1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kİlolu KİŞİler Daha Mi Uzun YaŞiyor

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Yapılan bir araştırmada, şişman kategorisine girmeden fazla kilo sahibi olmanın, gerçekte insanların yararına olabileceği ortaya çıktı. Amerikan Hastalık Kontrol Merkezi nce yapılan araştırmada bu kişilerin; zayıf, normal kilolu, şişman ya da ileri derecede şişman kişilerden muhtemelen daha uzun yaşayacakları ortaya çıktı. Araştırmanın sonuçlarıysa, Amerikan Tıp Birliği nce yayımlanan derginin son sayısında yer aldı. BEDEN KÜTLE ENDEKSİ
  (kg) ÷ (boy)²=BKE
  25-30 arası= Fazla kilolu
  30-40 arası= Şişman
  40 tan büyük= Aşırı şişman
  Ağırlığınız kilogram cinsinden boyunuz ise metre cinsinden yazılmalıdır (Ör: Ağırlık 70kg, boy 1,70m)
  Amerikalı bilim adamları; 1970, 80 ve 90 lı yıllarda yapılan üç farklı araştırmanın sonuçlarını derledi. Araştırmacılar, endeksleri 25 ila 30 arasında değişen fazla kilolu kişilerin ömürlerinde azalma olmadığını tespit etti.
  Dahası en uzun yaşayan kişilerin de, Beden Kütle Endeksi 25 olan, yani normal kiloyla fazla kilo sınırında bulunanlar olduğu ortaya çıktı.
  Bilim adamları temkinli Amerikalı bilim adamları araştırmalarında 30 yıllık bir süreci ele almalarına rağmen, zaman içinde şişmanlıkla bağlantılı ölüm riskinin azaldığını tespit etti.
  Bilim adamlarına göre, insanların daha sağlıklı olmaları ve kalp hastalığı gibi şişmanlıkla bağlantılı hastalılarla ilgili olarak tedavi görmeye başlamaları, bu durumun nedenleri olabilir.
  Amerikalı bilim adamları daha önce yaptıkları bir araştırmada da, şişmanlık sorununun mevcut düzeyde seyri halinde, ortalama ömrün 4 ila 9 aya arasında azalabileceğini hesaplamışlardı.
  Gerek 1980, gerekse de 1990 lı yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri nde, şişmanların oranı yüzde 50 arttı.
  Bilim adamları bu trendin devamı halindeyse, ortalama ömrün bir süre sonra 2 ila 5 yıl arasında azalabileceğini vurguluyor.
  Pensilvanya daki Geisinger Sağlık Sistemi adlı kuruluştan Doktor William Cochran, fazla kilolu kişilerin daha uzun yaşayabileceğini belirten yeni araştırmanın sonuçlarının kafaları karıştırabileceğini söyledi.
  William Cochran “Bence birçok şeyde olduğu gibi araştırmanın sonuçları karışık. Doğru da her zaman, siyah ya da beyaz değil.” dedi.
  Cochran sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak şu konuda herhangi bir sorun yok: Şişmanlık sizin için iyi değil.” İngiltere de erkeklerin beşte birinin ve kadınların dörtte birinin şişman oldukları sanılıyor.
  Ulusal Şişmanlık Forumu ndan doktor David Haslam, “Son araştırmanın sonuçları üzerinde düşünmek gerekir” diyor ve ekliyor:
  “Her ne kadar daha fazla şişmanlasak da, sağlıklı yaşama daha fazla önem verilen bir toplumda, şişmanlığın etkisi azalabilir.”
   
Kİlolu KİŞİler Daha Mi Uzun YaŞiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ÇaliŞan Erkek Uzun YaŞiyor

  ÇaliŞan Erkek Uzun YaŞiyor

  Yapılan araştırmada, 1769 erkek ve 1913 kadın 10 yıl süreyle çalışma koşulları ve kalp hastalıkları ile Gelir, eğitim, çocuk sayısı, meslek, iş değiştirme oranı, terfiler, ev işi, evdeki stres ve istenilen ücret gibi etkenleri de analiz eden bilim adamları, 10 yıllık araştırmalarında, çalışmayan ev erkekleri nde ölüm oranının çalışan hemcinslerine göre daha yüksek olduğunu tespit ettiler....
 2. Daha az uyuyanlar daha çok kilolu oluyor

  Daha az uyuyanlar daha çok kilolu oluyor

  Yapılan araştırmalara göre, uykunun kiloyla bağlantılı olduğu, daha az uyuyanların fazla kilolu oldukları açıklandı. Son 30 yılda 6-11 yaş arasındaki çocukların obezite oranının 3'e katlandığını söyleyen araştırmacılar, şu an ABD'deki gençlerin yüzde 17'sinin obezite ya da kilo sorunuyla karşı karşıya olduğunu kaydetti. Söz konusu araştırma için 3 gece boyunca 7-17 yaş arasındaki 335...
 3. Kıl dönmesi kilolu erkeklerde daha yaygın

  Kıl dönmesi kilolu erkeklerde daha yaygın

  koltuk altı kılları kıl dönmesi aşamaları erkeklerde kıl dönmesi sonu cerrahi müdahaleyle biten kıl dönmesi bir çok erkeğin ne yazzıkki en büyük sorunu Kıl dönmesinin oluşma sebebleri ve tedavi aşamaları hakkında bilgilere geçiyorum Genelde kuyruk sokumu bölgesinde görülen ve halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen Pilonidal Sinüs hastalığı, cilt altı yağ dokusuna giren kılların...
 4. Gelecekte daha kısa ve kilolu olacağız!!!

  Gelecekte daha kısa ve kilolu olacağız!!!

  Bizden çok çok sonraki nesiller kısa ve kilolu olacakmış gitti güzelim fizikler mankende kalmaz ortada :D Yale Üniversitesi`nde yürütülen bir araştrma, kadınların gelecekte biraz daha kısa boylu, daha kilolu ve doğurgan olacağı sonucuna vardı Evrim biyoloğu Prof. Stephen Stearns yönetimindeki geniş çaplı araştırma çerçevesinde menopoz dönemini geçmiş 2 bin 238 kadının sağlık verileri...
 5. Kilolu kadınlar daha zeki!

  Kilolu kadınlar daha zeki!

  Fazla kilolarınız varsa dert etmeyin hatta gurur bile duyun çünkü sizler zeki kadınların başında yer alıyorsunuz:) Yapılan araştırmalara göre kilolu bayanların daha zeki oldukları ortaya çıkmış.Araştırmaların detaylarını sizler için paylaşıyorum Kadınlar, fazla kilodan şikayet edip zayıflamanın yollarını aramasına rağmen biraz fazla kilonun kadınlara yararlı olduğu ortaya çıktı. İsveç'te...

Sayfayı Paylaş