Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kenan Doğulu'nun asıl projesi çocuk yapmak

  Konu, 'Magazin' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Allah gönlüne göre versin Kenan:)

  < Konu Resmi..>  POP MÜZİĞİN GEÇEN YILLARA İNAT HAL VE TAVIR OLARAK YERİNDEN SAYAN İSMİ KENAN DOĞULU, HAYATININ “PATRONLARINI” SENİNLE DERGİSİNİN AĞUSTOS SAYISINDA ANLATTI.
  Kenan Doğulu, Seninle’ye evlilikle ilgili düşüncelerini açıkladı: “Çoğu insanın ilişkisi titrek. Böyle bir camianın yolcusu olarak ancak zamanı gelince evlenmek istiyorum. Çocuk ise ciddi bir sorumluluk. Esas prodüksiyon bu.”


  Çocuk yaşta girdiği sanat dünyasında kendi büyüdü ama içindeki çocuğu hiç büyütmedi. Bu yüzden bu kadar muzip ve müstehzi gülüşlü... Söylemeye gerek yok, epey de çapkın! Bir türlü evliliğe yanaşmıyor. Aslında istemediğinden değil; evlenmeyi de çocuk sahibi olmayı da çok arzuluyor. Ancak kendi deyimiyle içinde bulunduğu camianın evlilikleri “çok titrek”.
  Zamanı gelince titremeyen bir evlilik yapmayı hayal ediyor. Sonra da “en büyük prodüksiyon” olarak gördüğü çocuğunu kucağına almayı, baba olmayı...

  Albümün adından yola çıkarak soruyorum, siz patron olarak kendinize ne yatırımlar yaptınız?

  - Çok genç yaşta bu sektöre girdim. Çok çalışarak buralara geldim. Hiçbir şey tesadüf değil. Bir sürü beste, şarkı sözü ve tabii ki sevenlerim; kendime yaptığım en büyük yatırım bunlar sanırım.

  GÜNÜMÜZDE ÇOĞU İLİŞKİ TİTREK

  Hayatınızın patronu, generali olarak annenizi gösteriyorsunuz. Erkeklerin anne güdümlü olması, aşk-sevgili-eş kavramlarıyla sürekli ters düşer. Evlilikten korkuyor olmanız, annenize kız beğendirememekten kaynaklanıyor olabilir mi? Sizi evliliğe ikna edecek olan kadın, annenize mi benzemeli?

  - Annem benim için çok değerli ve kıymetli. Babamı genç yaşta kaybettik ve annem hep güçlü bir kadın oldu. Evlilikler artık çok zor. Çevremde çok boşanan insan var. onların mutsuzluklarını görünce ben de tedirgin oluyorum. ıçinde elbet istisnalar da var ama çoğu insanın ilişkisi titrek. Böylesine hareketli bir camianın yolcusu olarak ancak zamanı gelince evlenmek istiyorum.

  “Çok iyi bir baba olacağıma eminim” diyorsunuz. Çok iyi babalığın tarifi nedir sizce?

  - Çocuk bomboş bir hard disk gibi... Ona bir şeyler yüklemek tamamen sana kalmış. Onu sanatçı ruhlu ya da matematikçi ya da sporcu yapabilirsin. Bu çok ciddi bir sorumluluk... Esas prodüksiyon bu gibi geliyor bana. Yarın öbür gün çocuğuma “Baban çok iyi bir adamdı” demelerini isterim.

  YOLUN YARISINDA GıBGİBİ HİSSETMİYORUM

  Yaş 35, yolun yarısı eder. Yolun yarısına kadar hayat size neler öğretti? Siz çevrenizdekilere neler öğretmeye çabalıyorsunuz?

  - Yolun yarısında gibi hissetmiyorum aslında. Daha yapacak çok şey var. Enerjim çok fazla. 30 yaş bir dönemeç gibi. Ben hep kendi kendimi geçmeye çalıştım. Kimsenin kalbini kırmadım. Benim hayata bakışım bu oldu, bundan sonra da böyle olacak.

  Siz izleyenlerinizle beraber büyüdünüz. ılk gençlik, gençlik, şimdi de olgunluk dönemi... şarkılarınız da sizinle birlikte büyüdü. Sizce hangi dönemin Kenan Doğulu’su, hangi dönemin izleyicisi ve hangi yaşın şarkıları sizin için vazgeçilmez?

  - Her dönem tabii ki başka güzel. Küçük yaşta yazdığım şarkıları düşününce, o yaşlarda bu sözleri nereden bulmuşum demekten kendimi alıkoyamıyorum. Mesela “Aşk Oyunu” çok küçük yaşta yazdığım bir şarkı, ama sözlerine bakınca sanki aşkı uzun yıllar yaşamış biri yazmış gibi duruyor. Her albüm biraz daha oturmuş, biraz daha güzel benim için. Ama şu an baktığım zaman içlerinde patron olabilecek albüm “Patron” oldu.

  “Hayatın her alanında egolardan sıyrılmak gerek” demişsiniz. Siz kendi hayatınızda hangi egolarınızdan sıyrıldınız? Bu size neler kazandırdı?

  - Küçük yaşta şöhret oldum, fakat kimseyi kırmadım, üzmedim... Yaşadığım şeyin farkındaydım ve değerlerimi kaybetmedim. Egolarımdan sıyrıldım. Yaşadığım şeyleri kaybetmemek için bozulmamam gerektiğini biliyordum.

  GENÇLERLE TAKILIP GENÇ KALIYORUM

  Nüfus kağıdına göre olgunluk dönemine girdiniz. Gerçekten büyüdünüz mü?

  - 30’lu yaşlar bir dönemeç gibi... Hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha farklı hissediyor insan kendini. Ama ben işin sırrını çözdüm, çok fazla genç arkadaşım var. Onlarla takılıyorum, kendimi daha iyi ve genç hissediyorum.   
Kenan Doğulu'nun asıl projesi çocuk yapmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. asıl maksadım!

  asıl maksadım!

  Görmeyince gönül divane olur, Hizmet etmek için pervane olur. Bulamaz derdine ilaç, bu şaşkın, Gece gündüz yanar nârıyla aşkın. Suya bakmak ile susuz kanar mı? Susuz kalan susayanı kınar mı? Gönül arzuluyor sohbetlerini, Ümitle bekliyor himmetlerini. Bütün ömrüm geçip gider hebâya, Gönül razı olmaz bir merhabaya. Himmet etmesini niyaz ederdim, Korkma sırrımızı saklarım derdim. Şudur...
 2. Çocuk yapmak için ehliyet gerekiyor.

  Çocuk yapmak için ehliyet gerekiyor.

  ”Çocuk yapmak için ehliyet gerekiyor. Aslında çocuk değil, insan yapıyorsun. Ben kendimi bu sorumluluğu almaya yetkin görmüyorum..” Geçtiğimiz ay piyasaya çıkardığı 'Yolun Yarısı' adlı albümüyle 'samimi duygularını' ortaya koyduğunu ifade eden Demir Demirkan, "36 yaşındayım ve hatalarımı, eksiklerimi, yetersizliklerimi, her şeyimi kabul ettim" diye konuştu. Çok mutlu bir çocukluk...
 3. 'çocuklar gülsün diye' projesi için gülben sözünü tutamadı

  'çocuklar gülsün diye' projesi için gülben sözünü tutamadı

  Gülben Ergen'in öncüsü olduğu 'Çocuklar Gülsün Diye' projesine Ergen'in ricası karşılığında maddi destek verecek olan Ağaoğlu, destekten vazgeçti. "Çocuklar Gülsün Diye" projesiyle anakolu açan ünlü sanatçı Gülben Ergen'in adresi Yeni gayrimenkul projesi ve aldığı reklam ücretiyle gündeme gelen Ali Ağaoğlu oldu. Ağaoğlu'ndan projeye maddi destek isteyen Ergen,söz aldı. Ancak...
 4. Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

  Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

  ateşlenen çocuk, ne yapmalı, ne yapmamalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Çocuklarımızda en sık görülen sorunlardan biri ateşlenmedir.Çocukluk dönemi boyunca da sık sık karşı karşıya kalacağımız bu durum,bazı önemli noktalara dikkat edildiği taktirde kolaylıkla atlatılabilecek bir problemdir.Öncelik olarak bilmemiz gereken de...
 5. Kenan Doğulu'nun Seslendirdiği İstanbul Şarkısının Sözleri

  Kenan Doğulu'nun Seslendirdiği İstanbul Şarkısının Sözleri

  Kenan Doğulu İstanbul şarkı sözleri Kenan Doğulu İstanbul şarkısı sözü Son aylarda Beren Saat ile olan beraberliği ile konuşulan Kenan Doğulu İstanbul şarkı sözleri ile karşınızdayız melekler :) Nerede o eski İstanbul beyefendisi Kibarlık niye unutuldu Seni de mi bozdular sayın abim Kimdi o İstiklal hanımefendisi Kırık topuklu hala asalet Canını mı sıktılar sayın ablam Eksik gedik...

Sayfayı Paylaş