1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.451
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  kaynana dünyanın heryerinde kaynanadır:))

  Konu, 'Kadınca' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Geleneksel aile kurumuna büyük önem ve değer vermesiyle tanınan İtalya’da evlilikler, kaynanalar yüzünden çatırdıyor. İtalya’da her 10 evlilikten 3’ü kaynana eziyeti yüzünden yıkılıyor.
  EURES adlı araştırma enstitüsü tarafından yapılan bir çalışmaya göre, İtalya’da her dört dakikada bir, bir boşanma vakası yaşanıyor. İtalya’da 2000 yılına kıyasla 2002’de yüzde 45’lik bir artış gerçekleşti ve boşanan çift sayısı 50 bin 828 oldu. Genç yaşta evlenme, para konusunda anlaşmazlık, yeni biriyle tanışma, başlıca ayrılık nedenleri olarak sayılırken, 10 evlilikten 3’ünün kaynana eziyeti ve İtalyan erkeklerinin annelerine aşırı bağlı olmasından ötürü sona ermesi dikkat çekiyor.

  KÜÇÜK ÇOCUK MUAMELESİ

  Yetişkin oğullarına küçük çocuk muamelesi yapan, gelinlerini beğenmeyen ve yeni evli çiftlerin iç işlerine sıklıkla müdahale eden İtalyan kayınvalideler, ülkedeki evlilik kurumunu zorluyor. Milanolu psikolog, Dr. Annamaria Cassanese, bu durumun Akdeniz kültürüne has bir olgu olduğunu söyleyerek "Oğularının düğününde ağlayan İtalyan analarının gözyaşları sevinçten değil, oğullarının başka bir kadını seçmesinden dolayı yaşadıkları keder ve kıskançlıktan kaynaklanıyor" diyor.

  İki aşırı örneğe dikkat çeken Dr. Cassanese, birinci grup kaynanaların yaşlanmayı içine sindiremediğini ve gelinlerini "rakip" olarak görme eğiliminde olduğunu belirtti. Dr. Cassanese, ikinci gruba dahil ettiği kaynanaların ise aileleri için "saçını süpürge ettiğini" ve bu yüzden evlatlarından karşılık beklediğini söylüyor. Dr. Cassanese, "Mammoni" tabir edilen ve 30-40 yaşlarına kadar ebeveynleriyle beraber yaşayan İtalyan erkeklerinin eşlerinden de aynı muameleyi beklemesinin evlilikleri zora soktuğunu sözlerine ekliyor.

   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.116
  Beğenilen Mesajlar:
  1.154
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: kaynana dünyanın heryerinde kaynanadır:))
  malesef bazı anneler böyle..ortada bir erkek varsa asla paylaşmak istemezler.ben çevremde çok şahit oldum..tek erkek ewladı olan annelerde özellikle bu yaşanıyor.aslında hastalık bence..insan ewladının mutlu olmasını istemezmi..elbette bir bayanla mutlu olacak.ama o bayan asla anne olamaz tabiki:)
   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: kaynana dünyanın heryerinde kaynanadır:))
  Zor ya öyle insanlarla uğraşmak. Allah kimsenin başına kendine rakip kaynana vermesin.
   
 4. ms_enemy

  ms_enemy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.578
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: kaynana dünyanın heryerinde kaynanadır:))

  kaynanaaa işte.. hepimiiz günün birinde olucaz ama:)
   
kaynana dünyanın heryerinde kaynanadır:)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kaynana dili

  kaynana dili

  (Kaktüs / Opuntia / Cactus / Cactus opuntia) Atlasçiçegigiller familyasindan bir çesit bitkidir. En önemli türü Hind inciri (Opuntia leucotricha) dir. “Nopal zamki” elde edilir. Kullanildigi yerler: Dizanteri ve ishali giderir. alıntıdır
 2. kaynana çeşitleri...

  kaynana çeşitleri...

  kaynanaya nasıl davranmalı Asabi Kaynanalar: Anlaşılması en zor tiplerdendir. Söylenen her sözün altında bir art niyet ararlar. Her zaman sorun çıkarırlar. Çözümlerinde kaba kuvvete bile başvurabilirler. Neye kızdıkları, neye sevindikleri pek belli olmaz. Yardımsever Kaynanalar: Her durumda birilerine yardım eden kaynanalardır. Yardımseverlik adına her şeyi yapabilirler. Hastanelerde...
 3. kaynata ve kaynana

  kaynata ve kaynana

  merhaba meleklerim,ben nişanlıyım bu yaz evleneceğim kaynanam ve kaynatamla ilgili bir durumla size danışmak istiyorum.şu an için her şey yolunda gidiyor bana değer verdiklerini görüyorum arıyorlar beni hal hatır soruyorlar ama benden de aynı şekilde sürekli ilgi bekliyorlar her 2 güne bir aramamı istiyorlar.telefonda sürekli bir ay kalırız misafir olarak surat asarsan ertesi gün gideriz yok...

Sayfayı Paylaş