Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  kendinizi yorgunmu hissediyorsunuz?

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu mevsimde doğduğum içindir mi bilmiyorum, hayatımda en sevdiğim mevsim hep ilkbahar mevsimi olmuştur. Ve ilkbaharın bu ilk ayı gelince kendimi ve zihnimi daha rahat hissederim. İlkbaharda heryer yeşil olur. Havadaki berraklık ve doğanın yeniden doğuşu öylesine güzeldir ki adeta insanın içi huzur dolar. Çiçekler olanca güzellikleriyle tüm renklerini bu mevsimde sergilemek için adeta birbirleriyle yarışa girerler. Güneş ise belki de sadece ilkbaharda kendisine özgü güleç bir yüze bürünür.
  İşte baharın bu ilk günlerinde kimileri benim gibi pozitif bir enerjiyle yüklenirken kimilerinde ise bu kendisini yorgunluk olarak gösterecek sanırım. Halk arasında bahar yorgunluğu da denilen bu durum nisan ayının ortalarından sonra daha da artarak kendisini gösterecektir. Eğer siz de kendinizi bu mevsimde yorgun hissedenlerdenseniz söyleceğim konulara dikkat etmelisiniz.

  Mevsim değişimleri hemen hemen herkes için zordur. Zira bir mevsim boyunca sürekli olarak benzer hava sıcaklıkları, benzer kıyafetler, benzer beslenme biçimleri vb. bir çok etken yeni mevsimle kendisini arka plana atacaktır. İnsanlar kısa sürelide elde ettikleri alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemezler. Ancak sadece ilkbahar istisnai bir mevsimdir ve hemen hemen tüm insanlar kışın o renksiz ve solgun yüzünden , güneşli ve rengarenk bir tabiata geçerken heyecan duyarlar.

  Özellikle havaların soğuk geçtiği kış mevsiminde fiziksel olarak fazlaca hareket edemeyen insanlar baharın gelişiyle birlikte kendilerini sokaklara atarlar. Güneşin altında gezmek ve yine güneşin kemikleri ısıtan o sıcacık enerjisinden yararlanmak isterler. Elbette ki bütün kış hareket edemeyen insan bünyesi fizyolojik olarak bu yeni duruma alışmaya çalışır. O yüzden bazı insanlarda baharın ilk günlerinde fiziksel yorgunluk ortaya çıkar. Bazılarında ise bu durum tansiyon düşmesi ve yükselmesi şeklinde ortaya çıkar.

  Bahar Yorgunluğu Sendromundan en az şekilde etkilenmek için şunlara dikkat etmelisiniz.

  1- Mevsimsel değişimde beslenmenize ve artıp azalan hava sıcaklıklarına çok dikkat ediniz. Mümkünse mevsime uygun şekilde giyinmenize devam edin. Ne çok zayıf ne de çok kalın giyinmeyin.

  2- Özellikle ilkbahara girerken kendinizi diğer mevsimlerden biraz daha farklı olarak motive etmelisiniz. Uzunca bir süredir başlayamadığınız planlarınıza başlamak için tam zamanı. Tıpkı tabiatın yeniden canlanması gibi sizde kendinizi yeni başlangıçlara hazırlayın ve bu mevsim sizin için yeniden yapılanma mevsimi olsun.

  3- İlkbaharda insanlar duygusal olarak yeni başlangıçlar yapmak ister. İlkbahar insanların aşk filizlerinin de canlandığı bir dönemdir. Romantizm üst noktalara çıkar ve yeni aşklar bu mevsimde başlar. Eğer nasibiniz ise belki de eşinizle bu mevsimde tanışacağınıza inanmalısınız.

  4- Bu mevsimde ani ve hızlı hareketlerden kaçınmalısınız. Esasında hiçbir zaman hızlı hareket etmek insan fizyolojisi için iyi bir davranış şekli değildir. Zira hızlı hareket etmek, acele etmek insanın hormonlarının daha fazla salgılanmasına neden olur ve bu da insan da özellikle kalabalık ortamlarda heyecana neden olabilir.

  5- İlkbahar’ın size pozitif enerji vereceğine inanmalısınız.

  6- Bütün bu pozitif etkiden yararlanmak için mümkünse yeniden uyanan tabiatı ve temiz havayı içinize çekebileceğiniz doğal ortamlara gitmelisiniz. Bu güzellikleri görmek size çok güzel bir enerji verecektir.
   
kendinizi yorgunmu hissediyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kendini çok kötümü hissediyorsun

  kendini çok kötümü hissediyorsun

  http://bygezgin.free.fr/eylence/yag.htm yazıya tıkla büyük harfle yaz
 2. Kendinizi nasıl hissediyorsunuz...

  Kendinizi nasıl hissediyorsunuz...

  Aşık.. Kirli... Aç... Asi... Azimli... Başlangıçta... Beceriksiz... Cesur... Çaresiz... Dost... Eğlenceli... Farklı... Kaşif... Güçlü... İki yüzlü... Meraklı... Yalnız... Korkmuş... Muhtaç... Özgür... Saf... Halinden memnun......
 3. Kendimi tavuk gibi hissediyorum.

  Kendimi tavuk gibi hissediyorum.

  :hasta:Itiraf ediyorum,yumurtlama gunlerinden biktim artik,dun doktorum kocamin bir yumurtan var dedi,off nereye gidiyor bu yumurtalar,artik yumurta degil bebis istiyorum.:hasta:
 4. kendimi çok yalnız hissediyorum :(

  kendimi çok yalnız hissediyorum :(

  off off melekler kendimi o kadar yorgun bıkmış yalnız hissediyorumki şu sıra sanki herşey üstüme geliyor gibi :( çevremde o kadar çok insan arkadaşım varken ben onların için de kaybolup kendimi yalnız hissediyorum.. hiç birşey yapmak istemiyorum saatlerce yatıp sadece duvarları seyrediyorum ve ne düşündüğümü bile bilmeden :( bu böyle daha ne kadar sürer bilmiyorum kendimi biran önce toplamam...
 5. kendimi cok cirkin hissediyorum.

  kendimi cok cirkin hissediyorum.

  kizlar ben onalti yasindayim. ve kendimi cok cirkin hissediyorum. beyaz tenli oldugumdan da ölü gibi geziyorum makyaj yapmayi sevmiyorum daha dogrudu hem yapamiyorum hemde yakistiramiyorum. burnum cok büyük görünüyor gözüme birazda kemerli. bugüne kadar hic iltifat gibi biseylerde almadim. erkeklerle hic aram olmadi zaten. kendime güvenim sifirda diyebilirim. nolur yardim edin sinifin...

Sayfayı Paylaş