1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  KEY'de ikinci liste

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  1.3 milyon kişi mağdur. Listede adını bulamıyor. Devlet kolları sıvadı. İkinci liste hazırlanıyor. Sizin yapmanız gereken ise bakın ne? Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinde mağdur kimse kalmayacak. Parasını eksik alan ya da hiç alamayanlar için başlatılan çalışma ile ek liste oluşturulacak. Mevcut ödemeler bittikten sonra KEY mağdurlarıyla ilgili sorun çözülecek

  KEY ödemelerinin başlamasıyla birlikte, birçok hak sahibinin isminin listede yer almadığı ortaya çıktı.

  3 AY İÇİNDE İTİRAZ EDİLMESİ GEREK

  KEY hak sahipleri üç ay içinde itiraz edebilecekler. Bu itirazlar sonucunda yeni tutarlar da devlet tarafından ödenecek.

  İkinci etap ödemelerin sağlıklı yapılması için yeniden KEY listesi hazırlanması kararlaştırdı.

  2 MİLYON KİŞİYE ÇIKABİLİR

  KEY ödemeleri için hazırlanacak olan ek listede, vatandaşlık numarası bulunamayan hak sahipleri, kamu kurumları tarafından bilgileri postayla gönderilen hak sahipleri ile listelerde yer almayanların isimleri yer alacak.

  Listelerle ilgili çalışmalar başladı. 8.5 milyon hak sahibinin ödemesiyle ilgili çalışmaların sona ermesinin ardından, yeni listedeki hak sahiplerine ödeme yapılacak.

  Ek listenin, vatandaşlık numarası tespit edilemeyen ve sicil numarası bulunan 1.3 milyon hak sahibi ile 2 milyon kişiden oluşması bekleniyor.

  ÇİFT ÖDEME ENDİŞESİ

  Yaklaşık 8.5 milyon hak sahibinin içinde, vatandaşlık numarası tespit edilemeyen 1.3 milyon kişi bulunuyor.

  Ziraat Bankası bu kişilere ödeme yapmadı. KEY ödemelerine ilişkin yasaya göre, hak sahiplerine ‘vatandaşlık numarası’ ve ‘sicil numarası’ ile ödeme yapılabileceğine ilişkin hüküm bulunuyor.

  Sözkonusu hüküm doğrultusunda, Ziraat’in vatandaşlık numarası bulunmayan vatandaşlara sicil numarası ile ödeme yapması gerekiyor. Ziraat’in ise, bu kişilere ödemeyi ‘mükerrer ödeme’ yapmamak için kabul etmediği bildirildi.

  kaynak:.internethaber
   
KEY'de ikinci liste konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Liste

  Liste

  Rüyada liste önemli insanlar, olaylar olarak yorumlanır. Listedeki yazılar okunuyorsa onlara göre yorumlanır.
 2. Lise

  Lise

  Rüyada lisede okuduğunu gören kimsenin sabırlı ve gayretli olursa çok başarılı olacağına işaret eder. Rüyada lisede okuduğunu gören kimsenin sabırlı ve gayretli olursa çok başarılı olacağına işaret eder. Rüyada bir lise görmek, hem iş hayatınızda hem de sosyal yaşamınızda yükseleceğiniz anlamına gelir. Aşk hayatınızda da birtakım güzellikler yaşayacaksınız. Kişi liseyi bitirmiş ise değerli...
 3. Çağlayan KEY'de son noktayı koydu

  Çağlayan KEY'de son noktayı koydu

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, "Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerine, Temmuz ayı içerisinde Ziraat Bankası şubelerinden başlanacaktır. Herhangi bir erteleme veya gecikmeden bahsetmek mümkün değildir" dedi. TBMM Genel Kurulu'nda KEY ödemeleri konusunda gündemdışı söz alan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması amacıyla...
 4. İşte KEY'de ödeme tarihleri

  İşte KEY'de ödeme tarihleri

  http://www.keyodemeleri.com/ İşte KEY'de ödeme tarihleri...
 5. KEY'iniz azsa itiraz edin

  KEY'iniz azsa itiraz edin

  Tam 8 sene KEY kesintisi yapılmıştı. Ama eline 21 YTL tutuşturdular. İtiraz etti. Tam 1227 YTL aldı. Siz de itiraz etmek isterseniz işte yapacaklarınız; Dün başlayan KEY ödemeleri çıldırtıyor. Önce internet siteleri çöktü; kimse kaç lira alacağını bilemeden bankaya gitti. Üstüne üstlük, bankaya gidenler beklediklerinden çok az parayla karşılaştılar. İtiraz edenlerden biri tam 60 kat...

Sayfayı Paylaş