1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Kimse kimseye dayatamaz!!

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Başbakan Erdoğan, Beyrut dönüşünde, Hürriyet’in manşetine taşıdığı ’Dubai modeli’ye ilgili soruyu da yanıtladı. Sultanahmet’te bir otelin, ’Yerli ve Müslümansınız’ diyerek içki vermemesini değerlendiren Erdoğan, AKP Kadın Kolları Kongresi’nde yaptığı, "Kimse kimseye inancını ya da siyasi görüşünü dayatamaz. Mesele açık ya da kapalı olmak, içki içip içmemek değil" sözlerine de atıfta bulunarak, "Densizlik, gereği yapılacak" dedi.
  ALKOLLÜ
  içecekte ’Dubai modeli’ uygulayarak yabancı turistlere içki servisi yapan, yerli turistlere ise içki vermeyen Golden Horn Oteli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı da kızdırdı. Erdoğan, Hürriyet Gazetesi’nin manşetinde yer alan olayı, önceki akşam Beyrut’tan dönerken uçakta değerlendirdi. "Son konuşmanızda içki meselesine de değindiniz. Hassasiyetlerin farkında olduğunuzu mu gösterdiniz?" sorusuna Erdoğan, gülerek şu yanıtı verdi: "Evet bazı arkadaşları rahatlatayım dedim. Örneğin, Hürriyet’in manşetindeki otel. Kendi densizliği. Yarın (bugün) gereği yapılacak."

  O noktayı geçtik

  Başbakan Erdoğan, önceki gün, AKP’nin kadın kolları kongresinde yaptığı konuşmada "Kimse, kimseye inancını, ya da siyasi görüşünüzü dayatma hakkına sahip değildir" demiş, sözlerini şöyle sürdürmüştü: "Biz laikliği bir sistem olarak sadece savunmuyoruz. Aynı zamanda yaşıyor ve yaşatıyoruz. Siyasi pratiğimiz bunun en açık ispatıdır. Partimizi oluşturan her kademeden kadroların çeşitliliği işte ortadadır. Laiklikten geriye dönüş yoktur ve olmayacaktır. Bunu isteyen de esasen yoktur. Ve bu konu bugünün konusu da değildir. On yıllardır hatta asırlardır ne yazık ki farklı şekilde bu konular gündeme getirilmiştir. Türkiye o noktayı çoktan geride bıraktı. Mesele laiklik değil, mesele yaşam biçimlerimizdeki farklılıklar da değil. Mesele başı açık ya da kapalı olmak, içki içip içmemek hiç değil."

  Günay: Bedelini ödeyecek

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da, dün 30. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu’nun açılışında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Golden Horn Oteli için, "Yaptığının bedelini ödeyecek, merak etmeyin" dedi. Günay, şunları söyledi: "Maalesef bazı yeme-içme, konaklama mekanları, Türkiye’nin turizmde önemini kavramamış gözüküyor. Bu, bakanlıktan belgeli bir otel değil, belediye ruhsatıyla çalışıyor. İçki ruhsatı olmamasına karşın yabancılara el altından içki veriyor, diğerlerine vermiyor. Yaptığı iş tamamen yasa dışıdır. Her türlü yaptırımı uygulayacağız.

  Bu konuda tartışma yok

  Turistik yerlerde içki konusuyla ilgili hiçbir tartışma yok. Türkiye’de içki ruhsatı olan her yer içmek isteyene içkiyi rahatlıkla veriyor. Bu konuda siyasi, dini etki yok. Tamamen oradaki işletme, hakkı olmadığı, içki ruhsatı olmadığı halde böyle bir standart uygulamış, kendisine göre ayrımcılık yapmış. Yaptığını da sanki siyasi bir gerekçe varmış gibi izah etmeye çalışmış. Yaptığının bedelini ödeyecek, merak etmeyin. Türkiye’nin turizmde marka ülke olmasına yönelik gayretimizi gölgeleyecek hiçbir davranışa izin vermeyiz."

  kaynak:hürriyet haber


   
Kimse kimseye dayatamaz!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

  Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

  kimsenin ahı kimsede kalmaz kimsenin ahi kimsede kalmaz ahı yerde anlamı dinle Tarif edemedigim bir SIKINTI günlerdir icimde yoklugunmu canimi yakan yoksa varliginmi gözlerimi kapatsam karsimdasin acsam yoklugun sariyor bedenimi... Günlerdir kalbimde bir carpinti durup dururken terleyen avuc iclerim ve her sarkida gözlerimde hazir bekleyen yaslar... Cirpiniyor zavalli kalbim kurtulmak icin...
 2. Kimselere Anlatamayacağım ..

  Kimselere Anlatamayacağım ..

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Acımın acısından susmuşum Ki suskunluğum göklere sığmıyor Böyle bir acıyı kimlere nasıl anlatacağım Gönül dar geliyor sevgime Kafam beynime Ah şakaklarım Çatlayacağım Anladım artık anladım Kimselere anlatamayacağım Aziz Nesin.
 3. Kimseye göstermeyecek!

  Kimseye göstermeyecek!

  Kendisini sevmesemde çocuğunu reklam malzemesi olarak kullanmamasını takdir ettim BABALIĞIN TADINI ÇIKARAN BAYÜLGEN ÇOCUĞU KONUSUNDA ÇOK HASSAS Şirin Ediger ile evliliğinden geçtiğimiz ay dünyaya gelen İstanbul isimli kızı ile ilk defa babalığın tadını çıkaran Okan Bayülgen çocuğu konusunda çok hassas davranıyor. Bebeğinin fotoğraflarını kimseye vermeyeceğinin altını çizen...
 4. kimsenin bilmedikleri

  kimsenin bilmedikleri

  hiç kimsenin bilmediği oyunlar hiç kimsenin bilmediği hikayeler bilmedikleri hikayeler susma Susman neyi değiştirecek ki?Seni benden ne koparabilecek?Yüreğimin derinliklerine işlenmişim seni konuşmasanda. Ama yok sen yinede susma, duymak istediklerimi söyle yada sus yok hayır, NOLUR SUSMA!!! Suskunum kendime ve sana anlatamadıklarıma, Oysa bu sefer söylediklerin değildi yaralayan...

Sayfayı Paylaş