1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Kılıç Bitkisi

  Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kılıç bitkisi kılıç bitkisi bakımı


  Nisbi rutubeti düşük oda koşullarında yetişebilen 60'dan fazla türü bulunan kılıç şeklinde dekoratif yapraklı bitkilerdir.

  Toprak İsteği : Yanmış çiftlik gübreli bahçe toprağı, yaprak çürüntüsü, bir miktar killi toprak ve dişli nehir kumu karışımıdır.

  Su İsteği : Yazın bitkilere bol su verilip, yapraklara sık sık su püskürtmek gerekir.Toprak gereğinden fazla rutubetli tutulmamalıdır.


  Isı İsteği : Kış ısısı 10 C dir.
  Işık İsteği : Aydınlık havadar ve hafif güneşli yerleri severler.Az ışığa dayanıklıdırlar.

  Gübrelenmesi : 5-9. aylar arasında haftada bir kez 1-2 gr. karışık gübre 1 lt. suda eritilerek verilir

  Direkt güneş ışığında bitkilerde yanık lekeleri-yaprak kenarlarında kahverengi lekeler görülür.Çok gölgede kalan bitkilerde ise yapraklar dar ve uzun olurlar.

  Salon Yukası (Yucca) Bitkisi

  Direk güneş şartları arayan, ışık ihtiyacı fazla olan bitkidir. Yazın mümkünse dışarıya, bol güneşli bir yere yerleştirilmelidir.

  Mayıs - Eylül ayları arasında 2 haftada bir kez yaprak gübresi verilir. Mayıs Eylül ayları arasında bol su verilmeli, yapraklarına her gün su püskürtülmelidir. Ekim Ocak aylarında verilen su miktarı azaltılmalıdır. Yüksek oransal nem ister. Oransal nemi düşük ortamlarda yaprak döker


  Kalanchoe Bitkisi

  Sık çiçekli değişik renkli ve güneşli ortamı tercih eden bu çeşit yazın susuz bırakılmalıdır.

  Etli yaprakları, sarı-kırmızı, küçük, bir araya gelince başakcıklar halinde görünen çiçekleri, dekoratif yaprakları ile iyi bir salon bitkisidir.

  Toprak İsteği : Yaprak çürüntüsü, yanmış çiftlik gübresi içeren bahçe toprağı, killi toprak ve 1/4 dişli nehir kumundan ibaret karşımdır.

  Su İsteği : Yazın, saksı orta derecede rutubetli tutulacak şekilde sulanır.Fazla suya karşı duyarlıdır.

  Isı İsteği : 10-21 C ısı isterler.

  Işık isteği : Aydınlık, güneşli ve havadar yerleri severler.

  Gübrelenmesi : 5-8. aylar arasında haftada bir kez 2 gr. azotça fakir gübre bir lt. suda eritilerek verilir.

  Bitki fazla suya karşı duyarlıdır.

  Patos Bitkisi

  Sarılıcı karakterde dekoratif bitkilerdir.

  Toprak İsteği : Bahçe toprağı, bol miktarda yaprak çürüntüsü, dişli nehir kumu, torf veya funda toprağı karışımıdır.

  Su İsteği : Nisbi rutubeti yüksek yerleri severler.2-3 günde bir bol su verilmelidir.

  Isı İsteği : Eylülden marta kadar 16-18 C, marttan eylüle kadar da 27-30 C ısı isterler.

  Işık İsteği : Aydınlık yerlerden hoşlanırlar.

  Gübrelenmesi : 5-9. aylar arasında haftada bir kez 2 gr. karışık gübre 1 lt. suda eritilerek verilir.

  Nisbi rutubeti düşük olduğu yerlerde yapraklarda kıvrılma ve dökülmeler görülür.Yeterli ışık olmayan yerlerde ise yaprak araları uzun olup çirkin bir görünüm alırlar.   
Kılıç Bitkisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kılıç Şiş

  Kılıç Şiş

  MALZEMELER 1 kg kılıç balığı filetosu Yarım çay kaşığı toz karabiber Yarım çorba kaşığı domates salçası Yarım su bardağı zeytinyağı Yarım tatlı kaşığı tuz Yarım rendelenmiş kuru soğan 1 çorba kaşığı limon suyu 1 dilimlenmiş limon 1 diş sarmısak, dövülmüş 15 defne yaprağı, küçük boy 2.5 çarliston biberi 2.5 defne yaprağı 2 domates 5 kişilik HAZIRLANIŞI Balık filetosunu yaklaşık...
 2. Cem Kılıç - Çarpa Çarpa

  Cem Kılıç - Çarpa Çarpa

  Çarpa çarpa geliyor Yine aklı baştan alıyor Gönlü olsada kalbi açsada Bildiğini okuyor Sana belki böylesi kolay Güzelim inan bana bu aşk bir olay Zalim olsa da hain olsa da Alemi kışkırtıyor İncilerimi dökülür Saçı iki yerden örülür O ince belinde bükülür Yolun sonunda vay aman Aman aman Sırasımı şimdi bunların Sıraya dizildi kurbanlarım Oyalama beynimi boyalama Sallanma...
 3. Kılıç Yolu disiplini (kendo)...

  Kılıç Yolu disiplini (kendo)...

  kılıç teknikleri kılıç yolu kendo teknikleri Kendo kelimesi Japonca’da "Kılıç Yolu (disiplini)" anlamına gelmektedir. Japonya'da olduğu kadar genel olarak Asya, Avrupa ve Amerika'da da en yoğun ilgi gören budo (savaş disiplinleri) dalıdır. Kökenleri samurai sınıfının esas silahı olan Japon kılıcı katana'nın kullanımına dayanmaktadır. Modern Kendo, yaklaşık üç asır önce shinai...
 4. Kılıç şış

  Kılıç şış

  KILIÇ ŞIŞ 500 gr kılıç balığı filetosu 1 limon 3 kaşık zeytinyağı 10 adet Defneyaprağı Hazırlanışı – kişi başına 5 parça düşecek şekilde kesilip üzerine limon suyu, zeytinyağı, defneyaprağı ve baharat eklenerek terbiyede 5 ila 15 saat dinlendirilir. Şişlere takılıp ızgarada pişirilir.
 5. Japon Kılıcı

  Japon Kılıcı

  Katana Nedir Katana,ya da taçinin kullanımını takiben 1400'lerden sonraki ismiyle dayito, tek-yönlü, uzun Japon kılıcıdır. Çoğu Japon, katana kelimesini genel olarak kılıç anlamında kullanır. Japon samurayı tarafından kullanılan, geleneksel tek-yönlü, kıvrık kılıç çeşididir. Vakizaşi veya şoto ile ya da tanto ile eş olarak bilinen katana, buşi sınıfı savaşçılar olan bukeler tarafından...

Sayfayı Paylaş