1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kazaya Ergenekon bulaştı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Yazıcıoğlu'nun ölümünün ardından sular durulmuyor. Kazayla ilgili şüphelere her gün bir yenisi ekleniyor. Yeni iddia Ergenekon'un gizli tanığı olması...

  [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]BBP’li yetkililerin suikast iddialarının ardından şok bir iddia daha gündeme geldi. Helikopter kazasında ölen Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ergenekon savcılarına bilgi ve belge sağladığı öne sürüldü. Fethullah Gülen de suikast imasında bulunmuş, “Kurcalamak gerek” demişti.

  ERGENEKON SAVCILARINA BİLGİ VERİYORDU
  [/FONT]
  [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]8 gün önce Kahramanmaraş’ta düşen helikopter’de hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Enkaza 3 gün boyunca ulaşılamaması ve kazadaki bazı şüpheler üzerine BBP’li yetkililer suikast iddiasını ortaya atmış, Fethullah Gülen de suikast imasında bulunmuştu. Kanal D’ye ulaşan bir bilgi ise şok etkisi yarattı. Bu bilgiye göre Muhsin Yazıcıoğlu, Ergenekon savcılarına bilgi veriyordu. İddialara göre Yazıcıoğlu bilgi vermekle kalmamış, çeşitli belgeleri de soruşturma savcılarına iletmişti. Üstelik bu bilgi belge trafiği defalarca tekrarlanmıştı. Savcılar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun sık sık ifadesine başvurmuş, bilgi ve belge almıştı.[/FONT] [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Yani Yazıcıoğlu, bir anlamda Ergenekon’un gizli tanığıydı.

  GÜLEN 'KAZA ŞÜPHELİ' DEMİŞTİ

  Fethullah Gülen, ABD’den HERKUL.ORG sitesine yaptığı açıklamada Orgeneral Eşref Bitlis’in helikopter kazasıyla ölümü ile BBP liderinin ölümü arasında ilişki kurmuştu: “Yazıcıoğlu örnek bir Anadolu insanı. Anadolu insanı belli bir dönemde İslam’a ve Türk dünyasına karşı gelen şer güçlere karşı koydu. Kendisinin başına da dört-beş defa sürpriz trafik kazası gelmiş ve onları atlatmaya çalışmış. Bir yönüyle şüphelenmek lazım. Her şeyi kurcalamak lazım. Bu helikopter nasıldır? Niye böyle bir şeye itildim, neden ille bununla götürülmek istendim?”
  [/FONT]
  [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]HELİKOPTERE KİM YAKIT DOLDURDU?
  [/FONT]  Kazanın ilk dakikalarında “suikast” ihtimalini gündeme taşıyan BBP Kahramanmaraş Çağlayancerit Belediye Başkan Adayı Mustafa Çolak, “Helikopterin nereye gittiği, bu süre içerisinde helikopterle kimlerin ilgilendiğinin ayrıntılı bir şekilde incelenmesini” istemişti. Dün konuşan Çolak, suikast iddiasında ısrarlı: “Helikopter saat 13.10’da Çağlayancerit’teki spor sahasına inip, Yazıcıoğlu ve beraberindekileri indirdikten sonra hiç beklemeden yakıt ikmali yapmak için gitti. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın verdiği bilgiye göre helikopter Kahramanmaraş Havalimanı’na gidip burada 230 litrelik yakıt ikmali yapıp, geri döndü. Ve Muhsin Başkan ile beraberindekileri alıp havalandıktan kısa bir süre sonra da düştü. Helikoptere kim yakıt ikmali yaptı? İkmal yapılırken pilot helikopterin içinde miydi, yoksa inip bir yerlere mi gitmişti? İkmal yapıldığı sırada helikoptere yaklaşan kimse oldu mu? Helikopter kablolardan oluşan bir iç aksama sahip... Belki birileri kablonun birini kesmiş, bir akmasını sökmüştür. Bu konuların aydınlatılması lazım.” Çolak aramaların ısrarla ters yönde yapıldığına da dikkat çekti:

  ERGENEKON'UN İŞİ OLABİLİR

  “Güney’den Kuzey’e doğru aranması gerekiyordu. Oysa Keş Dağları’nın Kuzeyi arandı. Biz kesinlikle Muhsin Başkan’ın suikasta kurban gittiğine inanıyoruz. Tıpkı Eşref Bitlis gibi” dedi. Yazıcıoğlu’na kimin suikast yapmış olabileceği sorumuz üzerine ise Çolak, “Ergenekon ya da sol örgütlerin yapmış olması muhtemeldir” dedi.

  4 ÖNEMLİ KUŞKU


  [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]BOZOK: 4 ÖNEMLİ KUŞKU

  BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok da dün Habertürk gazetesine yaptığı açıklamada “Helikopterin düşmesi kaza değil suikasttır” diyerek 4 önemli kuşkusunu dile getirmişti:

  1-LAPTOPU ÇALINDI: Bozok: “Olaydan önce Yazıcıoğlu’nun, evinin üst katında bulunan diz üstü bilgisayarı çalındı, sonra bahçeye bırakıldı. Genel Başkanla ilgili her türlü bilgiye bu bilgisayardan ulaşıldı.”

  2- VALİ NASIL BİLİYOR?: “Kazadan hemen sonra Kayseri Valisi ’Kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Hastaneye götürülüyor’dedi. Bu ifade kurtarma çalışmalarını yavaşlattı. O bilgi valiye nereden geldi?”

  Yazıcıoğlu’ndan liberal ve sol aydınlara davet

  3-İHBAR ALMIŞTIK: “15 gün önce genel başkanımıza suikast ihbarı almıştık, ancak doğrulatamamıştık. ”

  4- NASIL ULAŞILAMADI: “Yüksek teknolojiye rağmen enkaz 48 saat sonra bulunabildi. Üstelik köylüler buldu. İlk gün GSM şirketinin verdiği koordinatlara rağmen enkaza ulaşılamadı. 3. gün seyyar baz istasyonu kuruldu. Bu işlem neden ilk gün yapılmadı?”
  [/FONT]
   
Kazaya Ergenekon bulaştı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ergenekon destanı

  Ergenekon destanı

  Ergenekon destanı, Göktürkler’in türeyişini anlatan bir Türk destanıdır. Genel olarak, düşman tarafından hile ile yenilgiye uğratılan Türklerin, Ergenekon Ovası’nda yeniden türeyip tekrar eski yurtlarına dönerek düşmanlarıyla çarpışmalarını anlatır. Efsanenin Sadeleşmiş Özet Hali: Türk illerinde Türk oku ötmeyen, Türk kolu yetmeyen, Türk’e boyun eğmeyen bir yer yoktu. Bu durum yabancı...
 2. sen bulaştın Yine kalemime

  sen bulaştın Yine kalemime

  "Dilime dolanmış Adınla başlıyorum sonu gelmez satırların en başına.." Sana dair harflerim, kalemimden akan mürekkebe bulaştı yine .. Silinmez bir daha ak sayfanın silüetinden.. Yazdığım her bir satır, keşkelerin dudağıma hapsolduğu buruk bir tebessüm suratıma çarpıyor senden yansıyanlarla.. Acıtıyor canımı, sızısı yakıyor genzimi, ağlamaklı oluyor gözlerim,yaşlar inat ediyor...
 3. Adın bulaştı gözlerime çıkaramadım...!

  Adın bulaştı gözlerime çıkaramadım...!

  Adın bulaştı gözlerime çıkaramadım...! Sus pus olmuş akşamlar! İçimde ölen biri var! Tüm hayallerimi ıskaladım.. . Gizlemeye çalıştığım duygular ap açık ortada.. Adın bulaştı gözlerime çıka.ramadım! Bastırmıyor hiç bir şarkı sözü acılarımı. Tüm şiirler lal! Yoksun ya yarım kaldım.. Pusulası yok yaşadığım hayatın Yüzüme hasret çarptı ağladım! Ne olur gel.. Çıkar düşlerimden...
 4. İç çamaşırıma sperm bulaştı hamile kalırmıyım?

  İç çamaşırıma sperm bulaştı hamile kalırmıyım?

  iç çamaşır varken hamile kalınırmı,iç çamaşırıma sperm değdi hamile kalırmıyım,üstümde çamaşır varken hamile kalırmıyım ,çamaşırla gebe kalmak mümkünmü hakkında bilgiler Özellikle genç kızların yaşadığı cinsel ilişki sonrasında merak ettikleri sorulardan biri de iç çamaşırıma sperm bulaştı hamile kalır mıyım korkusu oluyor. Aslında bunun için genel olarak uzmanlar tarafından verilen yanıt...
 5. İç Çamaşırıma Sperm Bulaştı Hamile Kalırmıyım?

  İç Çamaşırıma Sperm Bulaştı Hamile Kalırmıyım?

  Özellikle genç kızların en çok sorduğu sorulardan biri iç çamaşırıma sperm bulaştı hamile kalırmıyım ya da hamile kalma şansım ne kadardır? Öncelikle uzmanlar tıpta hiçbir şeyin olanaksız olmadığının altını çizmekte ve iç çamaşırıma sperm bulaştı hamile kalırmıyım sorusuna kesinlikle hayır diyememektedirler. Bir kadının ya da genç kızın iç çamaşırına sperm bulaşması sonucunda hamile kalma...

Sayfayı Paylaş