Kartalkayada Kayak Ve Bolu Turu Sömestre 5 Gece

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kartalkayada Kayak Ve Bolu Turu Sömestre 5 Gece
1.Gün - İstanbul - Bolu - Kartalkaya (Salı)

Siz saygıdeğer konuklarımızı buluşma noktalarımızdan alarak lüks otobüsümüzle İzmit-Adapazarı-Bolu güzergâhını takip ederek sınırsız Hey Travel Trends ikramları eşliğinde Bolu’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme süresi ardından Kartalkaya’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen konuklarımız otelimizde yol yorgunluğunu atıyor. Kartalkaya'da, eğlenceli aktiviteler de bulunabilir, otellerin kafelerinde sıcak bir kahve yudumlarken etrafı izleyebilir, teleseyijlerle zirveye çıkabilir, zirveden aşağıya doğru kayak yapmanın verdiği heyecan, tutku ile rüzgara karşı özgürce kayak yapabilirsiniz. Eğer kayak yapmayı bilmiyorsanız otellerde bulunan kayak hocalarından ders alabilirsiniz (1 saatlik kayak dersi paket fiyatımıza dâhildir). Merak etmeyin çok zor bir spor değil. Biraz istek ve dikkatle kısa zamanda öğrenebilirsiniz. İsterseniz kayak yapmak yerine rehberimiz eşliğinde, Kartalkaya'nın güzelliklerinin tadını yaşamak, beyazın ve yeşilin her tonunu görebilmek için küçük bir keşfe çıkabilirsiniz. Akşam saatlerinde kayak yapan misafirlerimizle buluşarak hep birlikte otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrasında odalarımıza dinlenmeye çekiliyoruz.

2.Gün - Bolu - Kartalkaya (Çarşamba)

Sabah kahvaltı ardından hareketle Kartalkaya’ya varıyor, tam gün kayak yapma fırsatı buluyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün - Bolu - Kartalkaya (Perşembe)

Sabah kahvaltı ardından hareketle Kartalkaya’ya varıyor, tam gün kayak yapma fırsatı buluyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama.

4.Gün - Bolu - Beypazarı (Cuma)

Sabah kahvaltı ardından hareketle;

1.Altertanatif: Son dönemlerin gözde kasabası, Osmanlı mimarisinin tümüyle korunduğu ve yaşam tarzlarını olduğu gibi koruyan insanların yaşadığı ve üretim yaptıkları gözde beldemiz Beypazarı’mıza geliyoruz. Önce Hıdırlık Tepesi’nden etrafı temaşa ediyor, daha sonra 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı’nı keşfetmeye çıkıyoruz. Kurşunlu Cami, İncirli Cami’yi ziyaret ediyoruz. Gümüşçüler Çarşısı’ndaki Telkari takılardan Suluhan’daki havuç lokumuna kadar yöresel ürünler, zanaatkârlar, konaklar, Alaattin Sokağı ve canlılık başımızı döndürüyor. Hacı Bostan Konağı, Hacı Üstün Konağı, Taş Mektep gibi restaurant haline getirilmiş işletmelerde “İnce takım” diye adlandırılan yöresel yemekler ve özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavası iştahımızı kabartıyor. Fırınlardan akşam çaylarımızla birlikte tatmak ve eve götürmek üzere bu beldeye özgü tereyağlı Beypazarı kurusu aldıktan sonra buradan ayrılıyor ve İnözü Vadisi’ni de tanıdıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yöresel müzikler eşliğinde aldıktan sonra odalarımıza çekiliyoruz.

2.Altertanatif: Bugünü Kayak yapmak için ayırmak isteyen konuklarımızla Kartalkaya’ya çıkarak Kayak Keyfini doyasıya yaşıyoruz.

5.Gün - Göynük - Mudurnu (Cumartesi)

Sabah kahvaltı ardından hareketle;

1.Altertanatif: Kaynak suları ile ünlü Çubuk Gölü’nde fotoğraf molası verdikten sonra cennet güzelliklere sahip Sünnet Gölü’nü tanıyoruz. Daha sonra ''Kentsel Sit Alanı'' olarak ilan edilen 127 adet sivil tarihi mimari dokuyu içinde bulunduran Göynük'te 1922 yılında yapılan Zafer Kulesi’ni, Fatih Sultan Mehmet'in hocası Türk İslam büyüğü Akşemsettin’in Türbesi’ni, Süleyman Paşa Camii’ni görüp yörenin ünlü atom kuru fasulyelerinden de alabileceğimiz alışveriş ve yemek molamızdan sonra bir başka tarihi beldemiz olan Mudurnu’ya geliyoruz. 173 adet tarihi değeri yüksek mimari yapısı ile ''Kentsel Sit Alanı'' ilan edilen, geçmişten gelen Ahilik kültürünün halen devam ettiği tipik bir Türk kasabası olan ve ipek yolu üzerinde bulunan Mudurnu’da tarihi Yıldırım Beyazıt Külliyesi’ni (cami, medrese, tekke, zaviye, imarethane ve hamamdan müteşekkil), Kanuni Sultan Süleyman Camii’ni, 18.yy'dan kalma tarihi Mudurnu konaklarından Armutçular Konağı’nı, Keyvanlar Konağı’nı, Demirciler Çarşısı’nı tanıyıp, panoramik gezimiz esnasında bölgenin mistik havasını soluyor, ardından otelimize dönüyoruz.

2.Altertanatif: Bugünü Kayak yapmak için ayırmak isteyen konuklarımızla Erciyes’e çıkarak Kayak Keyfini doyasıya yaşıyoruz.

6.Gün Göynük - Akçakoca - İstanbul (Pazar)

Sabah kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve renkli bir dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Abant Gölü

kenarında bulunan yöresel köy ürünleri tezgâhlarından yapacağımız alışveriş molası ve burada vereceğimiz

serbest zaman sonrasında (dileyenler ata binip fayton ile gezinti yapabilir) Karadeniz’in gözde kasabası

Akçakoca'ya hareket ediyoruz. Ceneviz Kalesi, Aktaş Şelalesi, Fakıllı Mağarası, Cumayeri,

Mehmet Arif Köşkü ve özel bir mimariye sahip, bazıları restore edilmiş, bazıları ise orijinal yapısıyla Akçakoca’nın merkezinde bulunan görülmeye değer Tarihi Akçakoca Evleri’ni gezdikten sonra

Tem yolu üzerinden İstanbul’a ulaşıp siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve yeni turlarımızda sizleri

tekrar aramızda görmek umuduyla vedalaşıyoruz.
Telefon : 0212 291 85 85
kaynak.frmpaylas
 
Üst