1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  KEY şaşkınları bankaları çalıştırmadı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Yoğun ilgi nedeniyle KEY sitelerine giremeyen veya aldıkları tutarı düşük bulan bir çok vatandaş soluğu banka şubelerinde aldı. Peki alacaklı ilk itirazı kime yapmalı? Konut Edindirme Yardımı (KEY) alacaklar ve ödenecek tutara ilişkin listeler dün Resmi Gazete'nin, bugün de Emlak Konut GYO'nun internet sitelerinde yayınlanırken, yoğun ilgi nedeniyle bu sitelere giremeyen veya Ziraat Bankası şubelerine gidip aldıkları tutarı düşük bulan bir çok vatandaş, Ankara'da Tasfiye Halindeki Emlak Bankası KEY Birimine, diğer şehirlerde de Ziraat Bankası şubelerine gidiyor.
  Tasfiye Halindeki Emlak Bankasının Yönetim Burulu Başkanı Zeki Sayın, sabahtan beri çok sayıda vatandaşın KEY Birimine gelmesi nedeniyle çalışamaz hale geldiklerini belirtirken, ''Biz, kurumlardan gelen ve doğrulatıp liste haline getirdiğimiz her türlü bilgiyi Emlak Konut GYO'ya aktardık. Bizim vatandaşa verebileceğimiz herhangi bir bilgi yok. İtirazlar önce çalışılan kuruma yapılmalı'' dedi.
  Sayın, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların yardım tutarları ile ilgili bilgiyi ancak ilgili internet sitesinden ve Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebileceğini belirtirken, şunları söyledi:
  ''İnternetten bilgi alamayan veya şubeye gidip de kendisi için belirlenen yardım tutarını beğenmeyen vatandaşlar, bize geliyor. Bizim, ne listeler hakkında ne de yardım tutarı hakkında vatandaşa bilgi vermemiz mümkün değil. Vatandaşın her türlü itirazını, öncelikle çalıştığı kuruma, oradan sonuç alamazsa çalıştığı sosyal güvenlik kuruluşuna yapması gerekir. Bizim bu aşamada bir şey yapmamız mümkün değil. Çalışmalarımızı bitirdik ve elimizdeki bütün bilgileri Emlak Konut GYO'ya devrettik.''
  Listede sadece sosyal güvenlik numarası bulunan vatandaşların da itirazlarını önce çalıştıkları kuruma, ardından sosyal güvenlik kurumuna yapması gerektiğini vurgulayan Sayın, bu itirazlar sonucunda yeni bilgiler gelirse, yeni listeler oluşturularak Emlak Konut GYO'ya gönderileceğini, buna istinaden de ödeme yapılabileceğini belirtirken, bu durumda 1 milyon 305 bin kişinin bulunduğunu hatırlattı.
  -ZİRAAT BANKASI, 166 MİLYON YTL ÖDEDİ-
  Edinilen bilgiye göre, Ziraat Bankası bugün saat 15:30 itibariyle 282 bin kişiye 166 milyon YTL ödedi. Bunun 70 binini ATM'den yapılan ödemeler oluşturdu.

  Genellikle ödemelerde fazla yoğunluk yaşanmadığını belirten yetkililer, yoğunluğun daha çok, internetten listelere giremeyen vatandaşın, şubelere gidip ne kadar alacağını öğrenmek istemesinden kaynaklandığını anlattı.
  Yetkililer, ''Vatandaş, TC kimlik numarasındaki son iki haneye dikkat etmeden (Başbakan açıkladı, ödemek zorundasınız) diye geliyor. İnternetten listeye giremeyen, gelip şubeden soruyor. Bu nedenle yoğunluk yaşanıyor. 10 kişiye sorgulama yapılıp, birine ödeniyor. Sabah saatlerinde bu nedenle birkaç ilde, birkaç şubede yoğunluk yaşanırken, ilerleyen saatlerde hiçbir yoğunluk yaşanmadı'' açıklamasında bulundu.
  -BAZI ŞUBELER NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ İSTEDİ-
  Bu arada, bazı şubelerin ödemelerde nüfus cüzdanı fotokopisini istemesi vatandaşların tepkisini çekerken, Ziraat Bankası Bankkartı olduğu halde bazı vatandaşların paralarını alamadığı belirlendi.
  Banka yetkilileri, TC kimlik numaraları tutsa bile listelerdeki isimler ile banka kartlarındaki isimleri birbirini tutmayan vatandaşlara kart hesabından ödeme yapılmadığını bildirdiler. Söz gelimi listede kişinin ismi ''M. Teoman Güzel'' olarak yer almışsa, Bankkartta ''Mehet Teoman Güzel'' yazıyorsa, bu kişinin banka kartı hesabına KEY parası yatırılmadı. Bu kişinin, TC kimlik numarasına bakarak belirlenen ödeme gününde banka şubesine başvurması gerekiyor.

  haber7.com


   
KEY şaşkınları bankaları çalıştırmadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Banka

  Banka

  Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına...
 2. Banka Hesabi

  Banka Hesabi

  Her sabah 86.400 dolarin yatirildigi bir banka hesabiniz oldugunu dusunun.Ama bu,bir sonraki gune aktarilmiyor olsun.Bir baska deyisle,her aksam hesabiniz sifirlansin.Ne yapardiniz?Her gun,hesabinizdaki parayi son kurusuna kadar cekerdiniz degil mi?Iste her birimiz "zaman" isimli boyle bir banka hesabina sahibiz.Her sabah bize 86.400 saniye verilir.Her gece bize verilen bu zamanin...
 3. Banka bebek =)

  Banka bebek =)

  SENİN BABAN 'SPERM BANKASI' YAVRUM! Sperm bankasından alınan spermlerle hamile kalan annelerin, çocuklarına gerçeği erken yaşta söylemeleri gerekiyor. İngiliz The Telegraph gazetesinde yer alan habere göre, erişkinlikte ‘şok edici’ olabilecek haberleri küçük çocuklar daha normal ve sakin şekilde kabul edebiliyorlar. Cambridge Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre,...
 4. Jımmy Key

  Jımmy Key

  Jımmy Key'in gençlere yönelik Koleksiyonunda renkler kimi zaman puslu, bulanık; kimi zaman ise keskin ve minimal tonlarda...
 5. Key Ödeme sorgulama 2012

  Key Ödeme sorgulama 2012

  2012 Key Ödemeleri, 2012 Key Ödeme sorgulama, Merhaba Sevgili Melek'ler ve 2012 Key Ödemeleri konusunda bilgi edinmek isteyen tüm misafirler, sizler için bu yazımızda 2012 Key Ödemeleri listesini sunuyoruz. Key Ödemeleri Son Gelişme ( 27 Şubat 2012) Görev yaptığı dönemde maaşından konut edindirme yardımı (KEY) kesilen, ancak devletin yayınladığı listede adı yer almayan memur hukuk...

Sayfayı Paylaş