1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kılıçdaroğlu-Fırat düellosu bugün

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, bugün bir araya gelecek. Birbirini 'yalancılıkla' ve 'müfterilikle' suçlayan ikili, yüzyüze tartışacak.
  Katıldığı bir TV proğramınında, Kılıçdaroğlu’nun iddialarının yalan olduğunu ve kendisini müfteri ilan ettiğini belirterek, ‘hodri meydan’ diyen Fırat ile, Fırat’ı Perşembe günü TBMM Basın Toplantı odasında bekleyeceğini açıklayan Kılıçdaroğlu, bugün kozlarını paylaşacak.

  Kılıçdaroğlu, belgelerle suçlamalarını kanıtlayacağını ve sorduğu sorulara yanıt beklediğini belirterek, Fırat’ı düelloya davet etmişti. Kılıçdaroğlu, tüm basın mensuplarının izleyeceği ve tüm kanalların canlı yayın yapabileceği bir ortamda, Uğur Dündar'ın yönetiminde canlı yayında karşılıklı tartışmaya davet etmişti. Fırat da daveti kabul etti. Usta gazeteci uğur Dündar da 'kapışmayı' yönetmeye 'evet' deyince düello kesinleşti. TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın tavsiyeleri bile tarafların verdiği bu karardan dönmesine yetmedi.

  KILIÇDAROĞLU’NUN İDDİALARI:

  -Sayın Mehmet Mir Dengir Fırat’ın yüreği yetiyorsa bu soruya yanıt verir. "Sayın Mehmet Mir Dengir Fırat Sizin iftira attığınızı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla kanıtlarsam ne yapacaksınız? Kendine de müfteri diyecek misiniz"

  -Sayın Mehmet Mir Dengir Fırat'a bir gün izin veriyorum. Çarşamba günü yanıt vermezse, perşembe günü saat 14:30'da burada (Meclis’te) bekliyorum.
  - Baron, ortağı olduğu şirketin TIR’ında uyuşturucu yakalandı mı yakalanmadı mı?

  -Tartışmayı başlatan iddialar ise aslında Kılıçdaroğlu’nun Şaban Dişli’nin komisyonculuk yaptığına ilişkin belgeyi açıklaması ile başladı. Ardından Deniz Feneri iddiaları ile tırmandı. Deniz Feneri ile ilgili iddialar hala yanıtsız ve muhatah bulunamıyor. Bağlantılar tümüyle açığa çıkmadı. Kanal 7 ve RTÜK Başkanı Akman ile ilgili iddialar tartışılıyor. Dişli ile ilgili iddialar ise, Dişli’nin parti yönetiminden istifası ile unutulmaya bırakıldı.

  FIRAT’IN İDDİALARI

  -Fırat, ortağı olduğu şirketin TIR’ında uyuşturucu yakalanmasını, ‘mal şoföründü ben de şirketten ayrıldım’ diyerek yanıtladı.

  -CHP’ye bir Alman Vakfından usulsüz bağış yapıldığı, CHP Lideri Baykal’ın mal varlığı ve avukatlık yaptığı dönemdeki kazancının vergisini ödemediği iddialarında da bulundu. Bu iddialardan ilki ile ilgili olarak CHP Saymanı Özyürek, ‘kanıtlasın 10 katını kendisine vereyim’ diye yanıt verirken, Baykal da mal varlığını bir daha açıklamak zorunda kaldı.

  YENİ BELGE BAŞBAKAN İMZALI

  Fırat’ın iftira attığını ileri süren ve bunu başbakanın imzasıyla kanıtlayabileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bu kapışma sırasında Fırat’ın ‘ben müfteriyim’ demesini istiyor. Fırat da aynı sözü Kılıçdaroğlu’ndan bekliyor. Son anda bir engel çıkmaz veya taraflardan biri ‘kaçmaz’ da Fırat ile Kılıçdaroğlu yüzyüze gelirse; yeni belgeler ve iddialar ‘kapışma’ sırasında gündeme gelecek.

  MECLİS HAZIR
  Düello için TBMM Hazır. basın bürosunda 40 sandalyeli toplantı salonunda yapılacak ve 14.30'da başlayacak düello öncesinde TBMM Başkanı Toptan, her iki şovalye ile görüşme yaparak, siyaseti ve TBMM'nin imajını yıpratmamaları uyarısında bulunacak. Ardından başlayacak tartışmayı hemen tüm TV'ler canlı yayınlayacak.

  internethaber
   
Kılıçdaroğlu-Fırat düellosu bugün konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fırat-fırat nehri

  Fırat-fırat nehri

  Bu nehirden su içmek menfaat ve berekete, onun suyunun çekildiğini görmek yönetimde meydana gelecek çalkantıya ve insanları sıkıntıya sokan karmaşaya delalet eder. Rüyada Firat nehrini görüp üzerinden geçmek, Allah (C.C) tarafindan bütün dileklerinin kabul edilecegine, bolluk ve refaha kavusacagina, suyundan içmek, bol rizk ve geçime isarettir. Firat nehrini kurumus olarak görmek büyük...
 2. Melih Gökçek-Kemal Kılıçdaroğlu düellosu

  Melih Gökçek-Kemal Kılıçdaroğlu düellosu

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'li Kılıçdaroğlu'nun 'düello' davetini kabul etti. Melih Gökçek, hakkında "Doğalgaz sayaçlarından milyonlarca Euro'luk yolsuzluk yaptığını'' iddiasında bulunan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''düello'' teklifini kabul ettiğini bildirdi. TBMM'de gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Gökçek, ''Kamuoyunda iftiracı...
 3. Kemal Kılıçdaroğlu-Melih Gökçek düellosu bugün yapılıcak

  Kemal Kılıçdaroğlu-Melih Gökçek düellosu bugün yapılıcak

  CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu ile Melih Gökçek arasındaki 'düello' bugün yapılacak. CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat’ın ardından, ikinci düellosunu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yapacak. Star TV’den canlı yayınlanacak açık oturumu, yine ünlü televizyoncu Uğur Dündar yönetecek. Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun "Doğalgaz okuma sayaçlarında...
 4. Kılıçdaroğlu-Gökçek düellosu yapıldı

  Kılıçdaroğlu-Gökçek düellosu yapıldı

  Uğur Dündar, tartışma boyunca Melih Gökçek'i sık sık uyardı. Star TV’deki canlı yayında taraflar birbirleri ile ilgili iddialara yanıt verirken tansiyon sık sık yükseldi. Star TV’nin Ankara stüdyolarında yayınlanan ve yaklaşık 90 dakika süren canlı yayında tarafların programın ilerlemesine paralel olarak sinirlendikleri görülürken, Uğur Dündar, Melih Gökçek’i birkaç kez ses tonu ile...
 5. Kılıçdaroğlu 'Ergenekon'u ciddiye almıyorum'

  Kılıçdaroğlu 'Ergenekon'u ciddiye almıyorum'

  Kılıçdaroğlu, "Ben Ergenekon iddianamesini ciddiye alan bir politikacı değilim. Bu siyasal bir davadır" dedi. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, grevde olan Simtel metal fabrikasındaki işçileri Dudullu'daki fabrikada ziyaret ederek, bir süre görüştü. İşçilere seslenen Kılıçdaroğlu, günlerdir verdikleri mücadeleye destek olmak amacıyla buraya geldiğini...

Sayfayı Paylaş