1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kılıçdaroğlu'na billboard şoku

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Kılıçdaoğlu, burnundan soluyor. Kendi reklam afişinin hemen yanında çok iddialı başka bir reklam Kılıçdaroğlu'nu çıldırttı!
  İstanbul billboardlarında ilginç bir kitap ilanı yayınlanmaya başladı. Billboardlarda CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdadoğlu'nu suçlayan bir kitabın tanıtımıyla, Kılıçdaroğlu'nun seçim ilanları yan yana yayınlanmaya başladı.

  Billboardların bir yanında Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul halkından yerel seçimler için oy istediği afişler bulunuyor. Hemen yanında ise Kılıçdaroğlu'nu
  suçlayan "Dosyacı Kemal'in Dosyası" adını taşıyan kitabın ilanları. İlanlarda Kılıçdaroğlu'nun örgüt üyelerini işe aldığı, yakınlarına ihalelerde rant sağladığı, bölücü olduğu ve Batı Çalışma Grubu tarafından fişlendiği iddiaları yer alıyor.

  NASIL OLUP DA AYNI ANDA YAYINLANDI


  Bu arada aylar önce yapılan rezervasyonlar ve astronomik rakamlarla yayınlanan ilanların nasıl olup da Kılıçdaroğlu'nun verdiği ilanlarla yan yana geldiği vatandaşların kafasında soru işareti yarattı. Oldukça astronomik fiyatlara mal olan billboard ilanlarını, bu yükü kaldıramayacak bir yayınevinin yayınlaması dikkat çeken diğer konu.

  REKLAM DİLİNDE KARŞI PROPAGANDA

  Reklamcılık dilinde karşı propaganda adı verilen bu tarzla, Kılıçdaroğlu'nun vermek istediği mesajların ve istediği oyların önüne geçilmek isteniyor. Siyasi kulislerde bu tarz bir karşı propagandanın, AK Parti kurmayları tarafından, yıldızı günden güne yükselen Kılıçdaroğlu'nun imajının karalanmasına yönelik olarak sahneye konulduğu belirtildi.

  YAZARINA ULAŞAMADIK ANCAK KİTAP MEVCUT

  İlanlarda adresi ve telefonu bulunmayan Açık Kitaplar Yayınevi'nden çıkan kitabın yazarı da müstear isim kullanan ve Ankara'da ikamet eden biri çıktı. Ankara'dan yayın yapan birincikuvvet.com isimli internet sitesinin hayali yazarı Akif Bülent tarafından yazıldığı belirtilen başlıkların yazarı ile bir türlü görüşemedik.

  Kitabı yazan kişinin Ankara'da bulunması propaganda biçimiyle Melih Gökçek tarzı hatırlattı. Bilindiği gibi Melih Gökçek'in belediye başkanlığı seçimlerinde rakibi olan MHP adayı Mansur Yavaş aleyhine yayın yapan onbinlerce Sabah Gazetesi'ni şehirde bedava dağıtırdığı iddia edilmişti. Akif Bülent adına ulaşmak için yaptığımız araştırma sonunda kendisinin birincikuvvet.com'da takma isimle yazı yazdığı bilgisine ulaştık. Telefonla görüştüğümüz site sahibi Nizamettin Bilici yazarın orada bulunmadığını ve görüşmenin mümkün olamayacağını belirtti.

  "O YAZAR DOLANDIRICILIKTAN HAPİS YATTI"

  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu kendisi hakkında iddiaların yer aldığı "Dosyacı Kemal'in Dosyaları" isimli kitabın Akif Bülent isimli yazarının dolandırıcılıktan hüküm giymiş biri olduğunu iddia etti. Kılıçdaroğlu, kitapta da yer alan sol örgüt mensuplarını işe aldığı ve SSK'yı zarara uğrattığı iddiaları ile ilgili, “Onun dolandırıcılıktan hapis yattığını biliyor musunuz ? Başbakanlığa Bilgi Edinme Yasası'na göre başvurup, iddialar hakkında bilgi istedim. Cevap gelmedi. O halde sorunun muhatabı sayın Başbakan'dır” dedi.

  “MAL BİLDİRİM YASASI BÖYLE"

  Kılıçdaroğlu, “Mal bildiriminizde ikisi Ankara’da, biri İstanbul’da ve biri de memleketinizde olmak üzere 4 daireniz gözüküyor. Bu dairelerin bedelleri 142 bin TL, 25 bin TL, 15 bin TL ve 3 bin TL olarak gözüküyor. Bu rakamlar niye bu kadar düşük ?” şeklindeki bir soruya, “Mal bildiriminde yasaya göre alış bedelleri yazılır. Ben de alış bedelleri üzerinden gösterdim. Birisi zaten veraset yoluyla bana geldi. Şimdi satarsak fiyatı değişebilir tabi. Yasa öyle. Benim elimde değil. Aldığımız tarihteki değeri göstermek zorundayız. En son daireyi Ankara’da aldım biliyorsunuz. Fiyatı belli. O da zaten servet beyanımda var” diye cevap verdi.

  “YENİ BİR SAYFA AÇILIR"

  Son anketlerde Kadir Topbaş ile aralarındaki oy farkının kapandığının hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, "İstanbul’un çok ciddi sorunları var. Bu sorunları büyük samimiyetle dile getiriyoruz. Özellikle yoksulluk kentin çeperlerinde çok artmış durumda. Bizim samimiyetimizi halk görüyor. Halkla beraber buluşuyoruz. Onların sorunlarını dinliyoruz. Kendi çözümlerimizi anlatıyoruz. Halkın güvenine mazhar olmaya çalışıyoruz. Umarım 29’unda Türkiye’de yeni bir sayfa açılır. Dürüstlük kazanmış olur. Dolayısı ile biz halka hesap vermenin onurunu taşımış oluruz” dedi.
   
Kılıçdaroğlu'na billboard şoku konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şok

  Şok

  Degişik nedenlerle kalbin pompalama etkinli inin zayıflaması, ya da, damarlarda pompalanacak yeterli kan olmaması halinde, ciltte, bilinçte ve kaslarda ortaya çıkan ilerleyici nitelikte belirtilerin tümüne şok denir. Müdahale edilmezse, belirtiler ilerler, kişi ölebilir. Aşırı kanamalar, ishal, yanıklar, kusma, kalp krizi, aşırı korku ve heyecan, allerjik olaylar, aşırı a rılı olaylar şok...
 2. şok şok şok !! msn nickleri burada !!

  şok şok şok !! msn nickleri burada !!

  sinir eden nickler şok eden nickler şok deli sinir msn nickleri *"X'e değer verip Y'yi bulacağına bana değer ver AŞK'ı bul" *Ve ßir itiraf ; AsLa qöründüüm kadar qüçlü olamadm... * I can hear you in a whisper,But you can’t even hear me screaming!! * HêrSêy øLur ßîtêr . YâSânân HêrSêy unutuLur Gîdêr . Sên ûzûLmê SêvgîLîm . ßu GûnLêrdê GêLîr Gê¢êr . . * katLanmayi biLmeyen a$kı...
 3. şok şok şok sandığa gidiyoruz...

  şok şok şok sandığa gidiyoruz...

  duyduğum haberlere göre fısıltı (gazetesinden) artık denem mod mod vesaire tipi yöneticilik için sandığa gidlecek ve üyelerin oylarıyla belirlenecekmiş. bu dönemde bizlere bol bol rep vaat edilebilirmiş. anlaşılan yönetici aday adaylatı ve aday olanlar iş başına düşecekmiş.:laugh::laugh: (tabiki espürük)
 4. Şok...Şok...Şok...Şok

  Şok...Şok...Şok...Şok

  Kızlar başlığı görünce eminim ne kadar şaşırtıcı birşey olduğunu anlayabilmişsinizdir.Açıklama yapmak istemiyorum lütfen sadece resimlere bakın:S:S:S * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * size ŞOK olduğunu söylemiştim:piha::piha::piha:

Sayfayı Paylaş