Kaşlar nasıl boyanmalı?

Uzman SühaN

Administrator
Kaşlar nasıl boyanmalı?
Kaşı şekillendirdikten sonra tarağın bir tarafıyla tarayıp bir tarafıyla da yumuşak bir el hareketiyle de kısalar ve uzunlar ortaya çıkartılır. Daha sonra da makas kullanılacağı için kaşlar fırçayla taranarak boyutlarının ve yönünün ayarlanması gerekir.


Bir fırça da kaşı şekillendirdikten sonra kullanılır. Kaşta eğer boşluklar var ise ve araların bir boyayla boyanması gerekiyor ise böyle bir işlemde ince uçlu bir fırça kullanılması gerekir. Bu da herhangi bir fara dokunarak – açık veya koyu kahverengi olabilir – ve kaş rengiyle doğru orantılı olarak kullanılması gerekir. Dolayısıyla küçük miktarlarda fardan alındıktan sonra üflenir ve kaşın tersinden (kaşların çıkış yönüne doğru yapılmamalı) kıl köklerine nüfuz edecek şekilde hafif hafif yapılmalıdır.

7.jpg


Böyle bir uygulamada özellikle de doğru renk kullanıldığında mükemmel sonuçlar ile doğal güzellik sağlanabilir. Eğer fırça kaşın çıkış istikametinde uygulanır ise boya çok belirgin olacağında kaşınıza çizilmiş gibi bir izlenim verir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir.

KAŞ BOYAMA FIRÇASI NASIL OLMALIDIR?

Kaş boyamak için kullanılan fırçanın tüylerinin çok yumuşak ve biraz uzun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kısa boyutta tüye sahip olan fırçalar kullanılırsa sonuç doğru ve güzel olmaz. Boyayı tene daha çok geçirir. Bu nedenle boya yapılacağı zaman yumuşak ve uzun tüylü fırça kullanılması tercih edilmelidir.

Kaş boyarken doğallığı yakalamak için mutlaka kullandığınız kalem ile kaş ve ten renginizin uyumlu olmasına dikkat edin. Beyaz tenli ve sarışın olanlar açık kahve ve gri tonlarını, esmer olanlar ise siyah ve koyu kahve tonlarını tercih etmelidir. Bir ton koyu ya da açık renkte kalem kullanmanız yapmacık (doğal olmayan) görüntü oluşturabilir. Kaş kalemi ile kaşlarınızdaki boşlukları boyayarak daha kalın kaşa sahip olabilir ve kaşlarınıza istediğiniz kıvrımı vererek kaşların daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kaşlarınızı boyamadan önce kaşın etrafına pudra ile çerçeve oluşturun. Boşlukları belirginleştirmek ve kaş tüyleri üzerinde biriken pudradan kurtulmak için fırça ile tarayın. Kaş boyama kalemi ile kaşınıza vermek istediğiniz şekli çizin. Çizgilerrin çok belirgin olmaması için kalemi fazla bastırmayın.

Kaş kalemini dik bir şekilde sürmek koyu belirgin çizgilerin oluşmasına neden olacağından yatay hareketlerle boşlukları doldurun. Kaşlarınızın doğal şeklini bozmadan yumuşak hareketlerle kaşınızı boyayın. Kalemle sert vuruşlardan kaçının. Kaşlarınızdaki kıllar çok inceyse kalemin üzerine kaş farı kullanarak daha dolgun görünüm elde edebilirsiniz. Kaş boyama işleminiz bittikten sonra kaşın dışına taşan boyayı pamuk ya da kulak temizleyici çöp yardımıyla silerek temizleyin.
 
Üst