1. RoCCo

  RoCCo Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0

  keneler meclise kadar geldi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında RoCCo tarafından paylaşıldı.

  'KENELER MECLİS'E KADAR GELDİ'
  < Konu Resmi..>
  Resmi büyütmek için tıklayın

  DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Kenelerin Meclis'e Kadar Geldiğini İddia Etti.

  DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, kenelerin Meclis'e kadar geldiğini iddia etti. DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Sağlık Bakanlığı bünyesinde Sağlık Enformasyon Daire Başkanlığı kurulmasına ilişkin kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Bu konuda Meclis'te basın toplantısı düzenleyen DTP'li Bayındır, dün TBMM'nin 1. katında bir personelin kene tarafından ısırıldığını da iddia ederek, “Artık keneler Meclise kadar geldi. Çalışanımıza geçmiş olsun diyoruz” dedi.
  DTP'Lİ BAYINDIR'DAN TEKLİF
  Bayındır, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında kanun teklifi hakkında bilgi verdi. Bayındır, hastalıkların önlenmesi ve kontrolü için Sağlık Enformasyon Dairesi kurulmasını önerdi.

  Türkiye'de son yıllarda sıkça görülen ve giderek çeşitlenen bulaşıcı hastalıklarla ilgili vatandaşın bilgi edinme, bilgilendirilme ve bu hastalıklardan korunma için gerekli tedbirlerin alınmadığını öne süren Bayındır, deli dana, kuş gribi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi, kolera, ishalli enfeksiyonlar, adenovirüs, rotavirüs ve nonovirüs ile hastalık yapan tehlikeli ishallerin giderek yaygınlaştığını söyledi. İnsanların hayvanları suni yollarla besleyerek hastalıklara davetiye çıkardığını iddia eden DTP'li Bayındır, “Tüm hastalıklarla mücadele etmenin yolu, bu hastalık üreten insan zihniyetinin değiştirilmesidir” dedi.
  Doğanın dokunulmazlığının şart olduğunu kaydeden Bayındır, Hükümetin de üzerine düşeni acil olarak yapmasını istedi.
  Bayındır, 6 yıldır insanların bulaşıcı hastalıklardan öldüğünü ifade ederek, “Siz hiç 'Dikkat Kene Var' yazılı bir tabela gördünüz mü?” diye sordu.
  Kanun teklifinde kurulmasını önerdiği Sağlık Enformasyon Daire Başkanlığının ana görevinin, insan sağlığını ve yaşam kalitesini ilgilendiren bütün konularda merkezi bir bilgi kaynağı oluşturmak, güncellemek ve bu kaynağı yurttaşların hizmetine ücretsiz sunmak olacağını söyledi.


   
keneler meclise kadar geldi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Keneden Korunmak

  Keneden Korunmak

  Uzman gözüyle keneden korunmak için önemli öneriler... Kene yapışırsa ne yapmak gerekir? Hepsi bu haberde! Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, 2007 yılı itibariyle Amasya, Tokat, Çorum, Ordu, Sinop, Giresun ve Samsun 51 kişinin kene ısırması sonucu KKKA şüphesiyle OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Servisi'nde tedavi altına alındığını söyledi. Tedavi altına alınan hastalardan...
 2. Millet meclisi

  Millet meclisi

  Rüyada bir milletvekili olarak Millet Meclisi'ne girdiginizi görmek, yakinda yapacaginiz bir çok isleri kolaylikla basaracaginiza ve karli çikacaginiza delalet eder.
 3. Meclis

  Meclis

  Politikacıların bulunduğu meclis menfaat çatışmasına, söz ve fiilde gösteriş ve riyaya, iş değil söz üretmeye, kitle avcılığına ve demagojiye; Vaaz ve nasihat meclisi üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, öğüt ve tavsiyelerin gereğini yerine getirmeye, Kur'ann meclisi ve orada adabına uygun olarak oturmak esenlik ve makama, İlim meclisi adınlık kafaya, güzel ve anlamlı hayata; Meclis rütbeye,...
 4. Ne kadar çabuk geldi ayrılık...

  Ne kadar çabuk geldi ayrılık...

  ne kadar çabuk geldi ayrılık ne cabuk geldi ayrılık nedensizliklerin iç çekişlerini dinlerken vedalar bozdu suskunluğumuzu Öldürecektim seni bende ;kendimde o gücü bulabilseydim eğer... Sindiremeyecektim senden kalanları benden uzak mezarlara koymaya!!Diyar diyar dolaşıp yine içime gömecektim seni en sonunda... ”Ben demiştim” diyenlere, üzüntümü belli etmemek için kuşandığım, mekanik...
 5. Keneler Ortalama Ne Kadar Kan Emebilirler?

  Keneler Ortalama Ne Kadar Kan Emebilirler?

  keneler, ortalama ne kadar kan emebilirler, yapıları, maksimum, kan emme miktarları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz. Sevgili melekler, Bir dönem kırım kongo kanamalı ateşi sebebiyle korku dolu günler geçirmiştik.Kenenin sebep olduğu bu hastalıktan şu sıralar ses çıkmıyor.Umalım ki çıkmasın da zaten.. Kene kafasını bir kere gömdü mü çıkartmak profesyonellik ister.Bu yüzden kene...

Sayfayı Paylaş