdi.

  Geçmiş yıllarda karnelerde sadece Atatürk resmi ve Gençliğe Hitabe yer alıyordu. Yeni karnede Atatürk resminin altına fon olarak bayrak konuldu. Karnelerdeki mevzuat kısmı çıkarıldı. Yerine ilk kez İstiklal Marşı kondu. Daha önce Atatürk, Gazi ünvanı ile karnede yer alırken yeni karnede ‘başöğretmen’ sıfatına yer verildi. Ayrıca karnelerin ön yüzünde ise okul isimlerinin yer alacağı bölüm ayrıldı.

  Karnelerin merkezden basılması uygulamasına da son verildi. İlköğretim ve ortaöğretim için iki tip yeni karne tasarlayan MEB, 2005 yılından beri merkezden basılarak gönderilen öğrenci karne ve başarı belgelerini bu yıldan itibaren göndermeyecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri hesabına öğrenci sayısını dikkate alarak karne ve öğrenci başarı belgeleri için ödenek gönderilecek. Bu para ile İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kendi karnelerini bastıracak.

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer imzasıyla gönderilen yazıda, karne parası adıyla öğrencilerden para talep edilmemesi talimatı verildi.


   
  MaWiM bunu beğendi.
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Karne parasını bizde epeydir vermiyoruz çünkü öyle bir talep de bulunmuyorlar ama eski yıllarda veriyorduk halen bu uygulama varmıymış ilginç yani:S Mersin de okulların 15 tatili bir hafta olacak diye söylenti var çünkü 2013 yaz olimpiyatları için okullar erken kapanacağından dolayı 15 tatili bir hafta yapacak diyorlar işin ilginci bu konuyu sağır sultan bile duymasına karşılık halen resmi bir belge okullara ulaşmamış acaba son dakika süprizi mi yapacaklar açıklama için merakla bekliyoruz.
   
Karnelerde Değişiklikler Yapıldı 2013 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. karne!

  karne!

  Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. "Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş..." diye düşünür ve oğluna seslenir: -"Getir bakayım şu karneyi!" -"Al baba..." Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf. -"Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce...
 2. Memurların Mesai Saatlerinde Değişiklik Yapıldı

  Memurların Mesai Saatlerinde Değişiklik Yapıldı

  Bu konu memur mesai saatleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yapılan bir düzenlemeyle memurların çalışma saatleri ile ilgili olarak yeni düzenlemeler yapıldı. Bununla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle... Bakanlar Kurulu, kamuda çalışanların mesai saatlerinde yeni düzenleme yaptı. Bundan böyle ilgili, bağlı ve ilişkili kuruluşlar "hizmet gereklerine" göre...
 3. Kpss 2013 değişiklikleri olacak mı

  Kpss 2013 değişiklikleri olacak mı

  2013 yılında KPSS sınavına girmek üzere hazırlanıyorum da acaba 2013 yılında kpssde herhangi bir değişiklik ya da değişiklikler olacak mı ?
 4. ehliyet sınavlarında nasıl değişiklikler yapıldı ?

  ehliyet sınavlarında nasıl değişiklikler yapıldı ?

  Ehliyet sınavlarında değişiklik yapılmış diye duydum.Yakında ben de ehliyet kursuna yazılacam acaba ne tür değişiklikler oldu yazarmısınız ?
 5. Ütopya yarışması'nda format değişikliği yapıldı

  Ütopya yarışması'nda format değişikliği yapıldı

  TV8'de yayınlanan ve ilgiyle izlenen yarışma programı Ütopya'da eleme sistemi değişti! Sezon başında Tv8 ekranlarında başlayan ve haftada dört gün ekrana gelen programın eleme sisteminde değişiklik oldu. Daha önceden internet üzerinden oy kullanılarak yarışmacılar destekleniyordu. Artık yarışmacılar sms yoluyla desteklenebilecek.

Sayfayı Paylaş