1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kaynana kullanma klavuzu

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Gelinlere müjde! Artık kaynananızın sevgisini kazanabileceksiniz. Nasıl mı? Kaynana sorunu niçin bu kadar önemliydi? İki yıldır bu sorunun yanıtını arayan Gülşah Özdemir, çalışmasını "Semra Hanım Sendromu İçin Kaynana Kullanma Kılavuzu" adlı kitapta topladı ve kaynana ile ilgili akla gelebilecek her konuya parmak bastı. Bir de kaynanaları kullanma kılavuzu hazırladı. İşte her geline lazım tüyolar:
  Kaynana sendromunu nasıl yenersiniz?
  1- Kaynananızın ayarıyla oynamayınız
  Yatma, kalkma, dantel işleme, dedikodu yapma, tv dizisi izleme ve diğer kaynanalarla buluşma ayarlarına asla karışmayınız.
  2- Ses ayarını yükseltmeyiniz
  Kaynananızın ses ayarı bir defa bile kontrol dışı bir şekilde yükselirse artık düzenlemek mümkün değildir. Sesini yükseltmesi için fırsat vermeyiniz.
  3- Test sürüşü yapınız
  * Kaynanayla karşılaşmalar ilk bir hafta sadece evde gerçekleştirilmelidir.
  * Kaynanaya rahat bir edayla sorular sorulmalı, cevapları da bazen yüzüne bakarak bazen bakmayarak dinlenmelidir. Her durumda vereceği tepkileri ölçüp ona göre strateji geliştirilmelidir.
  * Kaynana anlaşılmayan bir şey söylediğinde asla 'anlayamadım' gibisinden bir ifadeyle cevap verilmemelidir. Bu söz ileride "beyinsiz, aptal gelin" nidaları olarak size geri dönebilir.
  * Kaynanaya alışma dönemi, onunla yaşama döneminin test sürüşüdür, siz gaza basın ve onu frene basmaya mecbur bırakın.
  4- Sık sık servise uğramasını sağlayınız
  Eşiyle beraber romantik filmler izlemeye teşvik edin. Kocası ölmüş ise komşu kadınları devreye sokarak koca bulma faaliyetlerine başlayın.
  En iyi sonuç için topraklı priz!
  * Kaynanalarla yapılan sohbetlerde ani ve sert hareketlerden sakınınız. Çünkü bu tür hareketler muhatap için 'kaşınıyor' izlenimi verebilir. Yavaş ve sakin olun..
  * Dağınık bir ev, pasaklı elbiseler size 'ilgisiz ve nankör kedi' sıfatıyla geri döner.
  * Kaynananıza onun değil, oğlunun hayatını paylaşmaya geldiğinizi hissettirin.
  * En iyi sonucu topraklı prizde verirler. Yani Bağı bahçesi olan bir ev, olmazsa balkonda bitki yetiştirerek stres atmasına olanak sağlayın.
  * Onlara sık sık torun sevinci yaşatmalısınız. Zira her torun en az 1 yıllık barış çubuğunun ateşini yakar.

   
Kaynana kullanma klavuzu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kaynana kullanma kılavuzu her eve lazım

  Kaynana kullanma kılavuzu her eve lazım

  Gelinlere müjde! Artık kaynananızın sevgisini kazanabileceksiniz. Nasıl mı? Kaynana sorunu niçin bu kadar önemliydi? İki yıldır bu sorunun yanıtını arayan Gülşah Özdemir, çalışmasını "Semra Hanım Sendromu İçin Kaynana Kullanma Kılavuzu" adlı kitapta topladı ve kaynana ile ilgili akla gelebilecek her konuya parmak bastı. Bir de kaynanaları kullanma kılavuzu hazırladı. İşte her geline...
 2. peeling yapma klavuzu

  peeling yapma klavuzu

  Peeling cildi ölü hücrelerden, ufak kırışıklıklardan arındırarak cildi temizleme, yenileme işlemidir. Bu yazımdan ev koşullarında, elinizin altındaki malzemeleri kullanarak nasıl peeling maskeleri hazırlayabileceğinizi anlatacağım. Ama önce gelin, cildinize peeling uygulamadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna bir az değinelim. Peeling yapma kılavuzu 1. Yüz peelingi için...
 3. Kaynana kullanma kılavuzu

  Kaynana kullanma kılavuzu

  kaynanamı sevmiyorum kayınvalideye güzel sözler kaynanadan nasıl kurtulunur kaynana ile ilgili sözler kaynanamdan nasıl kurtulurum evet kızlar kaynanamı sevmem :n028: peki sizler sizin kaynananız hangi gruba giriyo bakim:piha::piha: ASABİ KAYNANALAR Asabi Kaynanalar: Anlaşılması en zor tiplerdendir. Söylenen her sözün altında bir art niyet ararlar. Her zaman sorun çıkarırlar. Çözümlerinde...
 4. Twitter Kullanma Klavuzu

  Twitter Kullanma Klavuzu

  twitter dan nasıl çıkılır twitterdan nasıl çıkılır retweet silinir followers silinir twitterdan çıkarım Twitter son zamanlarda özellikle ünlülker arasında çok rağbet gören sosyal bir paylaşım sitesi.Facebook'u çözdük ama Twitter daha yeni olduğu için bi çoğumuz bu konuda bilgisiz.Mesela ben .:)Twitter hesabım var ama açıkçası ne olduğunu bile unuttum.Nasıl kullacağımı da anlamamıştım...

Sayfayı Paylaş