1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kİmyasal Ajanlarla Derİnİn Soyulmasi - Kİmyasal Peeling

  Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  el parmaklarında deri soyulması parmaklarda deri soyulması yüz nedenleri yüz derisinin nedenleri
  Kimyasal peeling, derinin üst katmanlarının kimyasal solüsyonlarla alınarak daha pürüzsüz hale getirilmesi işlemidir. Derideki lekelerin, renk hatalarının ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanır. Her hastanın gereksinimine göre farklı olmak üzere; fenol, triklorasetik asit ve alfa hidroksi asitler peelingde kullanılır. Kimyasal peeling yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir fakat bu ameliyatın alternatifi değildir. < Konu Resmi..>
  Kimyasal peeling işlemi genellikle kozmetik amaçla yapılmasına karşın, kullanılan bu asit solüsyonları yüz derisindeki yara izlerini değiştirebileceğinden ve kanserleşmesi muhtemel cilt problemlerini ortadan kaldırıp şeklini değiştirebileceğinden dolayı mutlaka bu problemlerin tümüne vakıf kişilerce yapılmalıdır. Son yıllarda bu işlemin hafife alınması nedeniyle ehliyetsiz kişiler tarafından çok çeşitli yerlerde uygulanmakta ve "mucize yaratan yöntemler" olarak tanıtılmaktadır. Bu işlemin risklerinin olduğu unutulmamalıdır.
  < Konu Resmi..>
  Meyve asitleri olarak bilinen alfa hidroksi asitler peeling için kullanılan, ve en düşük etkiye sahip solüsyonlardır. Daha çok, fenol veya triklotasetik asitle yapılacak daha derin peelinglere vakit ayıramayacak hastaların ciltlerini daha pürüzsüz ve canlı hale getirmek için uygulanır. İnce kırışıklıklar, derideki kuru bölgeler, lekeler ve yüzeyel akne izlerinin giderilmesi için kullanılabilir. Akne gelişiminin kontrolu için de uygulanabilir. Bu solüsyon farklı yoğunluklarda ve birkaç hafta süreyle uygulanarak sonuç alınabilir.
  < Konu Resmi..>
  Daha derin bir peeling gerekiyorsa triklorasetik asit kullanılır. Kırışıklıklar, lekelenmeler ve renk bozuklukları giderilebilir. Fenol ile yapılanlara oranla daha çabuk iyileşir fakat daha yüzeyel problemler içindir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır.
  < Konu Resmi..>
  Kimyasal peeling amacı ile kullanılan maddelerin en etkilisi fenoldür. Belirgin kırışıklıklar, ciddi lekeler ve kanserleşebilecek deri problemleri bu yöntemle yok edilebilir. Fenol, bazı kişilerde kalıcı renk değişikliklerine neden olabileceğinden herkeste uygulanmaz.
   
Kİmyasal Ajanlarla Derİnİn Soyulmasi - Kİmyasal Peeling konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ajanda

  Ajanda

  İşleri ayarlamaya, çıkar ve rızka, rızık için yola çıkmaya; İşsiz kimsenin ajanda görmesi sürekli bir işe girmeye delalet eder.İşleri ayarlamaya, çıkar ve rızka, rızık için yola çıkmaya; İşsiz kimsenin ajanda görmesi sürekli bir işe girmeye delalet eder.
 2. Ajan

  Ajan

  Bakınız; Casus.Rüyada bir hükümet hesabina veya bir sirkete casusluk ettigini görmek, yakinda çok karisik bir ise katilacagina; bir casus sebekesine yakalandigini görmek, islerine rakip olacak bir takim kisilerin onun pesinde olduklarina isarettir. Rüyada bir memleket hesabina casusluk eden bir kimse ile karsilastiginizi görmek, bulundugunuz iste, tüccar iseniz ticaretinizde, ev kadini iseniz...
 3. Melekler Ajanda

  Melekler Ajanda

  Sevgili Melekler Mekanı sakinleri, Bu da bizim ajandamız olsun, yakın gelecekte neler yapacağımızı, planlı aktivitilerimizi, programlarımızı unutmamak için buraya yazalım. Tarihleri (ve gerekirse saatleri) belirtelim. Melekler Ajandamız olsun bizim de :) :dosya:
 4. Ajan Smith Oyunu

  Ajan Smith Oyunu

  Ajan Smith resminin üzerindeki yeşil noktalardan sonuncuyu alan kazanır. 1 defada en fazla 4 nokta yok edebilirsiniz.mouse yardımı ile oynayın....Kolay gelsin... Ajan Smith oyunu, oyun,zeka,ajan,smith,matrix oyunu oyna * * * * :grouphug:
 5. Nasıl MİT Ajanı Olunur ?

  Nasıl MİT Ajanı Olunur ?

  Nasıl Mit Ajanı Olunur, Mit Ajanı Nasıl Olunur Yüzünüze bir gülümseme yayıldığını görüyor gibiyiz melekler ancak bu da bir iş ve misafirimiz öğrenmek istemiş, biz de ajanlık bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz :) Kamuya Açık Alanlarda Verilen İlanlar İle Mit Ajanı Alımı yapılıyor...Alım için Herhangi bir Tahsil Durumu Gerekmiyor,, Kişilerin İş Konumları Yada Bulundukları Ortama Göre...

Sayfayı Paylaş