Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kırışıklıklara yeni yöntem!

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  İsrailli bilim adamları, bitkiden elde ettikleri bir antioksidanı fare derisi üzerinde deneyerek, kırışıklıklarla mücadelede başarı sağladılar.
  İbrani Üniversitesi'nde görevli Dr. Orit Bossi, bir bitkiden elde ettiği antioksidanın, kırışıklıklara karşı kullanılan kozmetiklerin içindeki antioksidanlardan daha dayanıklı olduğunu ve böylece yaşlanma sürecini yavaşlatmada ve mevcut kırışıklıkların giderilmesinde daha etkili olduğunu belirtti.

  Güneş ışınları ve sigara dumanı gibi çevre etkenleri ciltteki serbest radikallerin sayısının artmasına neden oluyor. Bu saldırgan moleküller erken yaşlanmaya ve kırışıklıklara yol açıyor. Antioksidanlar ise bu serbest radikallerle savaşta “mucizevi silah” olarak biliniyor. Antioksidanlar, serbest radikalleri zararsız hale getiriyor ve böylece cildin genç ve pürüzsüz kalmasını sağlıyor.

  Dr. Bossi, yaşlanmaya karşı kullanılan mevcut kozmetiklerin içindeki antioksidanların çok hızlı oksitlendiğini, bunun da etkilerini azalttığını belirterek, örnek olarak C vitaminini gösterdi, ki bu vitaminin ayrıca yüksek ısıya duyarlı olduğuna işaret etti. Bossi, aynı durumun yeşil çaydaki antioksidan ve E vitamini için de geçerli olduğunu kaydetti.

  Kendi bulduğu antioksidanın ısı konusunda sorun çıkarmadığını, suda çözündüğünü ve çok çabuk oksitlenmediğini savunan Dr. Bossi, yeni nesil kozmetik ürünlerinin geliştirilmesini umut ediyor. Bilim adamı, antioksidanı elde ettiği bitkinin adını patent süreci bitmediği için henüz açıklamıyor.

  Fare derisi üzerinde yapılan deneylerde olumlu sonuç alan Dr. Bossi başkanlığındaki ekip, deneyde kullandığı örnekleri ikiye ayırdı. Her iki örneği de güneş ışığına maruz bırakan bilim adamları, işlem yapılmamış deri örneğinde serbest radikallerin sayısının önemli ölçüde arttığını, yeni bulunan antioksidan uygulanan deri örneğindeki serbest radikallerin ise çok az arttığını tespit ettiler.   
Kırışıklıklara yeni yöntem! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. "Böbrek taşı tedavisinde yeni yöntem"

  "Böbrek taşı tedavisinde yeni yöntem"

  lazerle böbrek taşı kırma lazerle taş kırma böbrek taşı merkezleri izmir izmir merkezleri "Böbrek taşı tedavisinde yeni yöntem" Türkiye'de kısa bir süredir uygulanan 'Perkütan Nefrolitotomi' yöntemi ameliyattaki hasta üzerinde uygulamalı olarak tanıtıldı. Böbrek taşı problemi yaşayan hastalar 'Perkütan Nefrolitotomi' yani kapalı ameliyat yöntemi ile ağrı çekmeden böbrek taşlarından...
 2. Hırsızların yeni kapı açtırma yöntemi

  Hırsızların yeni kapı açtırma yöntemi

  dikkat!HIRSIZLARIN YENİ KAPI AÇTIRMA YOLU Gelen soyguncular, size kapıyı açtırmanın gürültüsüz bir yolunu bulmuşlar. Bunun için de kapı eşiğinden su döküyorlar. Siz bu suyu fark edip de nereden geldiğini anlamak için kapıyı açtığınız anda ağzınızı kapatarak sizi evin içine sokup etkisiz hale getiriyorlarmış lütfen atrafınızdakilerle paylaşın:slm:
 3. Dişçi korkusunu yenmenin yeni yöntemi

  Dişçi korkusunu yenmenin yeni yöntemi

  dişçi korkusunu yenme, nasıl yenilir burada arkadaşlar DERİN SEDASYON'LA DİŞÇİ KORKUSUNA SON! Diş hekimliği tıbbın tüm branşları arasında hekim korkusundan bahsedilen branşların başında geliyor. Diş hekimi kontrolüne veya tedavisine giderken endişeli olmanın son derece normal olduğunu; ancak bazı kişilerde bu durumun fobi halini aldığını belirten Dt. Kübel Özkut günümüzde bu durum ile baş...
 4. kırışıklıklar :)

  kırışıklıklar :)

  Kırışıklıklar için nar çekirdeği yağı Bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı yaş mayayı iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Akşamları da cildinize organik nar çekirdeği yağı ile masaj yapın. Bu arada kırışıklar için en önemli koruyucuda koruma faktörlü kremlerdir. Unutmayın dışarı çıkarken, cildinize uygun güneş koruyucu ürünler sürmeyi de ihmal etmeyin.
 5. Kırışıklık ve sarkmalara karşı en etkili yöntem

  Kırışıklık ve sarkmalara karşı en etkili yöntem

  Ultrason teknolojisinden faydalanarak uygulanan Ultherapy Plus protokolü ile cildin en alt tabakasına inilip kollajen artırımı ve gençlik hücrelerinin çoğalması sağlanıyor. Böylece cildin en altından en yukarıya doğru gençleşme elde ediliyor. Bu sayede yüzde oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar herhangi bir cerrahi müdahale olmadan kendiliğinden yok oluyor. Yarım asırdan fazla bir süredir...

Sayfayı Paylaş