1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

Kayısılı Tart nasıl yapılır

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kayısılı Tart

Malzemeler;

Fındıklı Tart Hamuru için: 250 gr Toz findik, 175 gr margarin, 175 gr un , 140 gr pudra şekeri, 2 adet yumurta sarısı, 1/2 adet limon, 1 çay kaşığı tarçın

Sos için: 400 gr kayısı marmeladı

Fındıklı tart hamuru için limon rendelenir ve suyu sıkılır. Limon suyu ve rendesi diğer malzemelerle birlikte karıştırılır, hamur istenilen kıvama gelinceye kadar elde yoğrulur. 30 dakika dolapta dinlendirilir. Hamur merdaneyle açılır, tart kalıbına yerleştirilir ve hamurun fazlası alınır, üst yüzey süslemesi için saklanır. Tart hamurunun içi kayısı marmeladı ile doldurulur. Artan hamur tırtıllı kesici yardımıyla gösterilen şekilde kesilir. Kesilen tırtıllı hamur şeritleri ile tartın üzerine şekiller verilir. 180 C'lik fırında 35-40 dakika pişirilir.

Kayısılı Tart nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayısılı Tart tarifi

Kayısılı Tart tarifi

Kayısılı Tart Kayısılı Tart "Fındıklı tart hamuru için limon rendelenir ve suyu sıkılır. Limon suyu ve rendesi diğer malzemelerle birlikte karıştırılır, hamur istenilen kıvama gelinceye kadar elde yoğrulur..." Kayısılı Tart Malzemeler; Fındıklı Tart Hamuru için: 250 gr Toz findik, 175 gr margarin, 175 gr un , 140 gr pudra şekeri, 2 adet yumurta sarısı, 1/2 adet limon, 1 çay...
  2. Kayısılı Pilav nasıl yapılır resimli

Kayısılı Pilav nasıl yapılır resimli

Kayısılı Pilav nasıl yapılır Kayısılı Pilav yapılışı Ben Ağrı'da yemiştim. Nedense Ağrı'lılar kayısıyı çok seviyor ve misafirleri için özel bir yemek olarak pişiriyor. Kimi zaman kayısıyı kavurup pilavın üzerine yerleştiriyor, kimi zamanda et kavurması gibi yiyor. Sevgili Melek'ler. bende size bu kayısılı pilav tarifini sunmak istedim. Değişik bir lezzet arayanlar için, cidden de muhteşem...
  3. Resimli Kivili Bisküvili Tart yapılışı

Resimli Kivili Bisküvili Tart yapılışı

Resimli Kivili Bisküvili Tart Tarifi , Kivili Bisküvili Tart Tarifi , Merhaba Sevgili Melek'ler ve yeni lezzetler keşfetmek isteyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda sizlere damaklarda tat bırakacak olan Kivili Bisküvili Tart tarifini veriyoruz. Malzemeler: Hamur için; 30 adet pötibör bisküvi 150 gr bitkisel margarin 2 çay kaşığı toz tarçın 3 yemek kaşığı soğuk su Üzeri için; 4 su...
  4. Resimli Kayısı Marmelatlı Tart Yapılışı

Resimli Kayısı Marmelatlı Tart Yapılışı

Kayısı Marmelatlı Tart nasıl yapılır Resimli Kayısı Marmelatlı Tart Yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve yeni lezzetler keşfetmek isteyen tüm misafirlerimize, Kayısı Marmelatlı Tart tarifini sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz. Kayısı Marmelatlı Tart yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 paket margarin 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 4,5 su bardağı un...
  5. Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifi Resimli yapılışı

Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifi Resimli yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizden Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifini biliyorsanız bana da yazmanızı rica ediyorum lütfen Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye yapılışını yazın!

Sayfayı Paylaş