1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Karuna Kİ Nedİr?

  Konu, 'Reiki' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  ki nedir karuna reiki nedir melek enerjisi Karuna Ki,Merhamet Enerjisi yada daha uygun bir şekilde 'Merhamet Enerjisinin Yolu' anlamına gelir. İyileştiren ve yaratılışın merhametini bütün yaratılanlara dağıtan bir enerjidir.
  Karuna Ki kalp merkezli bir iyileştirmedir. Burada bunun bir din olmadığı açıkça ortaya konulmalıdır. Bu bir iyileştirme yöntemidir ve merhameti işlemek için hazırlanmış bir meditasyon uygulamasıdır. Sevgiyi ve merhameti dağıtmak her zaman yapmaya değer harika bir çalışmadır.
  Karuna Ki'nin Reiki enerjisinden daha güçlü olduğuna dair hiç bir iddiası yoktur. Karuna Ki sadece bir şifa sanatıdır ve uygulamacıların deneyimleriyle her geçen gün geliştirilmektedir.
  Karuna Ki, Karuna Reiki'den farklı bir kulvardadır. Sembolleri büyük ölçüde aynı olsa bile şifaya yaklaşımı ve uygulamaları farklıdır.
  Karuna Ki'nin kendine özel meditasyonları bulunmaktadır ve bu meditasyonlar şifa enerjisini arttırıcı etkiler yapmaktadır.
  Birinin gerçekten iyileştirilmesi sadece mükemmel sevgiyle mümkündür.Karuna Ki'nin de temel amacı bu mükemmel sevgiye ve merhamet enerjisine bağlanmak ve bu şekilde şifa kanalı haline gelebilmektir.
  Karuna Ki'yi isteyen herkes öğrenebilir, Usui Reiki gibi herkese açıktır. Karuna Ki sistemi,markalardan,kayıtlardan,çatışan bağlılıklardan ve dış kontrollerden bağımsızdır. Bu sistemin öğretmenleri kendilerinin bireysel öğrencilerinin ihtiyaçlarına uyacak tarzda gördükleri yeni materyaller eklemekte serbesttirler.


  KARUNA Kİ VE USUİ REİKİ

  Karuna Ki Usui Reiki'den üstün olduğunu iddia etmemektedir. Usui Reiki uygulayıcıları için onun enerjisinin hissedilişi farklıdır. Bir şifa çalışmasında hangisinin daha etkili olduğu yada kullanılması gerektiği size söylenemez. Ancak buna sezgilerinizle siz karar verebilirsiniz. Benim şahsi deenyimlerim önce Usui Reiki ile bir şifa çalışması yapıp daha sonra uygun gördüğüm şekilde Karuna Ki sembolleri yada yöntemleriyle çalışmayı sonlandırmanın çok etkili olduğu göstermektedir.
  Özellikle bir kanser vakkasında standart Usui Reiki uygulamasından sonra ur bulunan bölgeye Halu ile enerji göndermek daha sonra kalp bölgesinde Heart'ı kullanmak ve en son topraklanma için ayak altlarında Rama kullanmak son derece etkili olacaktır. Karuna Ki eğitimi aldıktan sonra nasıl bir uygulama yapacağınıza siz karar verebilecek seviyeye geleceksiniz.
  Bir şifa seansında sadece Usui Reiki ile çalışabileceğiniz gibi sadece Karuna Ki ile çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Yada her ikisiyle birlikte bir çalışma yapabilirsiniz. Bu sezgilerinizle vermeniz gereken bir karardır.Karuna Ki eğitiminizde bu kararı almanız konusunda size yardımcı olacaktır.


  KARUNA Kİ EĞİTİMİNDE NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

  Karuna Ki'nin 13 sembolünü ve bu sembollerin kullanım alanlarını öğreneceksiniz.

  Karuna Ki'nin 4 farklı meditasyonunu ve bu meditasyonlarla şifa kanalınızı nasıl geliştireceğiniz öğreneceksiniz.

  Hasta bir kişinin vücudunu tarayarak sorunu bölgeyi bulmayı öğreneceksiniz. Ayrıca uzaktaki kişilerinde vücudunu tarayarak sorunlu bölgeyi bulmayı öğreneceksiniz.

  Mudaları ve mudraların şifa seansında ve meditasyonda kullanımını öğreneceksiniz.

  Karuna Ki ile yakından yada uzaktan nasıl şifa çalışması yapacağınızı ve başka insanlara ve kendinize nasıl iyileştirici enerji göndereceğinizi öğreneceksiniz.


  KARUNA Kİ SEMBOLLERİ VE KISACA KULLANIM ALANLARI

  ZONAR: Çalışmalarda ilk başta kullanılır ve acıyı azaltmaya yardım eder. Hücresel boyuttaki travmaları tedavi eder.

  HALU: Zonardan daha yüksek boyutlarda ve seviyelerde çalışan bir semboldür. Sorunlu olan bölgeye ışır ve şifa enerjisini bu noktaya ışınlar. Bilinçaltındaki negatif paternleri ve blokajları çözer.

  HARTH: Duygusal sorunların iyileştirilmesinde kullanılır. Yaşama güzellik,denge ve ahenk verir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak içinde kullanılır.

  RAMA: Topraklanmada ve yeryüzü enerjisi ile bağlantı kurmada kullanılır.Alt chakralarda kullanımı çok etkilidir. Alt chakralarla üst chakralar arasında denge sağlar. Kristalleri ve odayı da temizlemekte kullanılır.

  GNOSA: Yüksek benliğimizle bağlantı kurmamızı sağlar. Ruhsal ve mistik bilgiye ulaşmak için kullanılır.

  KRİYA: Denge sağlamak ve farkındalığı arttırmak için kullanılır. Hafızayı geliştirici ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı etkisi vardır. Düşünceleri harekete geçirtir ve aksiyon sağlar.

  IAVA: Şartlanmalarımızdan kurtulmamıza yardım eder ve farkındalığımızı arttırır. Gezegensel iyileşme içinde kullanılır. (savaş,sel,deprem vs...)

  SHANTİ: Geçmişe takılıp kalmamızı engeller,şimdiki zamanda uyumlu yaşamamızı sağlar,kendimiz için hazırladığımız geleceği açığa çıkarır.

  OM: Evren fonksiyonlarını bir bütün olarak temsil eder. Hayatlarımıza bütünlük getirir. Havayı temizleme,stabilize etme ve kesinleştirmede kullanılır. Işık getirir,temizler ve koruyucu etki yapar.

  DUMO: Bütün chakralarla bağlantı kurar ve onları açar ve kundalini ateşinin akışını sağlayan merkezi kanalize eder.

  USUI DAİ KO MYO: Her chakranın,merkezin ve bedenin ve zihnin birleşimini canlandırır. Bütün hastalığın ruhsal bedenlerde oluşan bulutlardan geldiği düşünülür ve Dai Ko Mi ruhsal bedeni temizler ve iyileştirir.

  TİBETAN FİRE SERPENT: Meditasyon veya iyileştirmede daha çok denge ve yenilik için kullanilabilir.

  RAKU: Uyumlama esnasında kullanılan bir semboldür. Master ile öğrencisinin auratik alanlarını ayırmak için ve hara çizgisini aktive etmek için kullanılır.


  KARUNA Kİ MEDİTASYONLARI

  Karuna Ki'nin 4 çeşit meditasyonu vardır.

  İlk Karuna Ki meditasyonu iyileştirme kanalını kuvvetlendirmeye,kişisel Chi'yi yükseltmeye ve benliği iyileştirmeye odaklanmak için özel nefes almayı kullanan bir aktivitedir.

  İkinci Karuna Ki meditasyonu merhamet enerji üzerine meditasyon yapmaktır.Meditasyon merhametinizi tüm everene yaymanızı da sağlar.

  Üçüncü Karuna Ki meditasyonu sembollerdir. Karuna sembolleriyle meditasyon,sembollerle bağlantının gelişimini sağlar ve böylece sistemin tabanı olan merhamet, kalp bağlantısı da gelişir.

  Dördüncü Karuna Ki meditasyonu tonlama kullanmadır. Bu uygulama Karuna Ki meditasyonunun ilk tipinde de etkileri değiştirmek veya artırmak için kullanılabilir.

   
Karuna Kİ Nedİr? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kar nedir...

  kar nedir...

  "Kar donmuş su buharı parçacıklarından oluşur. Bunlar havadan buz kristalleri ya da kar taneleri biçiminde düşer . Kar taneleri gerçekte buz kristali kümeleridir . Havadaki sıcaklık donma noktasına geldiğinde, su buharı yoğunlaşarak bir toz parçasının çevresinde buzlaşır ya da çok küçük bir buz kristali biçimini alır . Buz suyun katı ya da kristalli halidir . Saydam, renksiz, kokusuz ve...
 2. ablalık ne ki ??*

  ablalık ne ki ??*

  içimdekilerr... içim o kadar dolu kii bunları hep dertleşmekten konuşmktn kaçmış biriyim..çünkü hep güçlüü oldum aslında benimki güçsüzün güçlü olması gibi bişey...ben 20 yaşımdayımm dünyalar tatlısı bakmaya kıyamadıgım gözünden damla yaş döküldüğünde damarımdan kan cekilir gibi sevdiğim bir kardeşim varr...hemofil hastasıı 18 yaşında ve tam 18 yıldır bu hastalıkla...hanii keşke hasta olsa...
 3. bilemedim ne desem ki ~

  bilemedim ne desem ki ~

  Buraya gelmekle iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorumm şöle bir baktımda herkes benden fazlasıyla büyük hepiniz ablamsınızz... :D ama umarım iyi bir seçim yaptım buraya gelmeklee:uhu: :D Ben Sevgi.. :)
 4. Kim nedir bilinemez ki?

  Kim nedir bilinemez ki?

  deniz deniz resimleri kayık kim, nedir, bilinmez, can, dundar, konularini incelemektesiniz Sevgili Melekler, Unlu Yazar Can Dundar' in cok guzel bir yazisini sizlerle paylasmak istedim... Geçen gün çok sevdiğim bir yakınım: - Acaba ben açık denizlere özendiğim halde sığ kıyılardan ayrılmaması gereken küçücük bir kayık mıyım, diye soruyordu. Bu soruyu düşünmüş az insan vardır yeryüzünde....
 5. Karın Bölgesinde Ki Yağlar Eritmek İçin!

  Karın Bölgesinde Ki Yağlar Eritmek İçin!

  karın bölgesinde ki yağlar karın bölgesinde ki yağları eritmek için karın bölgesinde ki yağlanma için Aşağı yukarı herkeste aynı sorun var melekler :) Karın bölgesinde ki yağlar. Diyet yaparsınız, spor yaparsınız yine de kurtulamazsınız. Öncelikle şunu belirtelim ki karın bölgesinde ki yağlar sadece diyet yapmakla geçmez. Spor da yapmalısınız ama öyle günlük yürüyüşlerle olmaz. Sırf karın...

Sayfayı Paylaş