Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kebabiye

  Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kebabiye zararları faydaları bitkisinin faydaları nedir kebabiye, nedir, tohumu, faydaları, nasıl kullanılır, bitkisinin faydaları, zararları, bitkisi,  Eminim sizde benim gibi ilk duyduğunuz da aklınıza bir kebap çeşidi oaln yemek gelmiştir. Ama yine eminim ki benim gibi yanıldınız Melek'ler:D:D Kebabiye bir bitki adıdır. Şimdi bu bitki nasıl birşeymiş, faydaları nelermiş; buyrun öğrenelim:)

  [​IMG]

  Kebabiye Diğer İsimleri
  Hindistan eriği, kebâbe, kuyruklubiber, cubebe.

  Kebabiye Faydaları
  Hekim önerisine göre kullanılır.

  Kebabiye Botanik Bilgileri
  Kebabiye Hindistan ve Güney Amerika'da yetişen bir ağacın meyveleridir.

  Kebabiye Özellikleri
  Acı, keskin kokulu, siyah renklidir.

  Kebabiye Bileşimi
  İçindekiler; %6-15 arasında, terementi ruhunun polimeri bir esans ve kübebik asid’den mürekkep bir reçine ve kübebin denilen kristalize, lezzetsiz bir cevher ihtiva eder.

  Kebabiye Yetiştiriciliği
  Cava, Sumatra ve Borneo'da yetişen 'piperaceae'nin kurumuş meyvesidir. Taze iken %6-15 terementi ruhunun polimeri bir esans ve kübebik asidden mürekkep bir reçine ve kübebin denilen kristalize, lezzetsiz bir cevher ihtiva eder.
  8-10 metre boy alabilen ,ancak budanarak yarı boyda tutulan odunsu ve boğumlu gövdeli tırmanıcı çok yıllık ve çalımsı bir bitkidir.
  Üçgensi yaprağı vardır. 8-15 cm uzunluğunda başak oluşturur.hafif etli meyveleri,önce yeşil ardından kırmızı olgunlaşırken de sararır.

  Kebabiye Ve Mutfak
  Bunlar karabiber tanelerinden biraz daha küçük 4-5 mm çapında buruşuk görünümlü taneciklerdir. Genel olarak karabibere benzer şekilde kullanılır.
   
 2. puricet

  puricet Forum Okuru

  bayan çok bilmiş bişiler yazmaya çalışmışsın ama ne yazmışsın kendin bile anlamamışsın bari faydalarından bahsetseydin hadi onuda yazmadın bari yazmadan önce ögren Cava, Sumatra endonezyadır hindistan degildir :) ya bilmeyipde ahkam kesenlere gıcığım işte
   

Sayfayı Paylaş